PDA

Arată versiune întreagă : Cine poate sa ma ajute...

DIAMANT_
24.08.2006, 04:13
<DIV>As vrea sa plec in delegatie in State, am vorbit la Ambasada si mi s-a spus ca am nevoie de invitatie de la partener. Zis si facut ,insa intrebarea mea este : catre cine trebuie sa fie adresata aceasta invitatie ( normal ca este nominala , si contine scopul calatoriei etc) , catre Ambasada ( cu antet , semnata si stampilata departenerii mei), sau catre Societatea la care sunt de altfel ascociat.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Daca poate cineva sa ma lamureasca , v-as fi recunoscator.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Multumesc frumos</DIV>

Vlad
24.08.2006, 04:54
Toate invitatiile trebuie facute catre o persoana fizica...deci invitatia trebuie sa-ti fie adresata tie direct.

DIAMANT_
24.08.2006, 05:04
<DIV>Este nominalizata , este pentru mine, facuta. Eu merg in delegatie , pentru contractari , etc. Asta scrie in continutul ei.</DIV>
<DIV>Insa scrie cam asa ..catre Ambasada Usa..bla,bla, firma x invita reprezentatul y ( respectiv eu ,in calitate de g.m etc)in vederea negocierilor.., detalii despre calatorie, motiv, etc. Cam asa suna pescurt. Pe mine m-a derutat faptukl ca este adresata catre Ambasada (asa au facut-o ei ). Oare e bine? Intreb de acum pt ca merg la viza pe 4.10 , si sper sa am timp sa o schimb in cazul in care nu e ok</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Multumesc pentru raspuns, daca mai ai ceva informatii, sau ai trecut printr-un asemenea interviu,si poti sa-mi spui cate ceva, astept.</DIV>
<DIV></DIV>

Ioana30
25.08.2006, 01:17
Daca asa au scris-o, las-o asa. Nu este asta o problema pentru cei de la Ambasada. Important e sa le "placa" firma respectiva, in sensul ca sa fie o firma cu activitate, si sa le placa de tine! Succes!

V2dorina
25.08.2006, 06:09
Asi dori si eu azil politic in Statele Unite cine ma poate sfatui ce trebuie sa fac?

Va multumesc .

nkog
25.08.2006, 06:30
Asi dori si eu azil politic in Statele Unite cine ma poate sfatui ce trebuie sa fac?

Daca asta e gluma...e dragutz.smileys/smiley1.gif

Daca e serioasa treaba, poate dai mai multe detalii.

Gogule
25.08.2006, 07:46

tu si cu ion mihai pacepa .. da nah .. el a primit ..

luckylord
25.08.2006, 16:35
V2dorina,as fi tare curios cum ai motiva tu un azil politicsmileys/smiley2.gif