PDA

Arată versiune întreagă : Help!

coca
18.07.2004, 04:51
smileys/smiley19.gif.....ce pot sa fac in conditiile in care am avut deja inteviul la Bucuresti pt emigrare in Canada pt Quebec, la care am primit un raspuns negativ, desi am intrunittoate conditiile cerute, dosarul fiind "beton"? Exista posibilitatea sa cer o reevaluare (reexaminare) a dosarului?

Multumesc

kiddy
26.07.2004, 12:31
destul de firav ce ne spui tu.
ce te face sa crezi ca ai avut un dosar "beton" raportat la faptul ca te-au respins? care au fost motivele de te-au respins? ti le-au comunicat? i-ai intrebat pe ei ce-ai putea face pe mai departe? unde ar trebui sa mai "lucrezi" un pic pt. a fi admisibil(a)? eu am auzit de cazuri de respinsi (sau amanati mai bine-zis) pe diferite motive, carora li s-a spus sa-si rezolve sau sa-si puna la punct anumite neajunsuri, urmand a reveni la un alt interviu dupa 6-12 luni.
bafta si nu dispera!

Roxa
08.02.2005, 15:54
Doamna/ Domnisoara

De obicei exista un termen de 60 de zile in care puteti contesta decizia ofiterului de emigratie, prezentind noi argumente sau chiar si noi piese la dosar.

Cum aceasta perioada a trecut, mai aveti posibilitatea sa mai aplicati inca o data.
Daca va ajuta, va pot face o re-evaluare a dosarului pe care spuneti ca l-ati trimis. Pentru aceasta, am sa va rog sa imi trimiteti la adresa companiei CV-ul dvs.

Care a fost motivul pentru care ati fost respinsa in urma interviului avut cu ofiterul de emigratie?

In speranta ca veti raspunde mesajului,
Pe curind,