PDA

Arată versiune întreagă : Cupa UEFA

sorin
11.09.2006, 07:03
Joi 14 Septembrie 2006 vor avea loc meciurile din primul tur al cupei UEFA, in care echipele noastre sunt Dinamo si Rapid. Iata meciurile:

Skoda Xanthi

sorin
13.09.2006, 11:02
Dupa bucuria oferita de victoria Stelei la <st1:City w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Kiev</st1:place></st1:City> (4-1 cu Dinamo Kiev). acum a venit timpul sa tinem pumnii pentru Rapid si Dinamo, care vor juca meciurile <st1:State w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">maine</st1:place></st1:State> tur. Sa speram ca ambele echipe vor obtine inca din tur rezultate linistitoare, care sa le permita avansarea in turul urmator.

13.09.2006, 11:32
Ce e cu Skoda Xanthi aia? e din Cehia ca acolo se face parca Skoda?

13.09.2006, 11:43
Din Grecia. A fost cumparata echipa de Skoda/VW, un fel de FC Arges la noisi pare ca e singura care pune probleme granzilor Olympiakos,Panathinaikos si AEK Atena.

sorin
14.09.2006, 03:39
Precizar in ceea ce ma priveste:

<LI class=Ms&#111;normal style="MARGIN: 0in 0in 0pt; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list .5in">In meciurile internationale sunt si stelist si rapidist si dinamovist.
<LI class=Ms&#111;normal style="MARGIN: 0in 0in 0pt; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list .5in">In meciurile de campionat nu sunt nici stelist, nici rapidist, nici dinamovist.</LI>

Declaratii ale lui Borcea (care dupa parerea mea strica cel mai tare imaginea lui Dinamo) si Gigi Becali, care are o gandire fotbalistica mult mai profunda totusi decat Borcea:

Borcea:

Gogule
14.09.2006, 05:49
dinamo poate fi vazut live pe www.apropo.ro

later edit: http://live.apropo.ro/

14.09.2006, 07:43
Sut superb Pulhac 3-4 ..cred ca m-a auzit toti veciniismileys/smiley36.gif

14.09.2006, 08:00
Punct final si Dinamo castiga cu 4-3 in Grecia dupa ce a condus cu 3-1,o meteahna de-a noastra mai veche de a ceda initiativa tocmai cand tre sa fortam mai tare. Un joc frumos , adversar nervos si un arbitru de tusa foarte prostsmileys/smiley36.gif,nu mi-am luatliber degeaba ,si bine ca am castigat 3 puncte si avem prima sansa la calificare. Sper din tot sufletul sa castige si Rapid si sa se completeze o alta saptamana perfecta a fotbalului romanesc in Europa.

sorin
14.09.2006, 08:09
Felicitari Dinamo! Slava Domnului ca au castigat, ca nu stiam ce sa mai cred, cand de la 1-3 s-a ajuns la 3-3. Trei puncte sunt trei puncte si probabil ca o sa-i bata pe greci si in retur.
Unde ai vazut meciul Claudiu si cum a fost calitatea transmisiei, sa se stie pentru viitor?

sorin
14.09.2006, 08:58
Rapidul a batut acasa cu 1-0. Scor

14.09.2006, 11:31
Sper sa castige si acasa ,desi s-a demonstrat ca nu-s o ochipa usoara si daca o lasi, ti se urca in cap dupa cum spuneau diversi indivizi care au colaborat prin campionatul lor. Nu vreau sa cred ca Dinamo a fost dezavantajata de arbitraj desii de vreo 6 ori au fost opriti din situatii de a marca pe motiv de off-side inexistent,ci doar intr-un arbitraj prost. Dar mai stii? inca de anul trecut se vedea ca Europa nu e pregatita pt prea multe echipe romanesti. Sorine meciul l-am vazut pe dinamomania.net si cum am mai spus si pe topicul celalalt sinu fac reclama gratuita nimanui, calitatea este foarte buna iar preturile sunt de $5 pe meci sau $20 pe an pt toate meciurile.Si eu am incercat prima varianta prima oara simai apoi cealalta care de prin Noiembrie trecut merge struna. Ma bucur ca a castigat si Rapid si toate panzele sus .

GNChicago
14.09.2006, 12:30
Romanii au fotbalul in sange.......

Bravo Dinamo, Rapid, Steaua !!!! (ordine alfabetica!)

Bravo ROMANIA !!!

sorin
27.09.2006, 03:07
Maine 28 septembrie 2006au loc meciurile retur pentru Rapid si Dinamo. Rapid nu trebuie sa ia bataie in deplasare la mai mult de un gol (cu conditia sa dea macar unul), iar Dinamo isi poate chiar permite luxul de a face egal, sau chiar sa piarda la maximum un gol diferenta, cu conditia sa nu ia mai mult de trei goluri. Sa speram ca in final nici una din echipe nu va pierde si se vor califica in grupele cupei UEFA, aducand in acelasi timp puncte importante punctajului pe <st1:place w:st="&#111;n">tara</st1:place>. Calificarea mai departe a Rapidului este extreme de importanta, pentru ca joaca impotriva unei echipe din Portugalia, pe care speram s-o depasim la punctajul pe <st1:place w:st="&#111;n">tara</st1:place> si sa mergem la anul chiar cu 3 echipe in Liga Campionilor (una calificata direct in grupe, celelalte doua in tururile preliminare).Hai Rapid! Hai Dinamo!

rossa
27.09.2006, 19:53
Rapidul joaca (de obicei) mai bine in deplasare . Eu unul sunt sigur ca Rapidul va marca in deplasare . Ar fi bine s-o faca prin noua sa achizitie , Mazilu , dar daca nu poate marca oricine .

Dinamo este ca si calificata deoarece Rednic este un antrenor serios si o sa trateze meciul cu maxima seriozitate . Altul poate l-ar fi tratat superficial datorita avantajului din tur.

Steaua , inca are sanse . Niciodata un meci nu seamana cu celalalt , mai sunt meciuri destule . Ar trebui sa joace fotbal chiar daca pierd si ar trebui sa scape dracu o data de MAIMUTOIUL ala de CARLO . No offence , dar pe mine unul ma scoate din sarite . Atunci cand apara o minge normala toata lumea il elogiaza . Eu unul n-am vazut niciodata un portar mai cretin. RICA RADUCANU a fost parfum pe langa asta .

sorin
28.09.2006, 11:34
Rossa, ai avut gura aurita in ceea ce priveste Rapid. smileys/smiley2.gif
Dinamo a batut cu<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> 4-1[/B] acasa, iar Rapid cu <B style="mso-bidi-font-weight: normal">2-1[/B] in deplasare, in prelungiri, dupa un inceput emotionant in care au luat gol in minutul 29.
Ambele au avansat in grupe si ceea ce e foarte important, cu maximum de puncte care se adauga la zestrea de puncte pe <st1:place w:st="&#111;n">tara</st1:place> a Romaniei.
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bravo Dinamo! Bravo Rapid![/B] Sa le dorim ambelor echipe sa treaca de grupe si sa ajunga cat mai departa.

sorin
03.10.2006, 03:14
Azi a avut tragerea la sorti a grupelor cupei UEFA. Iata componenta grupelor in care joaca Rapid si Dinamo:

Grupa B:
<st1:City w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Leverkusen</st1:place></st1:City>
Brugge
Besiktas
DINAMO
Tottenham.

Grupa G:
Patathinaikos
PSG
RAPID
Hapoel
Mlada

</script>

sorin
18.10.2006, 17:00
Maine se da startul in grupele cupei UEFA. Primul meci pentru Romania il reprezinta Rapid - <st1:place w:st="&#111;n"><st1:City w:st="&#111;n">Paris</st1:City></st1:place> Saint-Germain, care va incepe la ora 21:00, ora Romaniei. Sa uram succes Rapidului si sa speram ca mai acumulam ceva puncte macar in cupa UEFA, pentru a ne mentine in cursa pentro ocuparea locului 6 in Europa, care aduce automat inscrierea a doua echipe in Liga Campionilor si 3 inCupa UEFA.

Dinamo nu joaca maine.

sorin
23.10.2006, 05:34
Desi cu intarziere, aduc la zi acest topic (vad ca nu prea sunt rapidisti pe aici http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley75.gif).<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Rapid[/B] 0

23.10.2006, 19:43
Asa sunt ei rapizii nu le place sa iasa in fata. Un rezultat bun pt care acum4 ani am fi fost foarte multumiti iar acum nu ne prea multumeste. Deci e de bine!

marian42
25.10.2006, 19:31
Mon cher, cu oarece intarziere, vin si-ti spun ca unul ce-a vazut meciul :

n-am cum sa fiu multumit de rezultat, "i-am calarit" 90 de minute, doar ca mingea nu s-a vrut in plasa !

Despre Dinamo, numai de bine, sunt pe val si o merita !

30.10.2006, 17:32
Abia astept meciul cu turciismileys/smiley88.gif iar vin otomanii peste Stefan cel Maresmileys/smiley36.gif

sorin
30.10.2006, 23:59
Si conform traditiei, Stefan cel Mare ar trebui sa le dea bataie la fundulet smileys/smiley36.gif

sorin
02.11.2006, 08:26
In etapa de azi:

Hapoel Tel Aviv <B style="mso-bidi-font-weight: normal">2 - 2[/B] <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Rapid[/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Dinamo[/B] <B style="mso-bidi-font-weight: normal">2 - 1[/B] Besiktas Istambul

Felicitari ambelor echipe pentru rezultatele bune si pentru

02.11.2006, 19:18
Romania in clasamentul coeficientilor e tot pe locul 1 ! Tu Steaua de 3 meciuri nu ai mai adus un punct..nu e corect, parca plangeai ca numai tu aduci puncte????

Rapidu' se cam joaca cu focul ,trebuie sa bata neaaparat pe cehi etapa viitoare. se pare ca la greci va fi greu si un egal deapoi victorie

Buga meserias

Cupa UEFA 2006/2007
Grupa G[/b]

Clasament

<TABLE class=tableFixtures width=350><T>
<T>
<TR class=&#111;n>
<TD class=teamFixturesRight bgColor=#7f8fd4>
<DIV align=center>Club</DIV></TD>
<TH class=scoreStandings width="10%" bgColor=#7f8fd4>
<DIV align=center><ABBR title="Matches played"></ABBR>J</DIV></TH>
<DIV align=center><ABBR title=W&#111;n></ABBR>V</DIV></TH>
<DIV align=center><ABBR title=Drawn></ABBR>E</DIV></TH>
<DIV align=center><ABBR title=Lost></ABBR>I</DIV></TH>
<DIV align=center><ABBR title="Goals for"></ABBR>GM</DIV></TH>
<DIV align=center><ABBR title="Goals against"></ABBR>GP</DIV></TH>
<DIV align=center><ABBR title=Points></ABBR>Pct.</DIV></TH></TR>
<TR class=&#111;n bgColor=#f3f3f3>
<TD class=teamFixturesRight>
<DIV align=center>Panathinaikos</DIV></TD>
<TD class=scoreStandings>
<DIV align=center>2</DIV></TD>
<DIV align=center>0</DIV></TD>
<DIV align=center>3</DIV></TD>
<DIV align=center>6</DIV></TD></TR>
<DIV align=center>Rapid Buc.</DIV></TD>
<DIV align=<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

23.11.2006, 19:35
Brugge - Dinamo 1-1

Puteam sa si pierdem dar si sa castigam ,arbitrajul ..cam cum are Dinamo de obicei in cupe ..de-avea pe sfert ca Steaua... calificare se numea.Cu juma' de echipa e de apreciat nu numai rezultatul cat ambitiape final care arata ca Dinamo incearca sa-si depaseasca complexele europene din ultima vreme.

Cupa UEFA 2006/2007
Grupa B[/b]

Clasament

<TABLE class=tableFixtures width=350><T><T><T><T><T>
<T>
<TR class=&#111;n>
<DIV align=center>Tottenham</DIV></TD>
<DIV align=center>6</DIV></TD>
<DIV align=center>1</DIV></TD>
<DIV align=center>9</DIV></TD></TR>
<DIV align=center>Dinamo Buc.</DIV></TD>
<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

29.11.2006, 11:03
Vad ca Sorin mi-a cedat cuvantul in cupa UEFA,e ok la anul schimbam rolurilesmileys/smiley1.gif, la fel si ceilalti ,se pare ca omul se obisnueste rapid cu binele si nu-l mai intereseaza pana prin sferturi cand da navala.

Dinamo a castigat asta seara si grupa B arata cam asa

<TABLE align=left><T><T>
<T>
<TR>
<TD align=left>Cupa UEFA 2006/2007
Grupa B[/b]

Clasament

<TABLE class=tableFixtures width=350><T><T>
<T>
<TR class=&#111;n>
<DIV align=center>Tottenham</DIV></TD>
<DIV align=center>6</DIV></TD>
<DIV align=center>9</DIV></TD></TR>
<DIV align=center>Dinamo Buc.</DIV></TD>
<DIV align=center></script>

29.11.2006, 15:50
Daca nu castigam in Anglia ,sper sa picam cu Steaua care pare de departe cea mai accesibila.plus o gramada de romani merita adusi cu picioarele pe pamant

sorin
29.11.2006, 18:12
Vad ca Sorin mi-a cedat cuvantul in cupa UEFA,e ok la anul schimbam rolurilesmileys/smiley1.gif, la fel si ceilalti ,se pare ca omul se obisnueste rapid cu binele si nu-l mai intereseaza pana prin sferturi cand da navala.

Claudiu, de regula postez inainte de meciurile oricarei echipe romanesti, dar azi pur si simplu nu am reusit din motive care nu au importanta. Ma bucur pentru calificarea celei de a doua echipe romanesti in primavara celor puternici si sper sa se intample si cu Rapidul o mare minune maine, desi sansele sunt destul de mici. Stiu ca esti dinamovist infocat si ititransmit felicitari si tie si celorlalti fani ai echipei Dinamo, si le doresc un parcurs cat mai lung, pana in finala daca se poate.

sorin
30.11.2006, 10:00
Astazi:
Panathinaikos<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> 0 [/B]

01.12.2006, 16:21
Nu prea imi aduc aminte sa ne-om fi calificat vreodata cu ajutorul altora daca nu ne-am calificat singuri. deci slabe sperante,dar vom vedea.

dog48
07.12.2006, 23:33
Dinamo nu poate sa cada cu steaua in optimi doar din sferturi!Sper sa nu se ajunga la o finala de cupa Uefa DINAMO-Steaua pt. ca asi fii neviot sa plec din america la meci si nu stiu daca este ceamai inteleapta decizie..!

PCH-FRONT48!!!!

08.12.2006, 19:11
Da, intre timp am realizat si eu ca nu se poate in optimi . Ar fii prea frumos o asa finala . Dar daca ajunge Dinamo acolo ..ajung si eu cu siguranta ,dar totusi sa fim seriosi..

14.12.2006, 11:58
Destul de rusinos ce s-a intimplat in seara asta la Londra. Desii am intilnit o echipa de top 10 in Europa peusor, Borcea tot cel mai mic ar trebuii sa se faca. Eu unul din capul locului nu ma asteptam la mare lucru dar nici sa nu jucam absolut nimic nu ma asteptam.Radu Stefan tocmai si-a prelungit contractul cu Dinamo pt vreo 2 ani princele 2-3 interventii slabe si foarte slabe(nu faza golului2la careoricum Defoe avea 50 mph chiar inainte de preluarea mingii). Cred ca asta a urmarit si Borcea cand i-a tinut la bautura si la manele pan' la 5 dimineata. De la Rednic ma asteptam la mai mult decat de a lua exemplul prost al stelistilor si hop cu femeile la meci. Daca tot n-am vazut fotbal ,probabil fotbalistii vor performa mai bine sub plapuma.smileys/smiley13.gifProblema la noi nu e de talent si tot invocam problema banilor (desii cel mai important obstacol)cind beleaua mare e mentalitatea tuturor celor implicati. In min 90 chiar inainte de golul lui Dinamo ...Tottenham facea presing la 3-0 ...nah pai ala e fotbalul ca meserie!

Mi-a placut si golul nostru ..frantuzoiul pusti a dat-o exact intre bara si portar in timp ce-l privea in ochii. de-ar fi fost Danciulescu i-ar fi rupt stomacul portarului cu ochii inchisi. Si aia e o diferenta.bine ca ne lasa Gaev desi nu a fost baiat rau ,fara el poate era 0-0 sau 6-1

Rapidul din pacate sta acasa dupa cum era de asteptat.

Miine este programata tragerea la sorti si cam astia sunt adversarii pe care-i putem intilni in saisprezecimi.

Sa fie cu noroc !

Posibilele adversare ale lui Dinamo
Werder Bremen (Germania)
Bordeaux (Fran?a)
Benfica (Portugalia)
Spartak Moscova (Rusia)
?SKA Moscova (Rusia)
aahtior Done?k (Ucraina)
AEK Atena (Grecia)

Posibilele adversare ale Stelei
Ajax (Olanda)
Nancy (Fran?a)
PSG (Fran?a)
FC Sevilla (Spania)
Celta Vigo (Spania)
Osasuna (Spania)
Maccabi Haifa (Israel)

sorin
14.12.2006, 14:21
Rapid: penibil pentru ca intr-o grupa usoara nu a reusit sa castige nici un meci. Merita sa stea acasa. smileys/smiley21.gif

Dinamo: penibil pentru ultimul meci in care englezoii pur si simplu s-au distrat cu ei. smileys/smiley21.gifSincer, nu-mi imaginam ca o sa-i bata Dinamo, dar speram intr-un egal. Nu-i vad bine la anu' in liga.

14.12.2006, 15:15
Rapid chiar daca nu a cistigat ,vina lor absolut si mai ales a lui Razvan Lucescu care nu a riscat nici macar cit risc eu cand fac stinga pe interzis la grocery store, macar nici nu au pierdut vreun meci in timp ce PSG a luat bataie grea acasa si PAO la scor in deplasare si totusi merg mai departe. Asta e ..daca nu cistigi ..pai nu cistigi, dar penibilul totusi e departe.

Dinamo chiar a fost penibila in seara asta fata de ce ma asteptam eu. Totusi ar fii bine de stiut ca Tottenham e devreo5ori peste Boro si ca daca tocmai a batut pe Chelsea , deci nu-i vine prea greu sa bata pe Dinamo,si mai ales ca nu a jucat cu rezerve neam cum au facut alte formatii titrate.

Eu nu-i vad bine pe Steaua in preliminariisincersa fiu,dar din cauza trifoiului din vecinatate probabil sortiivor fi iarasiblinzi.

Dar hai sa nu va mai tin cu sufletul la gura si sa va spun tragerile la sorti de miine

Werder Bremen - Dinamo Bucuresti

Steaua Bucuresti - Maccabi Haifa

sorin
14.12.2006, 16:31
Nu stiu daca vrei ca Dinamo sa joace cu Werder Bremen. Mai bine AEK sau oricare alta smileys/smiley2.gif

14.12.2006, 17:39
Nu vreau, dar la ce noroc are Dinamo....

sorin
15.12.2006, 00:31
Cred ca mai rau de atat nu se putea:
Steaua

15.12.2006, 01:10
dinamo va invinge!

pepper
15.12.2006, 12:11
E posibil ca Dinamo sa invinga acasa dar de calificat nu se califica nici una din echipele noastre.smileys/smiley19.gif

dog48
15.12.2006, 20:47
SPERANTA MOARE ULTIMA!!!........PACAT POATE AR TREBUIE SA MOARA PRIMA!!!

16.12.2006, 13:59
mafia..mafia!

21.12.2006, 18:47
Dinamo se poate califica ,Steaua cam 20% sanse , dar probabil va pierde ambele meciuri.

24.01.2007, 21:38
Hai ca deja numai avem rabdare

sorin
02.02.2007, 13:30
[b]Steaua

mitch
13.02.2007, 18:25
Rednic a zis ca voriesi la joc.Sa inteleg .... ce? Ca Dinamoare stil de joc pe masura portughezilor? smileys/smiley36.gifDin trecutul fioros de glorios al lu' Dinamo in cupele europene incami-aducaminte de performantelecu 17 Nentori, sau Dinamo Tirana. Cred ca Rednic, a si jucat in respectivele partide, si face declaratii pt moralul echipei.Bine ar fi sa le iasa un joc bun in aparare, ca in atac va fi aproape imposibil, avand in vedereagresivitatea si precizia in jocul aerian alfundasilor portughezi.

13.02.2007, 19:11
Hai ] [ ) ) ] [ ] [\] [ / /\ \ ] [\/][ ( ( ) ) fa un meci mare

pepper
14.02.2007, 08:51
Bun rezultat la pauza pentru Dinamo. Sa speram ca au sa joace bine si in repriza secunda

sorin
14.02.2007, 10:28
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Benfica

14.02.2007, 10:47
a ajuns Dinamo sa se planga de arbitraje...hmm trebuia sa i arbitreze renumitul Corpodean... smileys/smiley36.gifca as aau castigat cu Steaua ...cu ajutorul lui... acuma deh se mai intoarce roata...

Sincer imi pare rau de meciul pierdut de DInamo dar lasa ca se revanseaza ei...macar un egal in Romania. Una peste alta a juca in cupele europene nue ca in campionatu lui Mitica.

sorin
15.02.2007, 05:12
Conform celor scrise pe Gazeta Sporturior, meciul [b]Steaua

15.02.2007, 06:15
[QUOTE=sorin]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Benfica

15.02.2007, 06:18
[QUOTE=sorin]
Conform celor scrise pe Gazeta Sporturior, meciul [b]Steaua

15.02.2007, 07:14
Hai ca e 0-1 , numai aruncati cu pietre in asistent ca iar ne faceti de ras dragi buni romani, dar daca aruncati in jucatorii nationalei ...ce pretentii sa ai pe Ghencea.

sorin
15.02.2007, 07:34
Arbitrajul mi s-a parut ostil in prima repriza. Sa fie oare din cauza ca arbitrul este german si noi suflam in ceafa Germaniei la punctajul pe tara? smileys/smiley92.gif

Mai o repriza totusi. Multe se pot intampla.

15.02.2007, 07:47
La fel ca si aseara nu ne-ar da o lovitura libera din preajma careului de nici un fel.(acum nici nu prea a fost cazul)Cel putin aseara facea semn sa te ridici cu un tupeu oribil parca cu lectia invatata. "Nu le dati lovituri libere ca poate ne da gol"

15.02.2007, 08:05
0-2 si hai la revedere!

pepper
15.02.2007, 08:33
Am vazut ceva din meci pe siteul dat de Sorin, insa dupa parerea mea steaua a jucat lamentabil. Nu e posibil sa pierzi mingea la mijlocul terenului si apoi sa faci fault in careu.E clar ca steaua are nrvoie de antrenor cu o conceptie sanatoasa despre fotbal nu ca mos craciun asta de olaroiu care nu face nimic.In campionatulde anulasta sa vazut clar ca nu are valoare.

sorin
15.02.2007, 08:52
Nu am vazut cum a jucat Dinamo, dar am vazut meciul de azi al Stelei si parerea mea este ca a jucat sub orice critica, mai ales in repriza secunda. Echipa super ofensiva (conform declaratieilui Olaroiu) n-a atacat deloc.
Olaroiu poate fi declarat fara nici o retinere, groparul Stelei, singurul care nu se prinde insa fiind Gigi.

Pisoi
15.02.2007, 08:58
...., singurul care nu se prinde insa fiind Gigi.

...sa mai piarda cateva meciuri si se prinde elsmileys/smiley36.gif

15.02.2007, 12:12
ce se intampla cu Steaua dragi buni romani? O tot dati cu Oli ,pai ce sa faca ma sa joace el? Dupa parerea mea Steaua a avut numai "putin tupeu" in prima repriza in rest NIMIC. Aia nu au mai castigat deacum un an (2006) si a trebuit sa vina in Ghencea sa se restabilizeze in ochii suporterilor. Nu e echipa fratiorii ,e jale! si a fost acasa!

mitch , Adyc ce se intampla? pe cand alea3-5 blaturi la rand din orice final de campionat ?

pepper
15.02.2007, 17:01
Claudiu nu uita ca Sevilla ia nasit de 2 ori pe Barca, Odata in UEFA super cup cu 3-0 si a -2-a oara in campionat cu 3-2. Si barca nu e oricine in fotbal. Eu in in locul luiOli asi fi jucat 3-5-2 in meciul de acasa cu mijlocasii laterali sa-mi faca faza de aparare, iar un mijlocas ofensiv in spatele virfurilor in faza de atac. Tu stii foarte bine ca atunci cind pierzi lupta la mijlocul terenului ai pierdut si meciul in cele mai multe cazuri. De fapt ce a jucat Steaua? Nici ei nu stiu.Iti pot spune cinstit ca eu am jucat la pariuri x2 deci impotriva stelei si am luat banii.smileys/smiley32.gif

marian42
15.02.2007, 20:48
Parerea mea (si aici, n-as vrea sa ofensez pe nimeni) e ca Steaua</span> a mers atata timp cat s-au pastrat "liniile" trasate de Zenga</span> si Protasov</span>; dupa venirea lui Olaroiu</span>, pe masura ce asta si-a impus stilul si conceptiile, rezultatele bune au venit doar in urma unor sclipiri individuale (gen Dica</span>), insa ca echipa, de mult nu mai joaca nimic...

Pacat !

marian42
15.02.2007, 20:54
... si-n loc de PS :

nu stiu cat de obiectiv pot fi (simpatia mea fiind indreptata spre Rapid</span>), insa a vorbi despre arbitraj si a-l califica drept partinitor spaniolilor, imi pare un non-sens...

Ana Tofan
15.02.2007, 21:16
Sa speram ca data viitoare echipele romanesti vor avea mai mult noroc.

16.02.2007, 04:36
Sevilla e pe locul al 2-lea in cel mai puternic campionat din lume. E la un punct in urma Barcelonei. E detinatoarea cupei UEFA. E superioara stelei ca si organizare de club ca si putere financiara ca si mentalitate de fapt fotbalul lor este superior fotbalului romanesc. pe mine nu ma surprinde rezultatul.

Steaua joaca mai prost de cand e Olaroiu un tip care nu e de talia Stelei. Stelei ii trebuie un alt antrenor si daca s-ar putea un alt grup managerial si chiar un alt patron.

Dinamo pare mai in forma si e timpul sa demonstreze ceva in Europa. A avut si sansa sa joace cu o echipa mai slaba decat Steaua. E randul dinamovostilor sa isi demonstreze valoarea ori nonvaloarea in cupele europene. Eu ma uit de pe margine cu interes.Claudiu, garantezi tu ca DInamo joaca cel putin semifinala UEFA asa cum a facut Steaua anul trecut? Are acum sansa sa o demonstreze.

mitch
16.02.2007, 05:26
Mda, Steaua a apus. Mi-am facut o carutza de nervi, de fapt de prin minutul '70 am renuntat.smileys/smiley7.gif

Steaua a jucat slab, Sevilla n-a stralucit, dar repet Steaua a jucat slab. Asa cam ca Dinamo, in zilele lor bune. Acum se pare caar fi intr-o forma excelenta. Cand Steaua a avut echipa mare si forma deosebita, au ajuns departe. Din pacate anul asta e compromis. O comparatie Dinamo/Steaua din perspectiva palmaresuluin-are sens, pt caDinamo n-are .... performante comparabile.Cand vor avea rezultate o sa ma inchin.

Revenind la Steaua, vor trebui sa-si faca echipa, lace joaca acum .... no way!smileys/smiley26.gif

sorin
21.02.2007, 10:34
<st1:State w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Maine</st1:place></st1:State> in meciurile retur din cupa UEFA:
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Dinamo[/B]

pepper
21.02.2007, 11:17
Ultima noastra speranta a ramas Dinamo si sa speram ca vor face un joc bun si se vor califica

Hai Dinamo

21.02.2007, 11:22
Dinamo ia bataie cu 2-1 si Steaua cu 3-0.

21.02.2007, 15:14
Mai devreme am dat cu privirea printr-un sertar si mi-am gasit de lucru cu figurinele din Alaska si cu tricoul de mecismileys/smiley36.gif

http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/Dinamo-Benfica1.jpg

http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/Dinamo-Benfica2.jpg

Pepper sper ca ai pariat pe Dinamo!

AdyC daca e sa se adevereasca pronosticul tau ....sper macar sa aiba Benfica 0-2, ca daca avem noi 2-0 si ne da gol inultimile minute,mi-e ca mor

sorin
21.02.2007, 15:23
claudiunj, maaan, tu esti suporter adevarat nu gluma, daca ai facut pozele astea. Multa bafta la dinamovisti si sa poti pune maine o poza cu un vultur jumulit smileys/smiley36.gif

multa bafta si stelistilor, sa piarda onorabil, sau eventual sa faca un rezultat bun, ca de calificare nici vorba.

pepper
21.02.2007, 17:59
Claudiu am jucat Nancy1x Dinamo 1x Rangers 1 Blackburn 1 si Alkmar 1 ,si ampariat sume diferite in functie de agentie , iar acum ca tot sint in Vegas ma duc sa vad daca au ceva pentru cupa Uefa . Azi am avut ghinion cu Barcelona si sper ca miine sa faca Dinamo un meci tare si sa se califice, iar eu sa le iau verzisorii.

Bafta Dinamosmileys/smiley32.gif

21.02.2007, 20:01
numai Lucescu poate sa se impotriveasca ,in rest cred ca esti tatic. Nu ma inveti si pe mine? ca tot incerc ,numai ca sportsinteraction.com e maximum pt mine.

pepper
22.02.2007, 00:10
Daca ai jucat in Romania la pronosport lucrurile sint simple, ca stii ce sint solistii,dublele si triplele. Daca mai stii sa le desfasori si sa faci calcul cite variante ai iar e maiusor pentru mine, in cazul asta eu te invat numai sisteme de joc. daca nu ai jucat la pronosport e putin mai complicat la inceput pina inveti caresint metodele de desfasurare a dublelor. Eu agreez foarte mult sistemul de joc de la pariloto din Romania si joc prin intermediul uni prieten. Acolo nu platesti comision si au si conditii bune de joc. La sportinteraction.com joc din placerea de a paria si acasa ca nu prea ma incinta nici oferta nici conditiile. Daca esti hotarit sa joci intreaba-ma ce doresti sa stii.

22.02.2007, 07:48
Hai ca e pauza si e 0-0 Ce marfa de jucator e Pulhac! N-a mai avut demult Romania asa fundas stanga (Piti lasa ma zarurile si uita-te la meci). De Lobont ce sa mai zic , cine stie cat de cat fotbal vede ce mare ,mare portar ,strateg esi cata incredere da echipei. De el avea Dinamo nevoie. Dinamo joaca FOOTBALL , numai ca mi-e frica de arbitru de-mi tremura mainile. A inceput sa ne bombardeze cu lovituri libere cam usor . La Danciulescu e strigator la cer. Se vede clar cum ii atinge piciorul drept in alergare ,dar cum am mai spus ...ne-am obisnuit. Hai ca incepe repriza secunda ,si tre sa preiau legatura din PCH

22.02.2007, 08:05
Stiam ca luam gol ,era inevitabil,speram intr-un 3-1 ...dar timpul trece. Danciulescu e total iesit din forma . Haideti pe ei pe mama lor ca nu mai e nimic de pierdut!!

sorin
22.02.2007, 08:09
De ce nu-l baga oare Rednic pe Ze, daca Danciulescu nu merge cum trebuie?smileys/smiley92.gif

22.02.2007, 08:25
eu ma intreb pt ce motiv Cristea iese de abia acum ? Il iubesc pe Cristea dar azi a fost slab rau! Zeka trebuia sa fie titular, un antrenor trebuie sa stie sa exploateze psihicul jucatorilor. Hai sa fim seriosi ca s-a terminat. La Sevilla cat e scorul ca am si uitat de Steaua ,de fapt am uitat de tot

sorin
22.02.2007, 08:29
Steaua inca nu a luat gol si nu e exclus ca una peste alta sa iasa mai bine decat Dinamo din toata afacerea. Pacat de Dinamo ca a incasat 2 goluri si meciul e ca jucat. smileys/smiley18.gif

22.02.2007, 09:02
Sa iasa mai bine din ce? din cupa UEFA poate . Pacat , ma doare sufletul ,in primele 30 de minute Dinamo a jucat perfect,nici Steaua nu a jucat rau din moment ce a tinut la 0-0 pana in min 45' cred. Probabil ne-am cam obisnuit cu performanteledupa ce anii trecuti am jucat cu niste echipe eclipsatedar sa fim seriosi ca nu putem face fata in fata la monstri, cu jucatori de 250 de mii. Pai de aia cumpara Benfica jucatori de 10 milioane pt ca stie sa scape din marcaj si sa de-a cu capul la coltul scurt la 10 cm de bara dar din pacate pt noi ..in plasa! Avemdorintasi daruire, se vede, de aia si performantele din ultimii ani,dar nu e suficient .Din vremuri apuse Dinamo n-are habar la cornere ,mai bine ma bucur la un aut pe cuvant, in rest ne luam gol mai mereu. pe vremea lui Ion Marin ce mai era o zvacnire. Ca sa numai zic de frica . pai daca nu mai am ce pierdept ce mai joc ca sa se termine jocul si sa pierd ..ca pierd la1-2 ca pierd la 1-6 care e diferenta ....Bag 5 atacanti(daca este)daca e nevoie si joc numai pe mingi foarte lungi , poate ,poate..asta ca antrenor , iar ca jucator mananc iarba,la iarba din gazon ma refer si cand prind mingea merg spre poarta pt ca o pasa inapoi ma costatimp. Noi romanii suntem bunicei la fotbal , se misca bine macaroanele la antrenament,suntem optimisti si punem mult suflet , dar nu suntem cei mai buni si nici nu avem bani sa-i cumparam pe cei mai buni si trebuie sa acceptam asta.

AdyC ai nimerit scorul ,de fapt inca de aseara cand am citit am avut parca un Deja Vu in timp ce citeam . Oricum la 1-0 felul cum speram eu nu cred ca are concurenta ca definitie.

22.02.2007, 09:50
Mda nu aveam nici un dubiu ca dinamo va pierde acasa. A plecat Ganea si a disparut concurenta pe posturi in atacul lui Dinamo. E de asteptat sa o ia pe o curba descendenta si in campionat. Dinamo si-a demonstrat valoarea in Europa adica NULA!!!! Macar Steaua a atins anul trecut semifinalele UEFA la un pas de finala. Anul asta dupa modul cum DInamo conduce in campionat ar fi trebuit sa arate mai mult mai ales ca benfica nu e echipa de top in eruopa acum.

Nimeream si scorul exact la Steaua daca Sevillanu ar fi jucat cu rezervele. In orice caz Sevilla e in primele 3 echipe din Europa in acest moment si nu pteam sa ii eliminam.

Asta e nivelul fotbalului romanesc din pacate FOtbalul ca si societatea. Nu poti sa faci din rahat bici. smileys/smiley36.gif

22.02.2007, 10:38
Sevilla a jucat si la Bucuresti cu multe rezerve AdyC , dar trebuie sa fii absolutnecunoscator sa spui ca oricare din echipele pe care Steaua si Rapid le-au intalnit anul trecut ar fi peste Benfica.

Deci las-o mai usor cu performanta ?

Trecut? Chiar nu inteleg , Macarrone v-a dat 3 goluri in 10 min

jucator la middlemybutt care e infinit mai slaba decat Benfica.

sorin
22.02.2007, 10:38
Gata, asteptam editia 2007-2008.smileys/smiley36.gif
Ce este cel mai rusinos si dureros pentru ambele echipe (este o opinie personala), e faptul ca nu au reusit sa obtina macar un punct nenorocit pentru orgoliile personale si pentru punctajul pe <st1:place w:st="&#111;n">tara</st1:place>.
Ambele echipe au dovedit ca sunt slabe si nu au fata de Europa inca, din lipsa de jucatori, ori din lipsa de antrenori, ori din ambele motive. Cand ai ariciul in buzunar in materie de transferuri de calitate, nu poti emite pretentii.
Bine ca macar a inceput returul in campionatul intern, sa ne consolam macar cu meciuri mediocre, daca anul asta asta s-a inchis mai devreme robinetul cu fotbal de calitate.

22.02.2007, 11:07
@claudiunj cika e anul lui dinamo si ea trebuia sa demonstreze ceva in Europa. Daca nu acum atunci cand?

Sevilla e o formatie cu adevarat puternica in Europa e castigatoarea cupei UEFA. Benfica e doar o echipa mai rasarita in campionatul Portugaliei, campionat mult mai slab decat cel al Spaniei unde Sevilla este la egalitate cu Barca.

Cu toate astea recunosc ca Steaua are f mari probleme anul asta... era de asteptat ca dinamo sa confirme in europa ce a realizat in campionat insa a demonstrat ca e doar o gogoasa. smileys/smiley17.gif

Acum ma iei cu Boro si cu nu mai stiu eu cine. Anul asta Benfica a terminat pe 3 intr-o grupa cu Man Utd, Celtic si Copenhaga in UCL. Pe 3 a terminat si Steaua intr-o grupa infinit mai grea decat a Benficai. Si cu toate astea recunosc ca Steaua a avut un sezon dezastruos.

Dar lasa tu Steaua si spune-mi cu ce se mandreste Dinamo in Europa.

Acum sicner infrangerea lui dinamo o face mai usor digerabila pe a stelei. Sa va vedem ce faceti in UCL la anul...ca in liga lui mitica sunteti zmei. Deomcandata nici stadion de UCL nu aveti...