PDA

Arată versiune întreagă : Champions League

sorin
09.09.2006, 18:25
Dupa 10 ani, Steaua a revenit la masa bogatilor, nemaiavand ghinionul de anul trecut, cand s-a impiedicat de o echipa norvegiana de 2 lei in meciul decisiv pentru accederea in grupe. Peste doar cateva zile, va avea loc primul meci al Stelei, la Kiev, cu echipa locala Dinamo, urmand apoi meciuri cu super echipele Real Madrid si cu Olimpique Lyon. Grupa deosebit de tare pentru Steaua, doi oameni de baza (Radoi si Iacob) nerefacuti inca, dar speram in rezultate cat mai bune si mai spectaculoase. Sa fim cu totii alaturi de ei in Liga Campionilor, la fel cum trebuie sa fim alaturi de Rapid si Dinamo in Cupa UEFA, ca ROMANI, si sa uitam in meciurile internationale ale acestor echipe cu ce echipe tinem in campionatul intern. smileys/smiley2.gif

Hai Romania!

Ros_Albastru
10.09.2006, 05:31
Intr-adevar am reusit sa intram in CL dupa 10 ani si sper sa fie de bun augur si sa avem un parcurs cit mai lung si poatele ajuta Dumnezeu baietilor sa cistige si CUPA. Sint si voi ramine stelista. Intotdeauna am tinut cu echipele romanesti cind au jucat in meciuri internationale, dar cind rapidistii au cintat "Multumim Paris Saint Germain"(cred ca stii la ce meci ma refer), de atunci sint cea mai fericita cind pierd sau sunt eliminati; aceeasi situatie si cu Dinamo. Este inadmisibil ca Borcea sa dea declaratii peste declaratii impotriva echipei STEAUA; el este totdeauna de partea adversarilor si daca STEAUA se califica in CL isi arunca televizorul pe fereastra. Niciodata nu voi fi alaturi nici de Poli Timisoara care nu i-au lasat pe suporterii stelisti sa sarbatoreasca victoria din sferturile Cupei UEFA si nici calificarea in CL. Grupa noastra este grea, dar am incredere ca baietii se vor mobiliza si vor face meciuri frumoase.

CAMPIONI AM FOST, CAMPIONI VOM FI PINA VOM MURI ! STEAUA BUCURESTI !

sorin
10.09.2006, 05:38
Asa cum am precizat in mesajul meu initial, hai sa discutam doar de evolutia Stelei in Champions League si sa nu amestecam cu rivalitatile din campionat. Se pot deschide topice separate pentru astfel de discutii. smileys/smiley2.gif

sorin
10.09.2006, 11:24
Meciurile Stelei:<BR style="mso-special-character: line-break"><BR style="mso-special-character: line-break">
Dinamo Kiev - Steaua (13 septembrie)
Steaua - Olympique Lyon (26 septembrie)
Steaua - Real Madrid (17 octombrie)

Real Madrid - Steaua (1 noiembrie)
Steaua - Dinamo Kiev (21 noiembrie)
Olympique Lyon - Steaua (6 decembrie)

Prima runda eliminatorie, la care vor participa primele doua clasate din fiecare grupa, se va desfasura intre 20 si 7 martie 2007. Optimile de finala sunt programate in luna aprilie, intre 3 si 11, semifinalele pe 24 aprilie si 2 mai, iar finala sezonului va fi pe 23 mai 2007.

Echipele care termina pe locul trei in grupe sunt automat in saisprezecimile Cupei UEFA.

Ros_Albastru
10.09.2006, 11:45
Ai dreptate, dar niciodata un fan sau suporter al echipei STEAUA nu vafi alaturi deDinamo sau Rapid. Sper ca nu te-ai suparat pe mine. Simbata STEAUA a jucat cu FC ARGES si a cistigat cu 1-0 si este pe locul doi in clasament la egalitate cu CFR CLUJ.Sa privim cu incredere meciurile din CL si sa fim fericiti in primavara lui 2007.

FORZZA STEAUA !

sorin
10.09.2006, 12:12
....dar niciodata un fan sau suporter al echipei STEAUA nu vafi alaturi deDinamo sau Rapid.

Aici te contrazic. In meciurile internationale, suntem cu totii romani, nu stelisti, dinamovisti, rapidisti, etc. Numai impreuna, echipele care ne reprezinta in cupele europene pot castiga puncte suficiente pentru a ne mentine cu cat mai multe echipe in CL si UEFA. Crezi ca o singura echipa poate aduce acele puncte? Normal ca nu. Sa excludem din acesta discutie fanaticii si sa vorbim doar de suporterii normali.

NOTA: Orice comentarii pe acest topic in legatura cu campionatul intern, sau alte competitii decat Liga Campionilor, vor fi mutate la off-topic.

10.09.2006, 15:14
Stie cineva unde se pot vede meciurile Stelei live in UCL? Am inteles ca pe ProTv. Oare or fi live pe net onlile undeva? Free nu cred dar macar pe JumpTV se poate face subscriptie gandesc.

sorin
10.09.2006, 17:55
Cei de la ProTv sunt la fel de bulangii ca si cei de la TVR, adica noua celor din diaspora ne ofera ProTv International si nu ProTV, care ca si TVR International nu transmit meciurile. Poate ma insel, dar in programul ProTV international nu era trecut meciul, pe cand la ProTv este.

marian42
10.09.2006, 18:54
bulangii .

Astfel de cuvinte nu-s admise, ai un 20% avertisment (sa-l stapanesti sanatos)!...smileys/smiley4.gifsmileys/smiley2.gifsmileys/smiley4.gif

sorin
11.09.2006, 00:53
Desi nu o sa dau nimanui avertisment pentru cuvantul bulangiu, imi insusesc critica.smileys/smiley9.gif Voi muta la off-topic ultimele 2 mesaje.

11.09.2006, 03:53
Pai si vreti sa spuneti ca nu pot sa vad meciul Stelei in direct la Tv romanesti ca nu se da pe PROTV intl? Si mai spuneti sa nu fie o prpastie intre unii si altii.

M-a invitat un coleg ucrainean suporter al Dinamo Kiev sa merg intr-un club al lor...la o TV de a lor..rusinos pentru TV romanesti sa nu ofere posibilitatea romanilor din strainatate sa vada meciul.

O injuratura in gand de la mine!

11.09.2006, 04:02
E o grupa destul de grea pentru Steaua. Lyon mi se pare deosebit de puternica...cred ca va castiga grupa. Are in componenta cateva nume de iti creaza fiori: Govou( a marcat golurile victoriei Frantei in me3ciul contra Italiei sapt trecuta) , Wiltord, Juninho (cel mai bun executant de lovitori libere din lume), Malouda (international francez), portarul national frantei si alti cativa jucatori de top. Cred ca o sa bata si Realul aceasta echipa Lyon.

Putem si noi sa le luam cel putin 1 punct, macar acasaavand avantajul ca ne subestimeaza.

Ros_Albastru
11.09.2006, 05:57
Este inadmisibil ca postul de televiziune PRO TV nu ofera posibilitatea vizionarii meciurilor din CL pentru ca in diaspora sunt multi romani care iubesc acest sport si mai ales ca la anul viitor vom avea doua echipe in UCL. Sau poate PRO TV-ul va avea inima buna sa va ofere meciurile, facind modificari de ultima ora.Vin cu o idee: toti cei care aveti rude, prieteni sau cunostinte in Romania, solicitati-le ajutorul: puteti urmari meciurile prin intermediul calculatorului, pe mess sau skype. Puteti apela si la mine si daca doriti, ma puteti contacta.

Pagliuca
11.09.2006, 14:19
Steaua?! Steaua in ultimi 8-10 ani a fost singura echipa de fotbal care a reusit sa mai scoata oamenii in strada.
Cred ca e foarte clar ca fotbalul in Romania se mananca pe paine si creeaza pasiuni imense in jurul sau, ba mai mult atrage si foarte multi bani.
Dupa cum se vede din ce in ce mai multi oameni cu bani, dornici de a-si face publicitate investesc in fotbal,asta se intampla peste tot in lume, nu numai in Romania. Sa dovedit a fi o reteta de suces, pentru ca toti au castigat notorietate, iar unii si bani din fotbal(vezi Vasile Siman-Sportul Studentesc retrogradat in divizia B a vandut jucatori in aceasta vara de 3,300.000 eur.)
E clar fotbalul are nevoie de acesti oameni, la Steaua e Gigi Becali care sa dovedit cel mai de succes proprietar al unei echipe de club din Romania.
Toata lumea il credea nebun cand ne spunea ca vrea sa ajunga in UCL, mai mult ca vrea sa aduca Realul din Madrid sa joace in Ghencea, anul trecut ca se gandeste la castigarea Cupei Uefa. Iata ca mare parte din visele lui s-au implinit.
A reusit pentru ca a avut continuitate si timp de 4-5 ani a format aceasta echipa, nevanzand masiv jucatori.
A reusit pentru ca sa inconjurat de oameni care l-au sfatuit bine, ex pe MM Stoica batausul( care cred ca stiti ca a lovit cu pumnul un suporter) si ultimi 3 antrenori care au facut performanta Zenga, Protasov si Olaroiu... am uitat si Titi Dumitriu care are si el un merit in castigarea penultimului titlu.
Toate aceste lucruri au facut ca Steaua sa faca fericiti milioane de romani.
Cat despre grupa in care se afla Steaua pot sa spun ca este una foarte grea cum sunt mare parte din grupe.Foarte importanta este luna septembrie, unde pe langa doua jocuri in UCL sunt si cele doua jocuri cu Dinama si Rapida jocuri extrem de importante pentru Steaua.
Steaua are un avantaj foarte mare, anul acesta daca va castiga campionatul se va califica direct in grupele UCL in 2007, fapt care pune pe primul loc campionatul intern.
In aceasta grupa Steaua poate sa faca 4 puncte, daca joaca cu aceeasi daruire cu care ne-a obisnuit pana acuma in cupele europene.
Cred ca ar trebui cu totii sa credem ca Steaua se va autodepasi si va face mari surprize, daca Becali a crezut in Steaua, noi suporterii de ce n-ofacem.

Fortza Steaua.

GNChicago
11.09.2006, 15:34
Sunam in Romania la prietenisa aflu scorul pe la meciuri daca nu erau transmise la TVR. Dar si astia se luau cu vorba si uitau sa-mi spuna scorul.....si nimeni din romania nu a pus scorul pe FORUM macar in timpul partidei cu Albania de ex......

Acum mi-am extins abonamentul ptr 12 dollari pe lunasi vad Fox soccer tv si GOL.tv si vad mult fotbal pe saturate.....Barcelona, real Madrid cit si nou promovata de la Urziceni!!!!

Deci am adaugat la direct TV si acest package de canale cu sport.

Sper sa vad Steaua, rapid si dinamo in direct la TV si cred ca o sa si imprim pe DVD sau VHS unele meciuri....si le adaug la colectie.....

Oricum acum vad FOTBAL cu adevarat, FAZE curate!

11.09.2006, 16:28
Sunam in Romania la prietenisa aflu scorul pe la meciuri daca nu erau transmise la TVR. Dar si astia se luau cu vorba si uitau sa-mi spuna scorul.....si nimeni din romania nu a pus scorul pe FORUM macar in timpul partidei cu Albania de ex......

Pai asta e intrebarea, unde vedem meciul in USA. Pentru ca il da doar ProTV ...nu PriTV intl.

Asa online pe net recomand www.onlinesport.com (http://www.&#111;nlinesport.com) sau www.uefa.com (http://www.uefa.com)dar intrebarea este cine il da live in USA. Stie cineva cine reda meciurile UCL in USA?

GNChicago
11.09.2006, 18:49
Ady, daca ai directTV, poti comanda asa cum am facut eu si am scris mai sus:

GNChicago a scris mai sus:

Acum mi-am extins abonamentul ptr 12 dollari pe lunasi vad Fox soccer tv si GOL.tv si vad mult fotbal pe saturate.....Barcelona, real Madrid cit si nou promovata de la Urziceni!!!!

Deci am adaugat la direct TV si acest package de canale cu sport.

Mai exista un package de 8 dollari pe luna si se poate activa in secunde......

sorin
11.09.2006, 19:02
GNC, aici era vorba de Steaua. Am si eu package-ul ala dar nu ma ajuta cu nimic sa vad meciul Dinamo Kiev - Steaua de pe 13 Septembrie.

11.09.2006, 21:46
Steaua?! Steaua in ultimi 8-10 ani a fost singura echipa de fotbal care a reusit sa mai scoata oamenii in strada.

Cu cat explici mai mult ceea ce stie toata lumea cu atat mai putini sustinatori va avea Steaua in cupeleEuropenesi de aia iese lumea in strada cand pierdeti,asta doar ca fapt divers.

GNC pe Fox Soccer Channel astept si eu sa vad echipe romanesti ,poate vom vedea ceva cu Steauaacum macar un meci douadesinu prea cred,si mai ales pe Dinamo sau Rapid anul asta ,din Cupa Uefa transmit foarte rar meciuri. plusul stain meciurile nationalei noastreunde au transmis vreo 3-4 live de cand urmaresc. Nu te emotiona prea tare cu FSC ca nu-s chiar asa grozavi ,ii am de un an si nu prea m-au incantat,iar de GOL tv ce sa mai zic...eu unul decat sa ma uit numai la fotbal din ligileAmericii de Sudmai bine prefer sa ma uit la baseball poate totusi pricep o regula sau doua fara voia mea.

Cumva ma mir si nu prea cum ca nu puteti urmari meciurile echipei favorite . De exemplu pe Dinamomania.net se transmit in toata lumea oricare dintremeciurile echipei pt $5 pe meci sau $20 pe an la care sunt abonat si calitatea este ireprosabila. Oare fanii stelisti nu pot sa faca ceva asemenea?

Maine mai e si 13 Septembrie .cartier in vecinatatesi unde am crescut.

Fac abstractie de tot ce inconjoara Steaua si tin numai cu cei 11 romani.

Sper intr-o victorie maine!

sauzimdebine
11.09.2006, 22:47
Astazi sunt stelist!

12.09.2006, 03:39
M-am interesat. Uite ce am gasit.

In USA UCL e transmisa pe espn. Insa live pe Tv sunt transmise 2 partide simultansocotite mai impotante...de ex astazi PSV vs Manchester maine Lyon vs Real Madrid. Sunt transmise pe espn2 si celalalt pe espn nus- care..ca-s mai multe.

Steaua-Kiev se poate vede pevideo online pe net ptr 9.95....cam piperat.

Uite aici link cu toate partidele de se pot viziona.

http://video.uefa.com/Video/Live/Competitions/UCL/Country=US (http://video.uefa.com/Video/Live/Competiti&#111;ns/UCL/Country=US/MatchList.html?B=008) /MatchList.html?B=008

sorin
12.09.2006, 04:35
Fac abstractie de tot ce inconjoara Steaua si tin numai cu cei 11 romani.
Sper intr-o victorie <st1:State w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">maine</st1:place></st1:State>!

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifLaudabila atitudinea lui Claudiu, care stiu ca e dinamovist infocat. Asa trebuie sa fim cu totii in meciurile internationale ale oricarei echipe romanesti, pentru ca este in interesul general al fotbalului romanesc.

Steaua-Kiev se poate vede pevideo online pe net ptr 9.95....cam piperat.
Uite aici link cu toate partidele de se pot viziona.
http://video.uefa.com/Video/Live/Competitions/UCL/Country=US (http://video.uefa.com/Video/Live/Competiti&#111;ns/UCL/Country=US/MatchList.html?B=008) /MatchList.html?B=008

Piperat, nepiperat, e bine ca exista o alternativa si probabil ca unii vor plati acesti bani pentru a vedea meciul. Pacat ca televiziunile romanesti nu se gandesc macar pe bani sa ne ofere aceste meciuri. Multumim pentru informatie!

12.09.2006, 07:03
Eu am facut subcriptie pentru toate meciurile on demand la uefa.com. Nu live ca si asa nu pot urmari de la serv pe net...dar seara acasa pot vedea orice meci in reluare..plus fazele samd...for just 4 USD per month..sau 40 USD per year.

Ros_Albastru
12.09.2006, 21:21
Azi dimineata, in jurul orelor 9.20, Carcotasii (Huidu si Gainusa) l-au sunat pe Borcea sa-l intrebe daca asta seara va tine pumnii stransi pentru Steaua, la care el a raspuns: niciodata nu voi tine cu Steaua; iar ca pronostic 0-2. Si atunci..........?

Diseara la Kiev sa fim alaturi de Oli si echipa lui si sa speram ca vor obtine un rezultat bun. Bafta baieti !

HAI STEAUA !

13.09.2006, 04:45
Ros_Albastru, lasa-l tu pe Borcea. Unde vedem noi meciul live, asta ne doare acum.

Eu am facut subscriptie la UEFA.com sa vad toate meciurile dar in reluare. Nu pot live ca sunt la serviciu.

Am vazut in declaratii ca stelistii erau cam timorati. Sper sa nu le tremure toate celea pe ei pe teren. Ar fi bun si un egal.

Ros_Albastru
13.09.2006, 05:13
Daca intri pe site-ul lui PRO TV ai sa gasesti acolo CHAMPIONS LEAGUE-click pentru meciuri live. Sper sa reusesti. Oli a declarat ca prima sansa o au cei de la Dinamo Kiev, dar ca o adevarata stelista ce sunt, am incredere in baietii nostri si sunt sigura ca isi vor da viata pe teren. Iti doresc o zi buna.

HAI STEAUA !

sorin
13.09.2006, 05:25
Pacat ca Steaua nu este in formatie completa, echipei lipsindu-i doua piese de baza (Radoi si Iacob). Sa speram ca vor obtine cel putin un egal.

Ros_Albastru
13.09.2006, 05:40
http://video.uefa.com/Video/Live/Competitions/UCL/Country=RO (http://video.uefa.com/Video/Live/Competiti&#111;ns/UCL/Country=RO/MatchList.html) /MatchList.html

Incercati poate nu se plateste eu am dat click aici si scrie free. Eu vad meciul diseara acasa si voi fi cu sufletul alaturi de ei . Va pup pe toti.

mihaicioclei
13.09.2006, 06:03
am incercat eu acum si am primit

Not allowed outside Romania!...smileys/smiley7.gif...

o sa urmaresc text pe www.onlinesport.ro (http://www.&#111;nlinesport.ro)

sa speram ca bat azi...

sorin
13.09.2006, 06:04
Ros_Albastru, excelent linkul. smileys/smiley32.gifDin pacate, probabil numai anumite zone ale lumii au acces la acea transmisie. Eu am incercat de aici din State si imi da urmatoarea eroare:

13.09.2006, 06:21
Eu am facut subscriptie si vad cu 4 USD pe luna toate meciurile dar in reluare... si asa sunt la office si nu pot. Dar daca scap bag un online pe uefa.com. 10 USD merita.

mihaicioclei
13.09.2006, 06:28
la fel am primit si eu..

am uitat sa specific mai clar

pe situl de pro tv urmatorul mesaj

Not allowed outside Romania!...http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley7.gif...

iar pe situl de uefa la fel ca sorin...

Gogule
13.09.2006, 06:31
mie imi merge .. se merita 10$ pt steaua

radio pe net vezi radio romania internatioanal sau vezi pe site-ul stelei fiindca mereu au transmis .. steauafc.com

13.09.2006, 06:34
pentru usa se transmite live pe

care preia regional de la uefa.

Ros_Albastru
13.09.2006, 07:51
Imi pare rau ca nu ve merge link-ul care vi l-am dat eu ma pricep mai putin la partea ,,tehnica", am incercat si eu sa va ajut cu ceva de aici din tara, sint o stelista infocata si o sa le tin pumnii baietilor fiti cu totii alaturi de Steluta noastra si sper sa gasiti un site pina la ora inceperii meciului unde sa -l puteti viziona. FORZA STEAUA!

Pt. domnul Sorin: Nu mai zic nimic de Dinamo si Rapid doar cit dureaza meciul. Daca auzeai declaratiile lui Borcea facute asta seara ce a putut sa zica de Steaua....poate iti schimbai un pic parerea si nu te mai suparai pe mine pt ce am scris pe forumsmileys/smiley4.gif

sorin
13.09.2006, 08:13
Ros_Albastru, nu are de ce sa-ti para rau. ca nu aveai de unde sti si nu e vina ta ca nu merge "live"-ul pe acel site. O a mergem sa vedem meciul pe siteul ala cu $9.95 si tot nu ne lasam smileys/smiley4.gif

O sa deschidem eventual topice suplimentare unde sa se poata vorbi despre fotbal in general, unde fiecare va spune ce vrea (folosind un limbaj decent) despre orice echipa, pentru a pastra la subiect discutiile de pe acest topic.

Pana atunci insa: HAI STEAUA!

Johann
13.09.2006, 08:17
http://img.photobucket.com/albums/v635/Stranger76/ForZzaSTEAUA.gif

Ros_Albastru
13.09.2006, 08:47
O IUBESC PE MAMA, DAR NU CA PE STEAUA (cind are meciuri)smileys/smiley4.gif

TRUP SI SUFLET PENTRU CULORI.

Sorine pe alte topicuri nu ma gasesti decit pe cele in care se discuta despre Steaua. Gata am plecat sa vad meciul. Va pup pe toti.

Ros_Albastru
13.09.2006, 08:48
GOOOOOOOOOOOOL OAMENI BUNI E 1-0 a bagat Ghionea GOL.

Ros_Albastru
13.09.2006, 08:53
http://www.steauafc.com/nou/index.php?cat=main&amp;lang=ro

puteti asculta meciul incercati aici

mihaicioclei
13.09.2006, 09:01
1-1 gol rebrov

Ros_Albastru
13.09.2006, 09:01
pacat e 1-1 a bagat gol rebrov

mihaicioclei
13.09.2006, 09:10
1-2 badea

mihaicioclei
13.09.2006, 09:28
1-3 gol dica lovitura libera 20 msmileys/smiley32.gif

mihaicioclei
13.09.2006, 09:30
ce pacat ca nu pot sa vad meciul...cred ca e frumos ....doar citesc pe net..

poate ne confirma Ros Albastru...

Ros_Albastru
13.09.2006, 09:38
ce pacat ca nu pot sa vad meciul...cred ca e frumos ....doar citesc pe net..

poate ne confirma Ros Albastru...e super meciul speram sa se termine cu bine pe pagina 2 am scris linkul il poti asculta pe site-ul oficial al stelei poate iti merge

13.09.2006, 09:40
vroiam sa scriu inainte de a marca 1-3 Dica....ma asteptam sa inscrie.

Abia astept sa vad meciul in reluare diseara.

Ar fi bine sa inghetam rezultatul.

Ros_Albastru
13.09.2006, 09:41
http://www.steauafc.com/nou/index.php?cat=main&amp;lang=roas (http://www.steauafc.com/nou/index.php?cat=main&amp;lang=roascultati) cultati meciul live la acest link daca va merge , scuzati-ma daca ma repet si am mai scris odata, eu am incercat la mine merge, dar bine ca il pot vedea acasa emotiile sint mari sa dea Dumnezeu sa fie bine pina la sfirsitul meciului

mihaicioclei
13.09.2006, 09:43
am incercat sa ascult...acum sunt in pauza de masa...dar nu merge...trebuie instalat ceva soft ca winap sau real player....si nu vreau sa pun la locul de munca.....alte softuri...asta este....o sa vad goluri de pe siturile romanesti de sport dupa meci.......

smileys/smiley4.gif

13.09.2006, 09:47
fa subscriptie la on demand pe uefa.com. Poti vedea tot meciul in reluare...si toate meciurile din UCL pentru 4 usd pe luna. Ideea e ca nu sunt live ci dupa miezul noptii doar available. Dar e bine si asa daca esti la lucru.

Ros_Albastru
13.09.2006, 09:47
da intr-adevar iti trebuie winap sau jet audio un program cu care asculti muzica am uitat ca e diferenta de fus orar si voi sinteti la servici am plecat incepe repriza a 2 a vorbim dupa meci, va mai scriu si in timpul meciului

mihaicioclei
13.09.2006, 10:22
1-4 gol dica....cred ca meciul e jucat...

13.09.2006, 10:23
1-4 ..i-am umilit.

Ros- Albastru ce ziceai de Borcea ala? smileys/smiley4.gif

Sa luam cel putin 1 punct de la Lyion pe Ghencea si de ce nu sa nu batem Realul macar la noi acasa.

Gogule
13.09.2006, 10:27
of of .. ce echipasmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

sorin
13.09.2006, 10:32
Nici in cele mai optimiste vise nu as fi crezut in asa un scor. BRAVO STEAUA!!!! smileys/smiley32.gifPoate se naste o noua generatie de vitezisti.

Ros_Albastru
13.09.2006, 10:34
cine ar fi crezut intr-adevar poate borcea ala are temperatura si isi arunca televizorul pe geam asa cum a zis daca se califica Steaua in CL sau mai bine s-ar arunca el pe geam

Ros_Albastru
13.09.2006, 10:41
A fost blat meciul cu Dinamo Kievsmileys/smiley4.gifca tot zic unii ca aranjam meciuri ba cu arbitrii , ba cu jucatorii azi am tratat ,,afacerea" direct cu antrenorul si conducerea lui Dinamo Kiev

Gogule
13.09.2006, 10:42
ce a facut dica .. doamne doamne ..

si cand te gandesti ca s-a dat borcea cu capu de pereti la fiecare gol al stelei .. 4 cucuie ..

mihaicioclei
13.09.2006, 11:17
felicitarile mele smileys/smiley32.gif

maine Hai Rapid Hai Dinamo....ca tot romani sunt si ei...

Ros_Albastru
13.09.2006, 11:20
In Bucuresti, atmosfera este de vis. Foarte multi suporteri s-au adunat in P-ta Universitatii si sarbatoresc victoria echipei STEAUA. V-am spus ca sunt o mare stelista si am incredere in baieti; cea mai frumoasa seara dupa 10 ani. Cred ca si in celelalte meciuri care vor urma vom avea succese.

STEAUA, TE IUBESC !

SI PENTRU TINE EU TRAIESC.

PESTE TOT SA STRALUCESTI,

CUPA SA O CUCERESTI !

13.09.2006, 11:24
Ce le-o fi dat bai frate Gigi sa mananceastora de au jucat asa?smileys/smiley36.gif

Felicitari jucatorilor!

Iar cu Borcea devine penibil sa o tot lalaiti atata , macar nu e ipocrit si i s-a dus vestea . Voi credeti ca MM tine cu Dinamo maine?

Ramane pe miercurea viitoare!

13.09.2006, 11:36
frigem Lyon-ul la protzap pe Ghencea data viitoare. O sa fie un mare meci si nu vad de ce nu i-am bate. Ar fi bine sa ne subestimeze sa fie surpriza si mai mare.

Despre borcea asta nu stiu ce sa zic dar nu cred ca are nici o treaba cu Champions League.

Ros_Albastru
14.09.2006, 00:15
http://www.index.com.ro/dubdub.htmMAI ALES PENTRU TOTI STELISTII DE AFARA

sorin
25.09.2006, 06:35
<st1:State w:st="&#111;n">Maine</st1:State>, 26 Septembrie, ora 21:45 ora Romaniei, mare meci mare cu <st1:place w:st="&#111;n">Lyon</st1:place>. Daca a mai aflat vreunul din voi si alte surse (mai ales gratuite) de a viziona online meciul pentru cei care locuiesc in afara Romaniei, nu fiti egoisti si spuneti tot. smileys/smiley36.gif

Ros_Albastru
26.09.2006, 04:28
Accesati acest link pentru a vedea ce televiziuni transmit meciurile live. Sper sa reusiti. FORZA STEAUA!!!!

http://liveonsat.com/ (http://live&#111;nsat.com/)

Ros_Albastru
26.09.2006, 04:30
Sorin, link-ul de mai susl-am luat de pe site-ul Gazetei Sporturilor. Cum mai gasesc ceva va scriu.

sorin
26.09.2006, 04:47
Multumim Ros_Albastru! S-ar parea ca pana la urma pentru noi cei din America de Nord, ramane varianta cu vizionarea meciului LIVE pe siteul UEFA pentru $9.95/meci.

ProTV International, ca si TVR International de altfel, isi bat joc de romanii din diaspora si nu transmit meciurile.smileys/smiley7.gif

Ros_Albastru
26.09.2006, 05:39
La meciul Dinamo Kiev Steaua pe site-ul asta a mers link-ul pt meciul ascultat in format audio in direct. Eu am incercat si la mine a mers atunci. Poate o sa mearga si acum .Incercati atunci cind incepe meciul.

mihaicioclei
26.09.2006, 07:07
incercati si situl celor de la Lyon

http://www.olweb.fr/index.php?lng=fr&amp;pid=0

Ros_Albastru
26.09.2006, 09:41
offf, s-a terminat prima repriza e 1-0 pt lyon a scapat carlos mingea din mina si au bagat francezii gol,poate egalam in repriza a 2 a

26.09.2006, 09:46
e fenomenal Carlos asta. A scos 2-3 mingi fff grele si a balbait o minge simpla. E in stilul lui Rica Raducanu.

Ar fi mare minune de am egala mai ales ca am fost tare subtiri in atac.

Ros_Albastru
26.09.2006, 10:52
of, of, offffff, am luat bataie cu 3-0 . Nu-i nimic, vom lupta in urmatoarele meciuri. Peste 3 saptamani sper in mobilizarea echipei si sa invingem Real cu toate ca au batut cu 5-1 pe Dinamo Kiev.

FORTZA STEAUA

sorin
26.09.2006, 11:12
<st1:place w:st="&#111;n">Cam</st1:place> greu de digerat asa o infrangere acasa, chiar si de la una din cele mai bune echipe din Europa. Sunt inca surprins ca de atata timp de cand au un portar foarte inconstant si care gafeaza la greu, cei de la Steaua nu si-au pus serios aceasta problema.
Dupa cum se jucase pana la primul gol, mi se parea realizabil si rezonabil un rezultatat egal.

Gogule
26.09.2006, 17:04
stelistii au iesit cu capul sus de pe teren .. nu se putea mai mult .. pur si simplu nu aveai cum sa le faca fatza francezilor

Ros_Albastru
12.10.2006, 00:38
Se pare ca va exista o televiziune in Los Angeles care va transmite meciul Steaua-Real Madrid. Articolul despre televizarea meciului Steaua-Real a aparut in ziar astazi si il puteti citi in link-ul de mai jos. Poate va este usor sa cautati acea televiziune si sa vedeti meciul in direct.

http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&amp;scre (http://www.libertatea.ro/index.php?secti&#111;n=articole&amp;screen=stire&amp;sid=164662 ) en=stire&amp;sid=164662

rossa
13.10.2006, 16:18
<st1:place w:st="&#111;n">Cam</st1:place> greu de digerat asa o infrangere acasa, chiar si de la una din cele mai bune echipe din Europa. Sunt inca surprins ca de atata timp de cand au un portar foarte inconstant si care gafeaza la greu, cei de la Steaua nu si-au pus serios aceasta problema.
Dupa cum se jucase pana la primul gol, mi se parea realizabil si rezonabil un rezultatat egal.

Despre ce portar inconstant vorbesti tu ? Tipul e un mascarici . Ai vazut meciul de azi : STEAUA - CFR CLUJ (4-2) ? Tipul a comis-o iar , sa mori de ras . Norocul lui a fost ca meciul s-a desfasurat fara suporteri . Ghinionul a fost ca a fost televizat .smileys/smiley36.gif

Cred , din tot sufletul , ca STELEI ii lipseste doar un portar adevarat care sa ofere incredere si liniste liniei de fund . In rest s-ar cam descurca , chiar daca a luat bataie de la LYON .

sorin
15.10.2006, 16:26
Meciul <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Steaua

sorin
17.10.2006, 01:23
Cei care aveti cablu sau satelit, fiti cu ochii pe canalul ESPN2 (care este gratuit), pentru ca vor transmite un meci din Liga Campionilor. Nu se stie inca ce meci, dar e posibil sa fie Steaua - Real Madrid, datorita faptului ca Real Madrid este totusi cea mai iubita echipa de fotbal din lume. smileys/smiley2.gif

Ros_Albastru
17.10.2006, 01:48
<DIV>
ASCULTA STEAUA- REAL MADRID, IN DIRECT, PE STEAUAFC.COM !!

In aceasta seara, Meciul Mileniului pentru fotbalul romanesc, STEAUA - REAL MADRID, va putea fiurmarit live pe site-uloficial. Transmisiunea duelului stelar va incepe de la ora 21:15, cu o jumatate de ora inaintea orei oficiale de start a partidei. Toti cei carevor accesasite-ul oficialvor puteaasculta atmosfera din Templul fotbalului romanesc, putand dialoga in direct cu echipa www.steauafc.com (http://www.steauafc.com/).</DIV>

sorin
17.10.2006, 09:26
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Steaua 0

Ros_Albastru
17.10.2006, 10:04
Steaua-Real 1-3 nu-i nimic ne ducem in UEFA, chiar daca luam bataie tot alaturi de ei vom fi, sa castige campionatul si sa se duca din nou in CL la anul

Ros_Albastru
17.10.2006, 10:18
Asta e ! 1-4

sorin
17.10.2006, 10:36
Pacat. Chiar daca nu e o rusine sa pierzi la astfel de echipe, ar fi fost mult mai frumos sa piarda onorabil atat cu <st1:place w:st="&#111;n">Lyon</st1:place> cat si cu Real. Sa speram ca vor termina pe locul 3 si vor merge in 16-imi in Cupa UEFA. Pana atunci insa, le trebuie neaparat un portar.

17.10.2006, 18:40
Trist.Poate acum isi mai baga putin mintile in cap cine trebuie si poate i se da ocazia si lui Olaroiu sa-si faca echipa fara sa-i bage MM jucatori pe gat ca Saban,Carlos ,Thereau.

17.10.2006, 21:50
casmaua si la rame in cupa UEFA si cu 3 echipe sa luam cupa aia odata!

rossa
17.10.2006, 23:18
Bai baieti , hai sa fim seriosi . Lyon si Real sunt echipe care au in spate bugete de sute de milioane de euro si jucatori trecuti prin cele mai mici site . Daca mai adaugam si faptul ca acestea sunt prezente in fiecare an in grupele Ligii Campionilor , dacamai punem la socotealasi puterea campionatelor de unde provin , ar trebui sa avem o idee clara asupra a ce s-a intamplat . Eu unul zic ca este laudabil efortul Stelei dar ca la acest moment atat se poate . Au intrat in grupa ,au luat banii (acum ar putea sa mai investeasca si in jucatorititrati) , e bine . O sa mearga in UEFA si poate la anulo sa fie mai bine .Dupa parerea meain grupe sunt patru echipe cu care nu trebuia sa pice : LYON, REAL , BARCELONA , CHELSEA .....aaaa inca una MILAN , deci 5 . Steaua a picat in grupa cu 2 dintre ele . Poate ca la anul (daca trec de preliminarii) o sa aibamai mult noroc la tragerea la sorti. Conteaza foarte mult si norocul ...

30.10.2006, 17:56
Hai ca se apropie returul . Ce mi-ar placea sa-i bata romanii pe Bernabeu desi nu le-ai mai ajunge nici cu prajina la nas apoi unora. Dar macar sa nu ne facem de ras ca deja chestia de la aeroport lasa de dorit, Real invita copiii nostri la antrenament iar stelistilor le e ca le ia blitzurile culoarea din obraji iar prea multe priviri aruncate asupra lor i-ar putea scoate din forma .

sorin
31.10.2006, 13:07
Mi-e si frica sa ma gandesc la rezultatul de maine de la Madrid. smileys/smiley118.gif

Oare mai exista minuni pe lumea asta?

Ros_Albastru
31.10.2006, 22:07
Asta seara avem un meci greu cu Real, dar poate vom avea parte si de minuni. Mi-as dori ca STEAUA sa faca un meci bun si sa castigam cu 1-0. Nu-i asa ca e un vis frumos ? Se va transforma oare in realitate ? Multa bafta lui Oli si jucatorilor !

Ros_Albastru
01.11.2006, 08:46

Ascultati meciul live pe link-ul de mai sus. E 0-0 la pauza. Steaua joaca exceptional.

sorin
01.11.2006, 09:18
Pacat, mare pacat!!!! Autogol Nicolita in min. 70. Mai avem si noroc totusi, pentru ca Real a ratat o lovitura de la 11 m, astfel ca scorul ramane 1-0 pentru Real..

Ros_Albastru
01.11.2006, 09:41
S-a terminat. Baietii de data asta au jucat bine si nu ne-au facut de ras. Poate se termina 0-0 daca nu era autogolul nostru. Cinste lor. FORZA STEAUA!!!!!!!!!!!!!!!

02.11.2006, 18:01
Credeti ca la 0-0 Van Nistelroy mai tragea la fella penalty? Fiti siguri ca marca!

Cred ca Dumnezeu...i-a inaltat-o pt ca a fost singurul care s-a bucurat la autogol de mama mama . Mi-a parut tare rau de Nicolita.

sorin
21.11.2006, 04:09
Astazi, meci decisiv pentru Steaua, in ceea ce priveste calificarea in primavera europeana, ca ocupanta a locului 3 in grupa Ligii si continuarea in cupa UEFA. Stealistii au nevoie cel putin de meci egal ca sa fie calificati fara a astepta ultimele meciuri din grupa. Sa le dorim succes si sa ne ofere un meci frumos si incheiat cu victorie!

sorin
21.11.2006, 09:10
Nasol tare. Minutul 65 si Kievul inca mai conduce cu 1-0 smileys/smiley18.gif

Editat:
Steaua a reusit sa egaleze, acest rezultat aducandu-i calificarea in 16-mile cupei UEFA si nu lipsit de importanta, inca un punct Romaniei la punctajul pe <st1:place w:st="&#111;n">tara</st1:place>. Scor final 1-1.

eu
21.11.2006, 11:13
steaua a jucat slab in aceasta seara (sunt rapidist :D )
1-1 atat si nimic mai mult . Poate doar revenirea lui Radoi . Poate ca a fost ajutata de arbitru ...
poate o sa joace si fotbalul de anul trecut
poate ...

21.11.2006, 20:15
In primul rand felicitari pt al treilea an in primavara Europeana ,

Steaua a jucat putin mai bine decat a facut-o in ultima vreme in fata unei echipe care nu prea mai e echipa cu pretentii deloc . Ca sa numai pomenim de arbitru!!!!!!!!! Comparati cu ce fel de arbitraje au avut alte echipe romanesti! si apoi poate redefiniti notiunea de noroc!

Oricum inca o data felicitari jucatorilor Stelei si multe etc conducatorilor lor

mihaicioclei
06.12.2006, 07:57
steaua incepe meciul cu cei din Lyon de la 1-0,

Gol Dica minutul 2,

poate fac ce au facut si la Kiev.....

mihaicioclei
06.12.2006, 07:58
1-1 acum

mai au timp de 3 goluri...smileys/smiley36.gif

sorin
06.12.2006, 08:12
Chiar daca meciul nu mai are miza si <st1:place w:st="&#111;n">Lyon</st1:place> joaca cu o gramada de rezerve,francezii nu vor lasa sa le scape victoria.