PDA

Arată versiune întreagă : Meciul Steaua_Standard Liege

Ros_Albastru
22.08.2006, 06:44
Buna ziua,

Sint din Bucuresti voi fi maine in tribuna la meci. Am deschis acest topic pentru ca voi cei de acolo care tineti cu Steaua sa stiti ca puteti viziona meciul pe aceste programe TV. Il rog pe domnul Dacian Mincu care este stelist si a sunat din Detroit la postul Antena1 la emisiunea domnului Ioanitoaia ,, Recursul etapei sa ma contacteze. Sa fim cu totii alaturi de Steaua, sa strigam toti indiferent unde ne aflam : FORZA STEAUA!

Steaua - Standard, live si pe TVR International
In urma numeroaselor solicitari venite pe adresa clubului din partea romanilor din toate colturile lumii, conducerea Stelei a depus toate eforturile pentru ca importantul joc cu Standard sa fie vizionat de cat mai multi stelisti. Astfel,impreuna cu Redactorul Sef al Departamentului Sport al TVR s-a ajuns la un acord ca jocul sa fie transmis in direct si de TVR International, la ora 20:30(ora Romaniei).

GNChicago
22.08.2006, 07:43
Eu tzin cu Fotbalul si ma bucur daca acest fotbal vine din Romania!

Eu i-as da afara pe toti huliganii din conducerea cluburilor care conduc din umbra galeriile stupide de huligani!

Vrem fotbal de calitate nu huliganism!

HAI STEAUA!

Ros_Albastru
22.08.2006, 07:52
Buna ziua,

Va multumesc pentru raspuns. Aveti dreptate in ceea ce ati scris, dar totuldepinde cum esti educat de mic copil. La noi huliganii nu o sa dispara niciodata.Anuntati toti romanii sa se uite la meci daca este posibil. In America sint multi romani si am gasit acest forum si am pus mesajul despre meci. Va doresc tot binele din lume.

22.08.2006, 08:06
Esi pe webcastu-ul de la www.tvr.ro (http://www.tvr.ro) transmis live? Ar fi cool daca....

GNChicago
22.08.2006, 08:14
Atentie la Carlos!

Soarta meciului depinde de el.....

Ros_Albastru
22.08.2006, 08:18
Esi pe webcastu-ul de la www.tvr.ro (http://www.tvr.ro) transmis live? Ar fi cool daca....

Buna ziua

Incercati pe webcast-ul de la www.tvr.ro (http://www.tvr.ro) (TVRi-live). Informatia despre posturile tv care transmit meciul am luat-o de pe site-ul oficial al Clubului Steaua http://www.steauafc.ro/nou/index.php?cat=noutati&id=3900. Poate daca le transmiteti mail lor sau la tvr ar putea sa va raspunda sigur la aceasta intrebare. FORZA STEAUA!!

Ros_Albastru
22.08.2006, 08:20
Carlos ne maninca sufletul Sa speram ca maine o sa aiba o zi buna la fel ca toata echipa. Macar sportul ne mai aduce si noua mari satisfactii.

Pisoi
22.08.2006, 10:30
Ros-Albastru, bine ai venit pe forumsmileys/smiley32.gif...subiectul topicului deschis de tine este de mare interes pt noismileys/smiley4.gif...dar trebuia deschis la Forumul de Pro-Sport, asa ca o sa-l mut acolosmileys/smiley2.gif

Ros_Albastru
22.08.2006, 10:49
Ros-Albastru, bine ai venit pe forumsmileys/smiley32.gif...subiectul topicului deschis de tine este de mare interes pt noismileys/smiley4.gif...dar trebuia deschis la Forumul de Pro-Sport, asa ca o sa-l mut acolosmileys/smiley2.gif

Va rog sa ma scuzati ca l-ampostat gresit, nu am stiut unde este locul lui, ma grabeam sa-l pun mai repede ca sa il vada citi mai multi romani. Sint din Romania, Bucurestisi am dat la intimplare peste site-ul dvs, am intrat pentru prima data.Vroiam sa fac cunoscut meciul Stelei la cit mai multa lume care se afla in afara granitelor tarii. Sper sa puteti viziona si dvs. meciul. Va doresc toate cele bune.

Gogule
22.08.2006, 10:55
tvr international nu transmite si online acelasi program .. deci probabil nu va transmite pe net meciul .. dar il puteti vedea la tv

Pisoi
22.08.2006, 11:03
Ros-Albastru, nu trebuie sa-ti ceri scuzesmileys/smiley2.gif...asta este o gresala minora, neimportantasmileys/smiley4.gif...poti sa lasi si formalitatile de politetesmileys/smiley2.gif, aici toti (sau aproape toti) suntem prieteni virtualismileys/smiley32.gif

...da, o sa urmaresc meciul, asa cum le urmaresc pe toate care se transmit la programele romanestismileys/smiley4.gif...noroc cu antelele astea satelitsmileys/smiley36.gif

Pagliuca
22.08.2006, 11:24
Ros_Albastru sa stii ca adevaratii stelisti sunt aproape de echipa si la mii de km distanta.Fularul cu Steaua e nelipsit de pe perete:).
Fortza Steaua.
smileys/smiley99.gif
" La lupta voinicii mei!!!"

Pisoi
22.08.2006, 11:29
...cand urmaresc meciurile cu Steaua incerc sa nu ma gandesc la Becali si Stoicasmileys/smiley18.gif...cu toate ca au avut si ei aportul lor la formarea echipeismileys/smiley2.gif

Ros_Albastru
22.08.2006, 11:39
Ros_Albastru sa stii ca adevaratii stelisti sunt aproape de echipa si la mii de km distanta.Fularul cu Steaua e nelipsit de pe perete:).
Fortza Steaua.
smileys/smiley99.gif
" La lupta voinicii mei!!!" Salutare! Ma cheama MAGDA, fan STEAUA si va iubesc pe toti stelistii din lume si maine seara sa sustinem STEAUA din primul si pina in ultimul minut. Ma voi gindi si la voi, toti care sunteti departe de tara dar cu sufletul alaturi de noi. Va sarut pe toti si sa strigam cu totii FORZA STEAUAAAAAAAAAA! Campioni am fost, campioni vom fi pina vom muri Steaua Bucuresti!

Gogule
22.08.2006, 12:21
Galacticii din Ghencea .. asa e .. la fiecare zece ani speriem Europa, istoria ne obliga .. sa vina Barca!

22.08.2006, 13:27
http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/normal_DSC_9420.jpg

Gogule
22.08.2006, 13:49
cand steaua o sa joace in liga campionilor .. dinamovistii o sa se joace pe playstation .. frumos adevar .. si cum ziceam .. "sa vina barca"smileys/smiley36.gif

Ros_Albastru
23.08.2006, 04:37
Iubiti stelisti: Peste putin timp voi pleca la meci. Emotiile si tensiunea meciului vor fi foarte mari. Sa le ajute Dumnezeu baietilor nostri sa se califice in CL. iar noi sa sarbatorim aceasta frumoasa calificare. Va multumesc din suflet tuturor celor care mi-ati raspuns,ati vizualizat mesajul meu, si tuturor celor care veti mai intra pe acest topic. Sper sa mai pot vorbi cu voi si in continuare, diseara cind ma voi intoarce de la meci. FORZA STEAUA!!

23.08.2006, 05:14
e meci care trebuie jucat atent. Avem 2 sanse din 3...victorie sau egal (0-0, 1-1). Cred ca le putem da 1-2 goluri ideea e sa nu luam mai multe. Sper ca apararea carpita sa isi faca datoria. Cu Radoi, Ghionea si Iacobin teren nu aveam emotii...dar asha e mai greu.

23.08.2006, 06:17
Zic eu ca daca nu batem pe Standard...nici macar egal nu aveam ce cauta in Champions League. Standard e a 3-a echipa din Belgia tara care nici macar nu a participat la World Cup.

Gogule
23.08.2006, 07:20
Comunism vs Democratie .. defilam peste ei .. calcati-i pe ochi .. cioc, cioc Europa!!!

Gogule
23.08.2006, 08:42
video pe tvr.ro
radio pe steauafc.com

Gogule
23.08.2006, 10:28
sa moara borcea de suparare .. steaua e'n liga cea maresmileys/smiley36.gif

Pagliuca
23.08.2006, 11:15
Europa Steaua, Romania Steaua, oriunde Steaua, Campionii din Ghencea!!!!
O seara frumoasa pentru Stelistii de pretutindeni.
Borcea la ora asta plange cu lacrimi de crocodil, in timp ce Stelstii sunt in extaz.
Gooooooooollllllllll... Badea
Ps: nu actionarul de la Dinamo, ci jucatorul de la Steaua!!!

Pagliuca
23.08.2006, 11:30
Europa Steaua, Romania Steaua, oriunde Steaua, Campionii din Ghencea!!!!
O seara frumoasa pentru Stelistii de pretutindeni.
Borcea la ora asta plange cu lacrimi de crocodil, in timp ce Stelstii sunt in extaz.
Gooooooooollllllllll... Badea
Ps: nu actionarul de la Dinamo, ci jucatorul de la Steaua!!!

Gogule
23.08.2006, 11:56
of of .. e terminat borcea saracul ..

Ros_Albastru
23.08.2006, 12:22
oameni buni am venit de la meci a fost extraordinar nu va pot descrie in cuvinte a fost ceva de vis sint obosita , dar fericita, felicitari baietilor ,sa moara Borcea si Copos de necaz

GNChicago
23.08.2006, 13:08
BRAVO STEAUA!!!

Acum urmeaza:

HAI DINAMO! & HAI RAPID!

HAI ROMANIA!

Gogule
23.08.2006, 13:13
rapidu trebuie sa se trezeasca .. fiindca e la arat

Ros_Albastru
24.08.2006, 00:45
Pe PRO TV, ora 19:32, vom afla adversarele Stelei in LC

Ros_Albastru
24.08.2006, 00:53
Atmosfera aseara la meci a fost extraordinara nici macar nu mai am voce am ragusit pentru o cauza nobila:STEAUA. 55.000 de spectatori i-am incurajat tot meciul, focurile de artificii si tortele facute din ziare de noi spectatorii au declansat sarbatoarea ce avea sa urmeze. Acum asteptam tragerea la sorti sa vedem cu cine vom juca in grupe. Poate vom avea o grupa mai usoara si sa ne calificam mai departe. Intrati pe site-ul www.stelisti.ro (http://www.stelisti.ro), www.gsp.ro (http://www.gsp.ro), www.prosport.ro (http://www.prosport.ro), www.fcsteaua.ro (http://www.fcsteaua.ro), www.steauafc.ro (http://www.steauafc.ro) pentru a vedea imagini si pentru a citi articole despre meciul de aseara.

GNChicago
24.08.2006, 05:46
Fotbalul se joaca pe goluri. felicitari ptr victorie, dar baietii pot juca mai mult ca o echipa. Nu este admisibil ca un Coman trage la poarta cind are alti 2-3 coechipieri demarcati..... Olaroiu a bagat toate rezervele sa ia si ei saracii cite o suta.....

Sunt de acord sa tragi la poarta de la distanta cind nu ai pe nimeni demarcat.

Fotbalul se joaca de toti cei 11 jucatori de pe teren, e un joc de echipa cu valori individuale.Numai asa pot bate pe oricine!

Am vazut meciul la TV. Cred ca nu ar fi rau ca oamenii prezenti acolo in loc sa dea foc la stadion sau sa distruga stadionul sa organizeze chiar pe stadion un spectacol cu artisti, o scena mobila, totul gindit inainte. Adunati in Piatra Univ. e frumos dar cam primitiv.

Alta ar fi o celebrare pe stadion bine gindita, organizata pe masura victoriei.

Bravo steaua si mergi mai departe!

Hai dinamo si Rapid! Hai ROMANIA!

Ros_Albastru
24.08.2006, 08:30
Grupa E:

Real Madrid,Olympique Lyon,Steaua Bucuresti, Dinamo Kiev

Primele 3 meciuri ale Stelei:
Dinamo Kiev - Steaua (12/13 septembrie)
Steaua - Olympique Lyon (26/27 septembrie)
Steaua - Real Madrid (17/18 octombrie)

Ros_Albastru
24.08.2006, 08:38
Fotbalul se joaca pe goluri. felicitari ptr victorie, dar baietii pot juca mai mult ca o echipa. Nu este admisibil ca un Coman trage la poarta cind are alti 2-3 coechipieri demarcati..... Olaroiu a bagat toate rezervele sa ia si ei saracii cite o suta.....

Sunt de acord sa tragi la poarta de la distanta cind nu ai pe nimeni demarcat.

Fotbalul se joaca de toti cei 11 jucatori de pe teren, e un joc de echipa cu valori individuale.Numai asa pot bate pe oricine!

Am vazut meciul la TV. Cred ca nu ar fi rau ca oamenii prezenti acolo in loc sa dea foc la stadion sau sa distruga stadionul sa organizeze chiar pe stadion un spectacol cu artisti, o scena mobila, totul gindit inainte. Adunati in Piatra Univ. e frumos dar cam primitiv.

Alta ar fi o celebrare pe stadion bine gindita, organizata pe masura victoriei.

Bravo steaua si mergi mai departe!

Hai dinamo si Rapid! Hai ROMANIA! Nu s-au inregistrat incidente in timpul meciului si nu a luat foc stadionul din cauza tortelor, stadionul a luat foc datorita noua suporterilor care i-am incurajat tot meciul, am fost alaturi de ei si ne-am bucurat impreuna. Piata Universitatii este un simbol pentru toti suporterii. Aici s-au sarbatorit si toate marile victorii ale echipei noastre nationale, precum si a echipelor noastre de club. Victoria Stelei trebuia sa se sarbatoreasca la Complexul Sportiv Steaua din Ghencea, dar este partial inchis datorita lucrarilor de modernizare ale stadionuluicare nu s-au incheiat inca. Se vor termina pina va juca Steaua primul meci in CL.

Gogule
24.08.2006, 09:38
urata grupa

GNChicago
24.08.2006, 10:03
Ma refer la o celebrare pe cinste asa cum merita invingatorii.

Gigi mai poate arunca o suta sa invite niste artisti care sa umple seara in mod civilizat pe un stadion in care toata lumea sa se simta bine.......

Ros_Albastru
24.08.2006, 10:03
urata grupa oricum e mai bine decit sa fi cazut in grupa A cu Barcelona si Chelsea

Ros_Albastru
24.08.2006, 10:09
Ma refer la o celebrare pe cinste asa cum merita invingatorii.

Gigi mai poate arunca o suta sa invite niste artisti care sa umple seara in mod civilizat pe un stadion in care toata lumea sa se simta bine....... E mai greu pentru ca meciurile se disputa in timpul saptaminii , se termina tarziu, si cred ca putini isi permit sa ajunga la 2-3 noaptea si a doua zi sise trezesc la ora 6 sa plece la servici(eu una vorbesc cel putin din punctul meu de vedere. Nu se prea organizeaza la noi asemenea ,,petreceri" in care sa fie invitati artisti.Ce parere aveti de grupa in care a picat Steaua?

Pagliuca
24.08.2006, 10:35
GN Chicaho sa stii ca nu poti organiza un spectacol cu artisti cum zici tu pana nu te califici. Ce s-ar fi intamplat daca se pregatea spectacoloul si Steaua nu s-ar fi calificat? Ce melodii ar fi cantat 'artistii' respectivi?
Ba mai mult nici din superstitie nu se face asa ceva.
Vazand cu cine am picat, pot spune ca Gigi Becali s-a tinut de cuvant si i-a adus pe cei la Real Madrid in Ghencea.

Pagliuca
24.08.2006, 10:59
Aproape in oricare grupa am fi picat am fi spus ca e dificila, echipele sunt foarte puternice in grupe, Steaua a fost pusa in a-III-a urna valorica si cam aici o vad si eu la finalul grupelor.Analizand fiecare echipa in parte, as putea spune ca :
Olympique Lyon e o echipa foarte puternica, a castigat in ultimii 5 sau 6 ani campionatul Frantei, a participat constant in Liga Campionilor si a facut-o chiar foarte bine.
Real Madrid chiar daca nu e in cea mai buna forma si pentru faptul ca e eclipsata de Barcelona( astia chiar joaca alt fotbal),il au pe Capelo pe banca care chiar a castigat ceva trofee in Europa. In plus au si jucatori de super-clasa care pot schimba soarta unui joc de unii singuri.
Despre Dinamo Kiev nu stiu pre multe insa stiu ca ne-au batut in ultimul meci direct.Probabil joaca acelas fotbal in viteza si cu un pressing puternic, Steaua poate fi peste ei cand e in forma.
In aceste grupe este foarte important sa faci maximum de puncte acasa.
Steaua prin revenirea accidentatilor poate avea putere sa treaca de grupe, nimic nu mi se mai pare imposibil dupa ce au ajuns in semifinalele cupei UEFA.
Oricum aceasta calificare este o portita deschisa victoriilor si calificarilor viitoare.
smileys/smiley10.gif
Suntem mandrii de voi!!!

GNChicago
24.08.2006, 13:49
Scrisesem alt mesaj dar s-a pierdut in spatiu cind am apasat pe post message si a fost irecuperabil

Gogule
24.08.2006, 16:34
lyon (malouda, juninho, wiltord, carew) e 2-a ca valoare din urna a 2-a dupa chelsea .. acuma speram .. oricum o sa ramana romania cu amintiri frumoase .. la dinamo kiev sunt 3 romani (ghioane, irimia si cernat)

24.08.2006, 22:44
[QUOTE=GNChicago]
De fapt cine a fost eroul meciului, Badea, un jucator care a venit saracul din categoria C si asta imi spune ca Romanii au fotbalul in singe.
Am vazut si meciul cu Dinamo si pot spune ca au jucat extreme de prost, sa mentina un rezultat fragil

24.08.2006, 22:50
Si cand vine vorba de Vali Badea sa nu uiti si de Mircea Rednic.

Pagliuca
25.08.2006, 06:36
Claudiunj deduc din ce ai scris mai sus ca esti un mare dinamovist.Nu am vazut meciul echipei dinamo cu Beitar (sincer sa fiu sunt niste necunoscuti in Europa), insa dinamo a castigat prin venirea lui Rednic.Problema echipei dinamo este organizarea si infrastuctura clubului, au 10 actionari, un stadion foarte mic pentru marea performanta si experienta zero in cupele Europene.
Se intampla un lucru ciudat in legatura cu Vali Badea ,cat timp era la Vaslui era amenintat el si inca cativa jucatoride catre Porumboiu si antrenorii care au fost pe banca echipei cu excluderea din lot,pentru ca erau acuzati de non combat sau ca au jucat foarte slab.
Acum dupa meciul Stelei vad ca toata lumea a contribuit la golurile marcate de Badea de la Porumboiu la Rednic, poate ca Rednic a sutat la poarta si nu am vazut noi bine. De ce nu au spus lucrul asta inainte de meci si au trebuit sa astepte fluierul de final ca sa dea declaratii.Cel care l-a descoperit pe Vali Badea a fost Zdrobis care la dus la Jiu Petrosni si apoi la Vaslui, fapt confirmat si de jucator.
Referitor la ceea ce a facut acest baiat a fost incredibil, e visul oricarui fotbalist sa marcheze decisiv intr-un meci cu asemenea incarcatura.Sa vazut ca are stofa de atacant se batea cu fundasii adversi la fel cum o face merele Iacob,la al doi-lea gol a dat dovada de egoism tipic atacantilor de clasa si la dat la o parte pe Nicolita pentru a le infige inca un pumnal in coaste Belgienilor.
Ce mai in coace in colo Steaua isi merita locul pe primele pagini ale gazetelor si toata admiratia noastra.
Sunt mandru de ceea ce au facut, eu si foarte multi Stelisti.

25.08.2006, 06:49
Si cand vine vorba de Vali Badea sa nu uiti si de Mircea Rednic.

Rednic e un tip alunecos, fara caracter si ffff laudaros. A distrus Craiova, la Vaslui se batea pentru retrogradare. Ce lucruri marete a facut acest individ? Pe unde a fost a dezbinat si distrus. O sa faca asta si la Dinamo pana la urma.

Ros_Albastru
25.08.2006, 08:18
Claudiunj deduc din ce ai scris mai sus ca esti un mare dinamovist.Nu am vazut meciul echipei dinamo cu Beitar (sincer sa fiu sunt niste necunoscuti in Europa), insa dinamo a castigat prin venirea lui Rednic.Problema echipei dinamo este organizarea si infrastuctura clubului, au 10 actionari, un stadion foarte mic pentru marea performanta si experienta zero in cupele Europene.
Se intampla un lucru ciudat in legatura cu Vali Badea ,cat timp era la Vaslui era amenintat el si inca cativa jucatoride catre Porumboiu si antrenorii care au fost pe banca echipei cu excluderea din lot,pentru ca erau acuzati de non combat sau ca au jucat foarte slab.
Acum dupa meciul Stelei vad ca toata lumea a contribuit la golurile marcate de Badea de la Porumboiu la Rednic, poate ca Rednic a sutat la poarta si nu am vazut noi bine. De ce nu au spus lucrul asta inainte de meci si au trebuit sa astepte fluierul de final ca sa dea declaratii.Cel care l-a descoperit pe Vali Badea a fost Zdrobis care la dus la Jiu Petrosni si apoi la Vaslui, fapt confirmat si de jucator.
Referitor la ceea ce a facut acest baiat a fost incredibil, e visul oricarui fotbalist sa marcheze decisiv intr-un meci cu asemenea incarcatura.Sa vazut ca are stofa de atacant se batea cu fundasii adversi la fel cum o face merele Iacob,la al doi-lea gol a dat dovada de egoism tipic atacantilor de clasa si la dat la o parte pe Nicolita pentru a le infige inca un pumnal in coaste Belgienilor.
Ce mai in coace in colo Steaua isi merita locul pe primele pagini ale gazetelor si toata admiratia noastra.
Sunt mandru de ceea ce au facut, eu si foarte multi Stelisti.
Bravo tie pentru ce ai scris. Sa se uite si sa asculte Claudinj, ce declara haita de caini (Borcea,Netoiu, o parte din jucatori)impotriva Stelei de parca nu ar fi romani.

GNChicago
25.08.2006, 08:59
Claudiu, nu sunt nici stelist nici dinamovist sau rapidest, etc

Ros_Albastru
26.08.2006, 11:41
Steaua - Farul Constanta 3 - 0

Baietii au jucat bine, desi erau destul de obositi. Scorul a fost deschis de Banel Ncolita, iar Daniel Oprita a marcat 2 goluri. Ne mandrim cu jucatorii celei mai iubite echipe de football din Romania.BAFTA si la meciurile care vor urma. Vom fi alaturi de ei tot timpul pt. ca de-acum incolo vor veni meciurile din CL.

FORTZA STEAUA !!!!!!!

26.08.2006, 13:41
pe ce te bazezi cind afirmi "celei mai iubite echipe de fotbal"...?banii nu o sa aduca calitate...daca cistigati champions league, atunci jos palaria!..sint dinamovist, dar borcea,netoiu nu reprezinta echipa, cum dupa parearea mea ciobanul ala din fruntea stelei, nu reprezinta steaua..cind am vazut ca lacatus venise la steaua in conducere, m-am bucurat, nu ca sint fanul unuia care rupe picioarele, se duce si zice ca-l ajuta cu bani la spital si pe urma se face ca nu stie, dar lacatus reprezinta o mare bucata din steaua..si l-au dat afara pe usa din spate...rivalitea dintre echipe, e rivalitate si in europa..daca dinamo era in locul stelei, vrei sa spui ca stelistii ar fii zis..bravo si la mai mare?..sa fim seriosi!..sa-ti dau un exemplu de care stiu..liverpool si everton...daca una sau alta ajunge mai sus decit celalta, oriunde, celilati nu se bucura..rivalitatea face parte nu numai din fotbal, chiar din mai toate sporturile...competitia e in asa fel organizata, incit numai unul poate cistiga..iar cum e cintecul...we are the champions/ no time for loosers!
asa ca nu-mi mai predicati mie ca steaua e fecioara maria si ca sinteti cei mai cei mai..ati cistigat cupa , cind se jucau 5 meciuri tur retur..acum , aveti sansa sa dovediti ca sinteti mari..sau doar o echipa de vedete.

Ros_Albastru
26.08.2006, 13:55
pe ce te bazezi cind afirmi "celei mai iubite echipe de fotbal"...?banii nu o sa aduca calitate...daca cistigati champions league, atunci jos palaria!..sint dinamovist, dar borcea,netoiu nu reprezinta echipa, cum dupa parearea mea ciobanul ala din fruntea stelei, nu reprezinta steaua..cind am vazut ca lacatus venise la steaua in conducere, m-am bucurat, nu ca sint fanul unuia care rupe picioarele, se duce si zice ca-l ajuta cu bani la spital si pe urma se face ca nu stie, dar lacatus reprezinta o mare bucata din steaua..si l-au dat afara pe usa din spate...rivalitea dintre echipe, e rivalitate si in europa..daca dinamo era in locul stelei, vrei sa spui ca stelistii ar fii zis..bravo si la mai mare?..sa fim seriosi!..sa-ti dau un exemplu de care stiu..liverpool si everton...daca una sau alta ajunge mai sus decit celalta, oriunde, celilati nu se bucura..rivalitatea face parte nu numai din fotbal, chiar din mai toate sporturile...competitia e in asa fel organizata, incit numai unul poate cistiga..iar cum e cintecul...we are the champions/ no time for loosers!
asa ca nu-mi mai predicati mie ca steaua e fecioara maria si ca sinteti cei mai cei mai..ati cistigat cupa , cind se jucau 5 meciuri tur retur..acum , aveti sansa sa dovediti ca sinteti mari..sau doar o echipa de vedete.
-Daca George Becali este cioban, atunci Borcea ce este? Nu mi se pare normal sa afirmi ca esti de partea echipei Standard Liege, ca isi arunca televizorul pe geam daca STEAUA intra in CL si multe alte afirmatii lipsite de bun simt; iar Ganea a spus de noi ca am avut echipe usoare si de aceea ne-am calificat; dar Dinamo nu a fost in aceeasi situatie? Iti doresc o seara placuta !

Pagliuca
26.08.2006, 14:08
Din cate vad eu titlul acestui forum este Steaua-Standard, nu vad de ce ar trebui sa discutam despre dinamo, ba mai mult nici nu prea avem ce discuta despre ei. Aici trebuie sa se discute despre performanta Stelei in meciul cu Standard.
Multumesc.

26.08.2006, 14:10
borcea e un idiot si un lingau..daca vezi, nu am spus ca conducerea lui dinamo e mai buna, ci ca laudele stelei sa fie dupa ce cistiga cupa, iar remarca cu "cea mai iubita" nu mi se pare indreptatita..doar daca ai un sondaj ceva?

26.08.2006, 14:16
pagliuca,
nici o problema, dar atita timp cit satisfactia calificarii nu poate fii savurata fara a atinge pe dinamo, nu vad de ce sa nu fie cineva de partea si lui dinamo.

26.08.2006, 18:20
Da cone e Dinamo? Vorbiti de Dinamo Kiev pe care o intalnim in primul meci? smileys/smiley4.gif

Pisoi
26.08.2006, 18:43
Pagliuca, sportul ca si politica(si nu numai)dezvolta de cele mai multe ori subiecte greu de stapamit cand e vorba de comentarii pro/contrasmileys/smiley2.gif...asa ca, daca ai retineri sa raspunzi la comentariile de aici, esti liber sa deschizi un nou topic cu preferintele echipei talesmileys/smiley32.gif

...eu unul, ca sialti cativa"vizitatori de pe aici" ...nu avem preferinte de echipe romanesti, ci doar "fotbalul romanesc"smileys/smiley4.gif...dar suntem oricand deschisi la comentariismileys/smiley36.gif

Pagliuca
26.08.2006, 20:26
Am gresit am vrut sa ma refer la titlul topicului si nu la forum. Titlul este Steaua-Standard, nu vad ce legatura are dinamo cu acest meci, ar trebui deschis un alt topic Steaua vs Dinamo. Insa o astfel de discutie din punctul meu de vedere nu ar aduce nimic constructiv, pentru ca sunt prea mmulte orgolii la mijloc.

26.08.2006, 21:44
Pagliuca nu ma asteptam sa fii de acord cu spusele mele dar parca exagerezi si totodata ma ierti ca imi permit inca sa mai vb de Dinamo ,de departe cel mai galonat club sportiv din Romania pe orice topic de sport fie ca-ti place sau nu.Experienta zero in cupele Europene? Ce vorbesti? poate vrei sa spui experienta mai mica decat cea a Stelei..da. Stadion mic? ..oare stii ce diferenta de locuri este intre Stefan cel Mare si Ghencea? nu prea mare in favoarea Steleidoar ca Dinamo e mai wide.(ma refer la nr de locuri pe stadion nu la zona geograficasmileys/smiley1.gif)

Poate daca ne-am lasa si noi datoriile sa le plateasca saracul poporul roman cum face Steaua,poate am mai pune si noi o caramida doua. Apropo poate acum cu banii castigati s-o gandi si pacaliciulce va reprezinta sa va plateasca datoriile,dar n-o sa fie asa. Ba vreti sa si tinem cu Steaua in timp ce familiile noastre ii platesc datoriile lui Becali nu?smileys/smiley36.gif

Probabil cu Vali Badea m-ai inteles gresit,nu m-am referit la faptul ca Rednic l-a facut fotbalist ci doar ca i-a fost ultimul antrenor. A fost acuzat de Porumboiu de non-combat??..pai si ce nu a fost asa cu Steaua????Eu unul nu am auzit de el cand il antrena Zdrobis ci doar sub comanda lui Rednic si inclin sa cred ca si cei de la Steaua la fel . Asanici francezul Ribery nu a fost crescut de Hagi dar sub comanda lui a explodat. Sa devina mare fotbalist cum are Romania nevoie imi doresc si eu, dar nu m-as grabi prea tare ca asa a fost si Andrei Cristea si Nita la Rapid ...etc.

MAN_UStu stii in ce situatie era Craiova cand a ajuns Rednic acolo?..sau doar redai si tu ce spune Mititelu..Ok man daca preferi sa vb de Dinamo Kiev eu ultimul lucru de care-mi aduc aminte e 1-4. tu?

Ros_Albastra care Netoiu ,care parte din jucatori? in afara ca nu-i intereseaza ce au declarat? Borcea macar spune ce simte,ar fii bine daca am invata saapreciam totusi sinceritatea asa rea cum e ea, decat pe cei ce sunt falsisi mincinosi doar de dragul de a se face placuti si apreciati si eventual presedinti .Stii pt ce e urata Steaua si i se doreste raul in cupele Europene cel mai mult de catre unii??.. pt ca de cate ori ati reusit, apoi mereu v-ati batut joc de cei ce nu au reusit asa mult ca voi. Ceva de genul tineti cu noi ca tineti cu Romania cand jucam cala sfarsit daca castigam singurul merit e numai al nostru ,iar voi sunteti rusinea.Eu mereu am tinut cu Steaua in cupele Europene mai ales cand au mers bine, dar cand vad ce comportament aveti voi stelistii dupa ,parcatrebuiesa mai vedeti si voi cum e.

GNsmileys/smiley20.gifde acord cu tine , numai admite si tu ca esti Dinamovist sa numai fiu numai eu si Kadades huliti pe aicismileys/smiley116.gif

Kadades nu poti sa zici ca nu are dreptate Pagliuca cand zice ca Steaua e cea mai iubita dar stii si tu diferenta dintre mult si prost si putin si bun,nu?

Pagliuca
26.08.2006, 22:25
Claudiundj pentru mine cuvantul galonat inseamna performanta, rezultate,istorie competitionala, valoare si mediatizare. Urmarind ziarele de sport pe internet, vezi GSP si Pro Sport, primele stiri erau despre Steaua,stiu acuma o sa-mi spui ca ziarele respective sunt platite si au interesele lor. Da interesul lor e sa vanda si se pare ca vand bine cu Steaua pe prima pagina.

Ros_Albastru
26.08.2006, 23:02
Claudiundj pentru mine cuvantul galonat inseamna performanta, rezultate,istorie competitionala, valoare si mediatizare. Urmarind ziarele de sport pe internet, vezi GSP si Pro Sport, primele stiri erau despre Steaua,stiu acuma o sa-mi spui ca ziarele respective sunt platite si au interesele lor. Da interesul lor e sa vanda si se pare ca vand bine cu Steaua pe prima pagina.

Se vand bine ziarele cuSTEAUA pe primapagina pentru ca nimeni nu a ajuns la performantele Stelei. Cit despre ziarul GSP va asigur ca nu este un ziar platit de Steaua, redactorul sef Catalin Tolontan a avut destule articole impotriva Stelei, la fel si ProSport i-a jignit in ziarul lor pe stelisti pina n-au mai putut, de aceea si jucatorii stelisti nu au mai dorit sa dea nici o declaratie in presa romaneasca.

26.08.2006, 23:12
Asta se intampla prietene pt ca fotbalul se vinde cel mai bine si m-am referit "galonat" ca toata marimea clubuluila toate aspectele nu numai la fotbal si anume ..box,basket,polo,scrima,atletism, aruncarea cu orice,canotaj si tot ce Steaua nucunoaste si unde mereu Dinamo a adus medalii si a nascut mari campioni. Acum daca tot ai deschis discutia ar trebuii sa fii naiv sa nu vezi ca Dinamo e mancata in toate ziarele in ultimii doi ani pt ca acolo articolele se fac pe bani. Daca ar scrie decent si de Dinamo ce nu ar mai cumpara lumea ziarul?smileys/smiley36.gifDupa ce am batut pe Timisoara mi-aduc aminte ce pe prima pagina era titlu mare de scandal la Dinamo inventat din nimic doar de dragul de a creea tensiuni . am intrat pe forum si cativa dinamovisti erau nemultumiti iar cand le-am sugerat respectuos sa ii loveasca unde ii doare mai tare si anume sa numai cumpere ziarul am fost banat direct si pe prosport si pe gsp .

Stiu ca tie iti e greu sa intelegi ,dar si in ultimii 2 ani toata presa s-a legat de multe meciuri ale lui Dinamo facandu-le sa para ca blaturi datorita precedentelor,in timp ce Steaua in ultimele 2 sezoane Gigi a facut 5 blaturi cate 5 la foc automat si nu a zis nimeni nimic nimeni!. stii ce mi se pare funny ce pe site-urile de sport se scrie de 2 ori ca a fost off-side discutabil la un atac advers lui Dinamocand nua fost clar ,iar la Steaua 2 goluri din penalty nici o discutie desi amandoua au fost pomeni si tu o stii smileys/smiley36.gif.Coruptie mare in presa romana in primul rand, numai pui ca pur si simplusunt discrepante mari ,ti-e clar ca majoritatea sunt pur si simplu sunt stelisti ca doar au tinut si ei cu o echipa cand erau mici

27.08.2006, 01:44
claudiunj,

eu tin minte de campioana unei mari iubiri!..dara asta era craiova!smileys/smiley36.gif..chestia cu steaua mi se pare cam trasa de par in felul asta..imi aduc aminte cum la bloc , daca nu tineai cu dinamo sau steaua, nu erai intre prieteni..trebuia sa ai parte de o apartenenta..si imi mai amintesc faze de genul..tine ba cu steaua ca iei bataie..poate asta a fost si una din motivele care m-au indreptat spre dinamo, cind eram mic si nu le aveam cu fotbalul...si imi amintesc ca toata lumea sa bucurat la sevilla!...dar exact ce spuneai si tu...tine-ti cu steaua, ca tine-ti cu romania..dar clubul si suporterii" au facut totul si am cistigat...mxxe lui dinamo si rapid si la suporterii ,lor!..cam asa suna dupa ce se cistiga ceva din partea stelei..nu neg ca sint subiectiv...dar nici acum nu pot sa uit de hagi de la sportul fara bani..derby-ul cu cintec de prin 88-89*. si multe altele

..daca imi amintesc bine dinamo a jucat in 84 , prima in semifinal la cupa campionilor, chiar cu echipa mea favorita..liverpool..si acum am fanionul..frumos..

Ros_Albastru
27.08.2006, 04:29
Buna Claudiunj, aceasta este capacitatea stadioanelor. Parca e aproape dubla fata de Dinamo

Dinamo :15.300
STEAUA :28.000.

O zi buna.

27.08.2006, 05:40
MAN_UStu stii in ce situatie era Craiova cand a ajuns Rednic acolo?..sau doar redai si tu ce spune Mititelu..Ok man daca preferi sa vb de Dinamo Kiev eu ultimul lucru de care-mi aduc aminte e 1-4. tu?

da cunosc f bine care era situatia cand a venit Rednic...un om fara caracter care a dezbinat jucatorii, a mintit ...si si-a luat talpasitza cand a dat de bani mai multi. E un laudaros si un caracter zero. O sa aiba grija sa aranjeze si pe Dinako in scurt timp. Ai sa vezi.

Despre Dinamo Kiev...imi amintesc cand am castigat Supercupa Europei la Monaco...gol Hagi din lovitura libera.

Aminteste-mi te rog cand a jucat Dinamo supercupa Europei...smileys/smiley4.gif

Ros_Albastru
27.08.2006, 07:04

da cunosc f bine care era situatia cand a venit Rednic...un om fara caracter care a dezbinat jucatorii, a mintit ...si si-a luat talpasitza cand a dat de bani mai multi. E un laudaros si un caracter zero. O sa aiba grija sa aranjeze si pe Dinako in scurt timp. Ai sa vezi.

Despre Dinamo Kiev...imi amintesc cand am castigat Supercupa Europei la Monaco...gol Hagi din lovitura libera.

Aminteste-mi te rog cand a jucat Dinamo supercupa Europei...smileys/smiley4.gif

Buna

Ai dreptate cand afirmi ca Rednic are un caracter zero pentru ca este foarte mandru si plin de el. Antrenor ca el in Romania nici nu exista; el le stie pe toate si mai face si performante pe deasuprasmileys/smiley4.gif.Dinamo nu va atinge niciodata performanrele echipei STEAUA(doar in visele lor vor asculta Imnul CL); de altfel Borcea in fiecare an se pregateste de CL. Oare si-a aruncat televizorul pe fereastra ?Asa a declarat la un post de televiziune in cazulca se califica STEAUA.

27.08.2006, 12:14
Uhonlinesport.ro, in sfarsit cineva care indrazneste sa scrie ceva de blatul nerusinat al Stelei cu Felinarul Constanta. Nu a mai fost nevoie de 2-3 penalty-uri de data astasmileys/smiley36.gif. Conform ritualului din ultimii animai urmeaza sastea cu fata la perna..FC National, Poli Timisoara, Otelul, Poli Iasi, CFR Cluj. Spor la treaba!smileys/smiley9.gif

Gogule
27.08.2006, 14:19
sa isi plateasca bosanceanu jucatorii .. si apoi sa le ceara sa joace cum trebuie

27.08.2006, 14:21
poate se misca parchetul mai repede cu terenurile si-l baga la pirnaie pe jiji..atunci sa vedem ce mai misca la steaua , fara bani. si fara "comandantul suprem"...sau "razboinicul luminii"!smileys/smiley36.gif..asa sa ne ajute Dumnezeu!smileys/smiley4.gif

27.08.2006, 15:25
Uhonlinesport.ro, in sfarsit cineva care indrazneste sa scrie ceva de blatul nerusinat al Stelei cu Felinarul Constanta. Nu a mai fost nevoie de 2-3 penalty-uri de data astasmileys/smiley36.gif. Conform ritualului din ultimii animai urmeaza sastea cu fata la perna..FC National, Poli Timisoara, Otelul, Poli Iasi, CFR Cluj. Spor la treaba!smileys/smiley9.gif

Ei asha se poate spune ca si Dinamo a facut blat la Craiova...ca de obicei Netzoiu e marele iluzionist...

28.08.2006, 19:39
Ce treaba mai are Netoiu cu Dinamo man,ca sa numai intreb ce treaba mai are cu Craiova? Sisa nu te intreb nici daca ai vazutambele meciuri(sau golurile macar)ca sa faci comparatie. Cand o da Craiova meciul lui Dinamo inseamna ca s-a intors lumea cu fundu-n sus!Si inca odata ,desi pe forum in general imi place in mare parte cum gandesti ,pe forumul de sport ai reactii cam nerealiste.

Gogule
28.08.2006, 20:53
si eu cred ca a facut craiova blat .. a facut blat sa ia doar 4-0 si nu 8-0

Pagliuca
28.08.2006, 21:17
Mai baieti nu mai vorbiti de blaturi asa usor,am vazut ca voi dinamovistii aveti aceleasi discursuri cand vine vorba de Steaua, ca in 1986 Steaua a fost ajutata si facea blaturi in campionat si poate asa a castigat si cupa campionilor, acum iar face blaturi si de aia sa calificat in Champions League dupa 10 ani. Singurele blaturi la care am auzit probe a fost o inregistrare telefonica intre Cristi Borcea si patronul de la Fc Onesti(nu mai stiu cum il cheama) cand acestia jucau in divizia A. De fapt atunci am auzit si eu de Cristi Borcea car ii cerea astuia sa piarda meciul de la Onesti.Un alt blat de care toata lumea a scris si se vedea si pe jocul echipelor a fost Rocar( patronata de Netoiu) si FC Arges(cred) de care si pilotii de la Tarom au zis ca a fost meci aranjat:).
In momentul in care o echipa face blaturi acea echipa sa minte pe ea, va avea de suferit si se vede asta in cupele europene nu in campionatul nostru.
Lucru acesta sa vazut in urma cu cativa ani, cand doar faceam figuratie in Europa.Atunci erau alte echipe care castigau campionatul si doar se antrenau pentru Champions League, acum unii chiar joaca acolo.
Se vede clar o imbunatatire a fotbalului romanesc in ultimii 2-3 ani, fapt care atrage atentia investitorilor.
Publicitatea este imensa exemple: Becali-Steaua, Pascani-CFR, Mrian Iancu-Timisoara, Copos-Rapid, Mititelu-Craiova( :) sef de galerie ajunge mare patron); stia cineva ceva de oamenii astia inainte sa intre in fotbal?!
Cred ca nu puteau sa-si facamai mare reclama altundeva decat in fotbal.
Kadades poate il pun in celula pe Gigi cu actionarii de la dinamo ce spectacol ar fi atunci.
Ce zici:)?

28.08.2006, 21:20
Te referi la acel 8-0 respectiv 8-1 de referinta al fotbalului blatistromanesc pe care l-a facut Steaua cu Timisoara?smileys/smiley36.gifma gandesc ca doar de aia ai pomenit asa scor smileys/smiley17.gifma ce ma intriga si ma face sa zambesc cel mai mult e ca nu puteti vedea realitatea ca suporteri .Eu cand simteam ca Dinamo faceablat numai ma uitam la meci dar pe voi va apuca isteria de ciuda ca auziti adevarul.Doar v-a promis Gigi Liga Campionilor mereu ca sa-si scoata banii chiar daca asta ar insemna sa cumpere toate meciurile?Live la TV.Ce dracului mai va plangeti nu inteleg. Singura sansa a altei echipe ar fii sa bata tot ,tot,tot. Acum ca Dinamo nu da semne sa mai piarda asa usor si sa faca cadou titluri ca in anii trecuti e umed pt Gigi si nu-si mai permite sa mai pierdeti puncte aiurea deci isi asigura spatele si eu un om de afaceri bun chiar daca nu vorbeste coerent mai ales acum cand e vorba de cascaval.

28.08.2006, 21:34
Mai baiete daca tu nu ai ochii sa vezi magaria nu inseamna ca nu am si eu . Steaua a castigat cu arbitrii cu Vaslui si platind curcile Farului ,las-o dracu ca nu s-a intamplat observator de meci sa sfatuiasca o echipa la "mai moale" sau vreun portar sa se fereasca de minge sau sa si-o bage intentionat in poarta . Am crezut ca vorbesc cu oameni seriosi dar sunteti pe camp. N-am zis ca Dinamo nu a facut blaturi ca vai Steaua nu a facut? valoarea echipei nu se reflecta amice numai din nu a face blaturi ,ci valoarea Stelei vine din nevanzarea de jucatori si formarea de o echipa omogena care a jucat multi ani in aceeasi formula. Daca la Dinamo nu erau conducatori haini dupa bani Steaua nu ar mai stiut ce e aia iesitul la liman si asta judecand numai dupa pepiniera propie.

28.08.2006, 21:39
Ah si cand ai timp de gandit la anii trecuti gandeste-te si la diferenta dintre Manchester United si Rosenborg

Pagliuca
28.08.2006, 21:55
Concluzia ai tras-o chiar tu: in ultimii ani Steaua Bucuresti a avut o politica de club mai buna decat a lui Dinamo, nu a vandut jucatorii, a format un grup puternic capabil sa se bata cu echipe de top din Europa. In timp ce Dinamo a vandut jucatorii, a desfintat mituri(vezi Florentin Petre), a dat afara antrenori care au incercat sa fac ceva (vezi Andone).
Scuza-ma cand faci blaturi nu bati cu 8-1, poate in desene animate dar nu in realitate.
Nu stiu de ce campuri vorbesti, poate era vorba de faptul ca tu bati campii,iar daca nu suntem oameni seriosi, nu e nevoie sa mai scri aici. Esti liber sa scri in topicul Literatura.

28.08.2006, 22:24
Nu fii copil ,nu stii de ce campuri vorbesc dar gandesti ca ma gandesc ca voi bateti campii? .chiar nu pareti sa fiti seriosi si realisti atata vreme cat se pare ca nu conteaza decat sa aveti voi dreptate cu echipa voastra. Zau ca nu e vreo sansa sa o scoatem la capat vreodata si numai are sens sa mai discutam desi ma gandesc ca ar fii benefic a ne intepa cateodatasmileys/smiley36.gif. Fiecare tine cu cine simte iar in caz de reusite eu ma voi bucura impreuna cu Steaua mereu cum stiu ca Stelistii adevarati(buni prieteni de ai mei)se vor bucurapt Dinamo.

Hai sa traiesti..

29.08.2006, 02:02
la pirnaiei cu ei..nu gluma..din pacate tocmai borcea si ai lui trag dinamo in jos...maninca antrenorii pe piine..tocmai asta incerc eu sa spun....dinamo sau steaua sint echipe de fotbal incapute pe mina unor snapani..numai ca al vostru are mai multi bani..si e razboinicul luminii..care nu ia bataie in postul pastelui de la copos!smileys/smiley36.gif

29.08.2006, 03:16
Ce treaba mai are Netoiu cu Dinamo man,ca sa numai intreb ce treaba mai are cu Craiova? Sisa nu te intreb nici daca ai vazutambele meciuri(sau golurile macar)ca sa faci comparatie. Cand o da Craiova meciul lui Dinamo inseamna ca s-a intors lumea cu fundu-n sus!Si inca odata ,desi pe forum in general imi place in mare parte cum gandesti ,pe forumul de sport ai reactii cam nerealiste.

Pai e normal sa nu iti placa cum gandesc la pb de sport...sunt suporter Steaua inrait...si mai simpatizez si cu Craiova///smileys/smiley4.gif

Cand am spus ca a fost blat la Craiova faceam o gluma...numa de mine inteleasa...dar ideea e ca daca bate STeaua la 3-4 goluri diferenta dinamovistii sar imediat si zic..rusine--blat... dar daca bate DInamo...nici vorba de blat dupa parerea lor. NEtoiu inca are influente si la DInamo si vrea sa se asocieze pe la Craiova sa mai praduiasca ceva. Deh e fost securist baiatul...

N-am inteles inca de ce voi dinamovistii urati intai Steaua si apoi iubiti DInamo... eu ca stelist privesc dinamo ca pe o echipa anosta si nimik mai mult. Conteaza dupa parerea mea performantele din cupele europene...unde nu se fac blaturi...ori noi am jucta semifinala de UEFA si acum in grupele de UCL cu Real... ce proba mai vrei ca avem valoare? Cand o sa joace dinamo in UCL o sa intre in atentia mea. Pana atunci...sa auzim numai de bine.

29.08.2006, 12:01
de unde ai tras concluzia ca inainte sa iubim pe dinamo, urim pe steaua!