PDA

Arată versiune întreagă : Telefon gratuit spre Europa ?

tonita
31.07.2006, 07:14
Am dat azi de linkul asta

Poti suna gratuit de la telefonul tau fix ori ce telefon fix in
mai multe tari din Europa si in State. Nu trebuie inregistrare
trebuie doar sa fi online si pe monitor iti apar reclame. Am
testat azi Germania, merge. Helpul e in germana da e foarte simplu de
folosit.

Promotorii vor sa-l dezvolte si pentru alte tari din Europa, sper eu si
Ro. va fi in atentia lor. Se cere feedback cu propuneri. Daca
trimitem destule mailuri propun

angeline
31.07.2006, 07:24
*Numai contra una mica de visinata ! smileys/smiley36.gif

*daca accepti din partea Ro(adica eu) ai o palinca de Bihor smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

tonita
31.07.2006, 07:38
YES !

PS. angeline am linie digitala de telefon, 3 numere !smileys/smiley36.gif</font>

angeline
31.07.2006, 09:32
OK, toni42 !

persevereaza si cautalinia cu cat mai multe numere smileys/smiley20.gifsmileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif...pana atunci eu imi fac "stocul" necesar smileys/smiley36.gifsmileys/smiley79.gif

tonita
31.07.2006, 09:45
smileys/smiley36.gif, ard de nerabdare, e fiarta de doo ori
? Daca incerci sa-i faci si tu timid concurentza lui GN eu te sustin.
Traiasca t

tonita
31.07.2006, 09:46
De fapt chestia cu telefonul e serioasa dar nu stiu daca am reusit s-o exprim clar.

Astept raspunsuri si incerc sa mai clarific daca e cazul.

Ideea e sa vorbim pe gratis si cu Romania !

Loniia
31.07.2006, 22:38
E binevenita aceasta oferta daca functioneaza ,ne raman banii in buzunar smileys/smiley2.gif,ma gandesc la factura ce o platesc ,la convorbirile internationale ....smileys/smiley19.gif

Toni da amanunte cum functioneaza,este important si cand suntem plecati in concedii si trebuie sa sunam acasa.La voi telefonul tot pe acelasi sistem de folosire prin cablu este ca in Romania ,stiam ca si in Europa e la fel. In SUA stiu ca se vorbeste si prin comp. la telefon,in Canada la fel .

tonita
02.08.2006, 10:56
Adica Peter plateste ! smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif Se finanzeaza din reclame.

1. dai klik pe link

2. bagi nr tau de telefon in fereastra 1

3 bagi nr de telefon pe care-l apelezi in fereastra 2

4 dai klik pe butonul verde

Suna telefonul tau si dupa ce asculti o mica vrajeala se face legatura cu telefonu dorit.

Functioneaza pentru telefoane fixe.

Din Germanaia pot vorbi in prezent cu 8 tari

hazel
02.08.2006, 13:37
toni, nu cred sa poti initia convorbiri daca esti in afara Germaniei. DUpa cum observ Meine Telefonnummer are by default and non-editable prefixul +49. Am tradus cu ajutorul IEtoata pagina lui Peter asta in engleza si nu spune ca ar fi available in USA sau Canada, ci doar ca se pot face convorbiri catre cele doua tari.

Zice asa : "Peter paid functions daily between 6 and 24 o'clock and can connect you at present from the german fixed net into fixed nets of following countries.... "Asa ca nu-ti da numarul de telefon la oricine din USA pe PM ca nu poate sa te sune deocamdata prin nenea peter astasmileys/smiley36.gif

tonita
02.08.2006, 23:43
Merci Hazel !smileys/smiley1.gif Desi increderea mea in ai nostri e de nezdruncinat, nu ma g

hazel
03.08.2006, 08:14
Cred ca telefonia in US este deja mult mai ieftina decat ce e in Europa ce sa ne mai astia ieftin? Sufletul? smileys/smiley36.gif
Da, sunt gratuite, adica intra in abonament. smileys/smiley1.gif