PDA

Arată versiune întreagă : viza h2b

xtina_atina
12.09.2006, 04:54
AS dori sa stiu exact cam cat dureaza din momentul in care platesti cei 100 de $ la Banca Transilvaniei pt viza si momentul in care mergi efectiv si iei/sau nu iei viza.E posibil sa dureze intre 4 si 6 saptamani? Sau e mult mai rapid procesul? Multumesc.

dayna
21.09.2006, 21:02
Hey

din cate stiu eu, pentru viza de tip H2B nu trebuie sa astepti decat o zi!

03.10.2006, 21:41
Eu stiu ca poate sa dureze o singura sau,poate sa dureze 6 saptamani,,,,depinde pana cand sunt facute programarile la ambasada. Eu mi-a inceput contractul in florida din 1 octombrie, si inca nu stiu cand sunt programata pt viza.

Voi ce stiti>..cum decurge intreviul pt viza?

gabix
13.10.2006, 23:07
hi, si eu o sa vreau sa plec, dar se asteapta petitzia!!ash dori sa`mi dati ceva sfaturi pt ntervul de viza H2B , daca se poate, va rog....mersi!

17.10.2006, 01:19
<H1>
salutare tuturor!
ca orice absolvent al unei facultati care observaca in <st1:country-regi&#111;n w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">romania</st1:place></st1:country-regi&#111;n> isi rateaza viitorul, am fost tentat sa aplic pt o viza h2b, la inceput, urmand ca pe viitor sa ma gandesc la altceva. intrebarea mea este daca am vreo sansa sa obtin aceasta viza in conditiile in care am toate actele in regula (adica contract de munca cu un angajator din state si acea "petitie " din partea statului american), dar in romania nu am nici o proprietate, nici un teren, nici o masina pe numele meu.singura chestie ar locul actual de munca (de aproximativ un an si vreo trei luni) unde lucrez cu carte de munca si de unde am reusit sa obtin si o scrisoare de recomandare in engleza.
cei care aveti un raspuns nu ezitati sa ma ajutati!

editat de sorin</H1>

17.10.2006, 01:22
scuze!!!!

inca o data scuze pt marimea fontului! textul era deja selectat, seful era langa mine si a rezultat ceea ce vedeti!

inca o data scuze si cei ce pot sa ma ajute!