PDA

Arată versiune întreagă : Doresc info de la un rezident din Florida

sorin
27.07.2006, 16:37
Salutare la toti romanii din <st1:State w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Florida</st1:place></st1:State>!
V-as ruga sa-mi confirmati daca este adevarat ca rezidentii din Florida pot cumpara un family <B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">annual pass[/I][/B] pentru Disney World, la un pret avantajos (undeva intre $200-$300), care este mult mai rentabil decat cumpararea unui <B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">daily pass[/I][/B] pentru fiecare membru al familiei, pentru cateva zile, pentru cei care nu locuiesc in Florida.

Daca raspunsul este afirmativ si cineva se ofera sa ma ajute, ii pot trimite bani sa-mi cumpere un astfel de <B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">family pass[/I][/B].

Multumesc anticipat!

garfield
27.07.2006, 20:20
A Florida Resident Seasonal Pass entitles you to admission** to Magic Kingdom

sorin
28.07.2006, 02:46
Multumesc Garfield! Avand in vedere ca sederea nu va fi mai lunga de 10 zile, observ ca un 10 day pass este foarte apropiat ca pret cu un seasonal pass, asa ca ar putea fi si asta o optiune. In legatura cu acel seasonal pass, nu cred ca este vreun risc sa-l cumperi, pentru ca in cazul in care aia vor cere ID de Florida, ori le spui ca abia te-ai mutat in Florida si nu ai apucat sa-ti scoti unul, ori pur si simplu le dai biletul inapoi. smileys/smiley36.gif

garfield
28.07.2006, 04:50
Glad I could help smileys/smiley1.gif

Pentru mine nu ar fi problema nici sa cumpar, nici sa folosesc un Florida Annual Pass, pentru ca eu am Florida Driver License. Ma gandeam ca daca se cumpara pentru tine, si la intrare iti cere sa le arati ID, sa nu ai probleme. smileys/smiley4.gif

Anyway, have a great time, and don't miss the Twilight Zone Tower of Terror smileys/smiley2.gif

http://disneyworld.disney.go.com/wdw/parks/attractionDetail? (http://disneyworld.disney.go.com/wdw/parks/attracti&#111;nDetail?id=TheTwilightZ&#111;neTowerofTerrorAt tracti&#111;nPage&amp;bhcp=1) id=TheTwilightZoneTowerofTerrorAttractionPage&amp;bhcp =1

sorin
28.07.2006, 06:15
Tu ai intrat vreodata cu Florida Annual Pass? Ti-a cerut vreun ID la intrare? In caz ca ma hotarasc, imi poti cumpara tu bilete? Iti pot trimite un cec prin posta si tu imi poti trimite biletele tot prin posta.

Am vazut acel turn al terorii cand am fost prima data, dar nu am intrat in el. smileys/smiley9.gif

28.07.2006, 06:28
Da vezi ca acolo nu e inclus Sea World si Discovery Cove. Astea sunt de partea cealalta a rutei 4. si sunt cele mai interesante. Ar fi bine sa mergi in cursul saptamanii ..daca poti ca e o aglomeratie de te enervezi mai mult decat sa te distrezi.

Asa Epcot-ul merita din Disney. Ma rog.. depinde de varsta.

sorin
28.07.2006, 08:59
OK, mersi de info! E pentru copiii, asa ca varsta este ideala. smileys/smiley1.gif

garfield
28.07.2006, 09:24
Sorin, eu nu am folosit niciodata annual pass, dar pot sa cumpar unul pentru tine, fara nici o problema, si la fel si pentru copii sub 18 ani. Am si sunat la sales office sa cer detalii si mi-au spus ca nu cer ID cand intri in park (ar fi bine daca cineva care a folosit annual pass poate confirma), dar ai nevoie de ID cand cumperi pass-ul, si fiecare adult trebuie sa-si ridice pass-ul cu picture ID.

Eu merg in Florida de obicei a doua saptamana din fiecare luna. In August voi fi acolo din Aug. 10 pana in Aug. 18, si mai mai merg inapoi peSep. 9, deci daca ai nevoie, cumpar cu placere.

sorin
28.07.2006, 09:28
Multumesc mult Garfield!smileys/smiley31.gif Iti voi trimite un PM cu detalii.