PDA

Arată versiune întreagă : Restaurante cu specific romanesc???

maliika25
07.09.2006, 10:37
Salut!

In urmatoarea luna eu si sotul meu ne vom muta in Washington D.C. cred ca in Arlington sau Alexandria . Stie cineva vre-un restaurant romanesc bun? Momentan suntem in Atlanta si mancarea de la reustaurantul romanesc de aici ne-a tinut in baie 2 zile.

Multumesc.

11.09.2006, 04:57
Din pacate in zona asta nu exista nici un restaurant romanescsmileys/smiley19.gif
Cel mai apropiat restaurant romanesc il gasesti in NYC.

11.09.2006, 05:01
Salut!

In urmatoarea luna eu si sotul meu ne vom muta in Washington D.C. cred ca in Arlington sau Alexandria . Stie cineva vre-un restaurant romanesc bun? Momentan suntem in Atlanta si mancarea de la reustaurantul romanesc de aici ne-a tinut in baie 2 zile.

Multumesc.

Eu locuiesc in zona DC de ceva ani exact in zona in care va mutati. Din pacate nu e nici un restaurant romanesc in zona. Eu merg la cele cu mancare greceasca..o ador. In afara de biserica romaneasca din Alexandria unde preot e domnul Calciu Dumitreasa, un nume si o inima mare.. si de ambasada care din cand in cand incearca sa organizeze cate un eveniment cultural comunitatea e f slab organizata. Si nu sunt mai multi de 5000 romaniin zona adica Washington DC, Virginia, Maryland si West Virginia.