PDA

Arată versiune întreagă : Are cineva detalii despre Nevada-Vegas

robocel
07.08.2006, 17:50
Serus

Stie cineva care este situatia in Nevada-Las Vegas? A lucrat cineva
acolo? are cineva ceva inside information? Ma intereseaza detalii
despre locuri de munca, cazare, orele la care se lucreaza, etc.

Mersi mult

GNChicago
07.08.2006, 18:21
Servus robocel,

Ce fel de job vrei in Vegas. Vezi ca pe acolo e Lia Roberts, candidata la presedentia Romaniei, dar a renuntat....

Nu prea stiu ce vrei, dar cere-i ajutor si spune-ne si noua daca te ajuta.....

Vegasul e superb, in fiecare luna 5K de oameni se muta acolo. Viata incepe seara si practic e non stop....nu doarme....la miezul noptii e ca pe Lipscani.

O sa te frapeze sa vezi cutii de ziare gratis unde promoveaza prostitutia care e legala acolo si fac reclama ca primes viza-master card.....dar nu te sfatuiesc.

Mult succes!

Spune-ne si noua ce planuri ai in Vegas?

robocel
08.08.2006, 19:31
Vegasul e o parte a Americii care nu am vazut-o inca, si as vrea sa ma
mut acolo cam peste un an. Locuri de munca in restaurante cazinouri
hoteluri. Ma gandesc ca nu este cerere pentru absolventi de facultate,
si oricum e inutil sa incerc sa ma angajez in domeniul meu. Sunt pe
viza h2b momentan asa ca...slabe sanse.

Speram sa fie cineva care a trait in vegas sau macar nevada, sa imi zica ceva informatii despre ce sa si ce sa nu faci acolo.

mersi de infouri

numai bine tuturor

GNChicago
08.08.2006, 20:02
Robocel, care-i domeniul tau?

robocel
19.08.2006, 20:01
Serus

sunt inginer de mediu sau cum mi-am transcris studiile "Environmental
science engenier". Imi sunt recunoscute toate cursurile si am chiar GPA
3.2

Dar singurii care ma vor e US Army smileys/smiley18.gif

Nu ma deranjeaza dar am probleme cu autoritatea. Deci nu prea am sanse de cariera.

numai bine

ciao

celalb
23.08.2006, 09:15
Serus
Stie cineva care este situatia in Nevada-Las Vegas? A lucrat cineva acolo? are cineva ceva inside information? Ma intereseaza detalii despre locuri de munca, cazare, orele la care se lucreaza, etc.
Mersi mult

Gasesti de munca usor,cazarea scumpa si se lucreaza 24/7/365 de zile.Poti sa faci bani in constructii,real estate sau chiar ca sofer de limuzina.Succes!

GNChicago
25.08.2006, 18:20
Robocel, ai sunat la Lia Roberts, fosta candidata la presedentia romaniei, am convingerea ca te poate ajuta:

Lia Roberts, tel :1-702-878-5534

711 Rancho Circle

Las Vegas, NV 89107-4619

Spune-ne si noua daca te ajuta sau nu.

SUCCES!

moldoveanudelac
21.10.2006, 11:54
heh , am trait in las vegas 10 anii ... ma distreaza faptu cu lia ....
daca vrei sa te muti acolo pt chirie incearca http://lvrj.com acolo gasesti si munca ... se muta multa lume deci este concurenta ... zici ca US Army vrea sa te angajeze , Incearca sa google Nellis Airforce Base au jobs applications online care e defapt in North Las Vegas ... Este si o biserica romaneasca ortodoxa on Flamingo si Jones sau undeva pe acolo o gasesti in Yellow Pages daca vrei sa dai de ea se pare ca preotu acolo mai munnceste inca un job sa faca lovele daca vrei sa cumperii branza masline sau alte chestii care se mai gasesc in romania in cearca Mediteranean Cafe ... on flamingo and maryland
sunt multe romance care danseaza la *nudy bars* daca te intereseaza
iti doresc succes

21.10.2006, 16:02
la care nudy bars?