PDA

Arată versiune întreagă : Plecare in Italia

linette
25.09.2006, 06:53
deci povestea mea e asa...sotul meu lucreaza aici in romania dar am gasit pe net o oferta de lucru in italia. am cerut delati si mi-au zis sa trimit actele. am trimis toate actele care mi le-au cerut ei, in italia, si am asteptat primirea contractului. am primit co9ntractul pe care trebuie sa il semnez si sa il trimit alaturi de alte xerocopii de acte si alaturi DE O CHITANTA CUM CA AM PLATIT SUMA DE 10 MILIOANE LA RAIFFAISEN BANCK ( reprezentand drumul dus-intors si asigurarea medicala) intrebarea mea e uramatoare. nu vreau sa pierd acesti bani , i am dar vreau sa ii dau numai daca e sigur. ei zic ca dupa ce trimit astea o sa primesc inapoi autorizatia de munca cu care ma duc la ambasada. ce ziceti e teapa sau merita incercat ?

Mika91
30.09.2006, 05:19
suna a tzeapa. Poate nu e asa, dar ar fi pacat sa te dai cu capul de pereti in caz contrar Sa posteze cineva care a trecut prin ceva asemanator sau are informatii cu privire la astfel de oferte

om bun
06.10.2006, 21:10
eu am stat in italia multi ani,sunt cetatzean italian,dar nu am auzit niciodata ca un patron sa ia bani de la muncitori,el trebuie sa-i plateasca pe acestia.

NU DATZI BANII PE PROSTII,LUATZI CADOURI LA COPII!

ciao

tonita
06.10.2006, 22:46
...SUMA DE 10 MILIOANE LA RAIFFAISEN BANCK ( reprezentand drumul dus-intors si asigurarea medicala)

si mie imi pare a fi tzepa dar recunosc ca nu stiu cum este in cazul tau concret !

ar fi bine cred sa te interesezi exact cine sunt oamenii, daca sunt
seriosi nu vor avea nimic impotriva sa-ti dea informatii,referinte de la camera de comertz,etc. spune-le ca te ocupi personal de transport si asigurare.
te intreb si eu din curiozitate, ai postat deja pe un forumu al romanilor in italia (http://www.italiaromania.com/forum2000/default.asp)?

si ar fi frumos sa ne spui apoi cum a fost

diamondgirl
10.10.2006, 03:21
Cel mai bine este sa nu te increzi in asa ceva,in momentul in care patronul i a oferit un contract pe el nu il mai priveste cum ajunge sotul tau acolo,eventual tu facand o rezervare ii poti trimite copiile rezervarii si asigurarii medicale,suna a teapa pe fata....