PDA

Arată versiune întreagă : Bine ai venit!

sorin
20.01.2005, 16:51
smileys/smiley31.gifIti dorim un calduros bine ai venit in lumea noastra virtuala care printre altele isi propune sa te ajute cu sfaturi, informatii, etc. daca ai ajuns de putin timp in Canada si ti se pare totul necunoscut.

Intreaba ce nu stii si noi vom face tot posibilul sa-ti raspundem!

flo_
08.03.2005, 21:21
smileys/smiley19.gifTREBUIE SA VIN IN IULIE IN TORONTO ,NU AM PE NIMENI SI NIMIC NU STIU DESPRE TORONTO ,VIN CU VIZA DE IMMIGRATIE SI CU 2 COPII ,AM NEVOIE SA MA PREIA CINEVA DE LA AEROPORT , SA GASESC UN APARTAMENT UN JOB, SA MA INITEZE PRIMI PASI IN CANADA , DACA SA-R PUTEA SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI PT INCEPATORI, VA MULTUMESC ANTICIPAT

WWW.FLO_NEGUTU@YAHOO.CA (http://www.FLO_NEGUTU@YAHOO.CA)

MESSINGER FNEGUTU

aconi
09.03.2005, 06:33
Florine, Florine De ce TREBUIE sa fii in iulie in Toronto
daca nu ai nici macar pe cineva care sa te PREIA cum zici tu din
Aeroport.

Cine isi va lasa serviciul sau treburile ca sa te preia de
la Aeroprt? Sa dea Dumnezeu sa fie cineva dar nu cred. Forumul caruia
te-ai adresat te ajuta cu sfaturi dar tu ai nevoie prima data de o
perna pe care sa dormi si de papica pentru cei doi copii.Parerea
mea ca este o aventura periculoasa ce faci tu, mai ales pentru cei doi
copii care cred ca sunt minori. Daca chiar iubesti Canada si crezi ca e
salvarea ta de la chinurile din Romania parerea mea este sa faci acest
pas la inceoput singur. Toti cei care au plecat au avut pe cineva care
sa-i astepte la Aeroport. Tu esti primul caz ,dupa cate stiu eu,ratacit
in spatiu, care ceri CUI? sa te preia de la Aeroport. Cata naivitate.
Sa dea Dumnezeu sa nu am dreptate .iti dortesc succes.smileys/smiley19.gifaconi

dancing_fire
09.03.2005, 07:33
ACONI, nu vreau sa fiu rautacioasa, dar asa cum ti-au mai spus si altii, daca iubesti atat de mult sa traiesti in Rom, stai tu acolo si lasa-i sa plece pe cei care vor sa plece. Nu e Florin singurul care nu are cine sa-l astepte la aeroport. Si eu si sotul meu cand am venit nu ne-a asteptat nimeni. Si mai sunt destui care au venit, au dormit in prima noapte la hotel...apoi fiecare s-a descurcat si crede-ma nu stiu pe nimeni care sa se fi intors inapoi curand. Toti am reusit si nu mai vrem sa ne intoarcem decat in vizita. Ramai tu fericit acolo si lasa-ne in pace pe noi. Asa cum ti-am mai spus,PUTEM trai cu DORUL DE CASA, darNU PUTEM trai cu MIZERIA, LIPSURILE, PROSTIA, NESIMTIREA, NESIGURANTA ZILEI DE MAINE din Rom.

FLORINE, asteapta si nu deznadajdui. Sigur se va gasi cineva sa te ajute.In aceeasi situatie a fost si cinevacare e mers inPortland si pana la urma a gasit o familie de romani care la gazduit la inceput. Sper sa ai si tu norocul lui. Daca totusi nu, incearca si contacteaza bisericile romanesti de acolo, sunt sigura ca cineva te va ajuta pana la urma.

Bafta multa si tine-ne la curent!

ovex
14.04.2005, 04:40
Florine,de la postarea ta pana acum ai gasit pe cineva sa te intampine?

Nomi
05.09.2007, 05:30
Buna, mi-a placut mult ce ai scris. Sa stii ca si noi vrem sa plecam si ne-am pus pe gasit forumuri si informatii ca sa ne mai luminam despre locul unde vrem sa ajungem. Dar sa stii ca sunt multi care scriu lucruri care daca esti nsigur atunci te intorc din drum. Si eu sunt de aceeasi parere cu tine, daca vrei cu adevarat poti sa te interesezi, sa intrebi si nu exista sa nu gasesti ceea ce cauti? Voi unde sunteti?