PDA

Arată versiune întreagă : acte proprietate pt.viza

hanseatic69
21.08.2006, 19:53
Dragii mei, va rog ajutati-ma cu un sfat:daca numele sotiei este trecut pe actul de proprietate al casei si avem mai mult de 5 ani de casatorie,trebuie sa ma treaca si pe mine pe actul de proprietate sau pot merge la ambasada cu actul de proprietate numai cu numele nevestei.La fel se intampla si cu apartamentul mamei mele.Daca stiti va rog explicati-mi si dati-mi un sfat referitor cum sa fac....sa nu amprobleme la viza....

Mercic mult tuturor!

valyvisan
22.08.2006, 05:31
hanseatic cum a fost interviul la palmer consult?

hanseatic69
22.08.2006, 20:07
pe 28 il dau.Am dat dosarul deja,mai am de adus certificatul medical si cazierul judiciar,dar le dau dupa interviu caci nu am timp acum.Oricum doamnisoara de acolo, dupa studierea dosarului mi-a spus ca nu sunt pb. am si referate bune, ucrez in domeniu...

Damne ajuta la toti!

Tu te-ai hotarat? Mergi si tu prin Palmer?

valyvisan
23.08.2006, 02:13
am vorbit cu nenea de la promointernational si astept.... pentru palmer io nu-s calificat in constructii deci nu stiu ce sanse am.

Ioana30
25.08.2006, 01:21
Hanseatic, nu ai referate, poate referinte bune!!

Conform principiului de drept familial, actul de proprietate pe numele sotiei, si certificatul de casatorie e o asigurare ca acest imobil este si in proprietatea ta. Imobilul proprietatea mamei nu te ajuta cu nimic.

hanseatic69
29.08.2006, 21:46
Mersi mult, Ioana30...si scuze pentru mica greseala...ma cam grabeam.Acum, o inteabare pentru toti...

hanseatic69
29.08.2006, 21:51
Scuze, vezi intrebarea la "new topic"-H2B prima oara-informatii

diamada19
09.09.2006, 00:38
AVETI GRIJA LA ROMANIAN BROWN ELEPHANT...SUNT NISTE MINCINOSI.........CUM A MERS LA PALMER CONSULT?

hanseatic69
10.09.2006, 19:59
Am platit taxa de inscriere, am dat interviul cu partea romana(in engleza), l-am luat si acum astept sa vina petitiile.Dosarul mi-a transmis domnisoara ca este complet, sper sa iau viza...Acum asteptarea pana dupa 18.09.2006...cand se pare ca apar petitiile...

Rugaminte:daca mai sunteti cei care ati aplicat la Palmer Consult, trimiteti parerile voastre.

dayna
21.09.2006, 03:21
hello.

si eu m-am inscris la PALMER Consult , mi-am depus dosarul si acum astept k si voi petitiile. Ce stiti de aceasta firma? Ca io am tot cautat sa vad daca e credibila sau nu... am gasit-o inregistrata la Registrul Comertului, la Inspectoratul Teritorial de munca Bucuresti. Insa vreau sa stiu daca cunoasteti pe cineva care a mers cu aceasta firma.

si cand primiti petitiile sa-mi spuneti si mie. imi spuneau ca saptamana asta trebuie sa vina contractele.

va rog raspundeti pe me_dayna@yahoo.com

merci