PDA

Arată versiune întreagă : iau sau nu viza?

Olympya
02.09.2006, 20:59
Nu vreau sava deranjez pe cei care stiudar as avea nevoie si eu de un sfat.O sa am interviu la ambasada pt viza au-pair in state si sunt cam nesigura in sensul ca firma prin care am plecat eu am auzit ca nu prea e asa serioasa din cate credeam,e vorba de MS_WRANGHEL.Si in plus eu am stat anul acesta mai multe luni in Europa ca turist,nu am interdictie si nu se mentioneaza nimic pe pasaport,crezi ca am sanse sa iau viza?documentele sunt toate in regula si engleza o vorbesc destul de bine.Te rog trimite-mi un raspuns ca sa stiu ce urmeaza.Mersi

nkog
03.09.2006, 06:28
Olympya,

Daca tu ai toate actele necesare, corect completate, nu ar trebui sa fie nici o problema. Faptul caai calatorit prin Europa nu are nimic de a face cu acest tip de viza.

Bafta !

florin21
05.09.2006, 10:56
sincer din cate informatii am eu despre viza pe care vrei tu sa o obtii plecarile sunt aproape sigur adik minim 90%. Dak esti in regula cu actele eu zic ca sigur iei interviul pt ca cererile sunt multe si nu acopera ofertele. ce pot sa-ti mai zic Bafta!!!!!

mivan017
12.09.2006, 20:23
Si eu am o ontrebare catre cei care au trecut de ambasada.Plec cu H4 cu sotul, daca am mai avut o cerere de viza de turist acum 5 ani refuzata sunt probleme?
Cam ce intrebari se pun ptr h4?