PDA

Arată versiune întreagă : Pentru azil politic

V2dorina
25.08.2006, 07:59
Buna.Ma numesc Voicu Dorina si locuiesc cu chirie in Galati pe str Romana nr 154.cod 80100.Galati. Sotul meu a murit in 1992 pe data11iunie si am ramas singura cu 2 copii.Autoritatile nu au facut nimic sa ma ajute.De fapte prin 1992 politica era prea mare.Din cauza conditiilor de trai mam inbolnavit de cancer.Am depistat cancerul pe 15 martie 2002 si mau internat in spital intro camera mizera si totul nu era respectat absolut deloc.Am fost internata la spitalul din Galati Sfantul Andrei si mau trasferat la Bucuresti Spitalul Fundeni si pe data de 20 septembrie 2002 am fost operata dar cancerul este malign si oride cate ori mas opera tot se extinde.Cancerul e de stadiul 3 B si singurul lucru care as dori sa se indeplineasca e sa afle toate tarile sau toate oersoanele in ce tara traiesc romanii.Am facut cerere la Presedintele Romaniei ca sa imi ofere o locuinta, dar mi sa spus ca sunt peste 35 de ani si am posibilitatea de a munci cand eu era operata de 2 luni.Dupa operatie nu mi sa dat nici un tratament si nu am posibilitatea sa merg la un consult in alta parte.Un vecin care a avut grija de mine si a stat cu mine in spital cand am fost internata si ma ajutat cum a putut dansul.Numele lui este Mocanul Stefan care si acum este tot langa mine ma ajuta cum poate si ma sustine.Este inposibil de a trai in Romania cu asemenea conditii de viata.Daca aveti o posibilitate sa ma ajutati va si fi recunoscatoare toata viata cat mai am de trait.

Va multumesc .

Daca aveti vesti noi ma puteti contacta pe adresa mea de email.

dorinavc@yahoo.com

Multumesc

Pisoi
25.08.2006, 08:04
Dorina, trista povestea ta si sper sa se gaseasca cineva sa te ajute in vreun fel.

Noul tau topic se incadreaza mai bine la ANUNTURI UMANITARE asa ca trebuie sa-l mut acolo.

Succes