PDA

Arată versiune întreagă : naples florida................cum e?

Andali
19.08.2006, 05:09
stie careva ceva legat de joburile din naples florida?

greu sau usor de gasit? orice domeniu.................

celalb
19.08.2006, 15:39
Nici nu te gandi.Am locuit acolo si este foarte greu sa gasesti ceva decent de lucru.Este frumos dar NO GOOD JOBS.

zath
20.08.2006, 02:41
de ce spui asa ? daca esti f bun intr-un domeniu sau ai o calificare cu acte sigur gasesti ceva bun.

celalb
20.08.2006, 04:14
D-le Daniel,ai fost in Naples,Florida vreodata?Zona aceea este o zona turistica cu foarte putina industrie si case/apartamente sau terenuri scumpe.Economia este bazata pe restaurante,baruri,hoteluri si constructii.La constructii se plateste binisor dar ai concurenta Mexicanii care lucreaza aproape pe nimic.Nu amafirmat ca nu gasesti de lucru dar poti sa faci fata la costul de trai cu banii care-i faci?

zath
22.08.2006, 22:21
cum spuneam , exista loc pentru oricine este capabil. iti poti face loc si in industria aceea "mica" daca esti bun la ceva.

celalb
23.08.2006, 07:37
zath frate,am lucrat sofer pe betoniera cu $11 la ora in Naples si acelasi servici era platit $20-23 la ora in zona Miami,coasta de Est.Poti sa-ti faci loc cum spui tu dar AI CONCURENTA mexicanii care lucreaza pe nimic.De ce mi-ar oferi mie o munca sa zicem de $20 la ora cand cu aceeasi bani poate sa angajeze 2-3 mexicani care poate nu au acte,nu vorbesc Engleza dar muncesc din greu.Mai frate ce repede te categorisesc unii,"exista loc pentru oricine este capabil" si "daca esti bun la ceva".Decat sa lucrez degeaba mai bine stau degeaba.smileys/smiley7.gif