PDA

Arată versiune întreagă : CUNOASTE CINEVA SITUATIA ???

bubu1972
27.07.2006, 05:30
stie careva ce sanse sunt sa obtin viza daca mama si surorile mele sunt in ny si au reusit sa ia green card-ul de foarte putin timp?
eu am 35 ani, divortat, fara servici stabil si fara proprietati pe numele meu! am sanse sa iau viza de la ambasada daca-mi fac invitatie?.................intreb in speranta in care cineva cunoaste raspunsul si a avut o experienta asemanatoare........

nkog
27.07.2006, 09:26
bubu1972,

Sanse ai, dar foarte mici. Oricum, pina cind nu incerci, nu stii. Cunosc cazuri asemanatoare cu al tau, in care viza nu a fost acordata. Asta insa nu inseamna ca tu nu ai nici o sansa.

"Intentia de a imigra" , cum categoric poate fi vazuta/interpretata, cererea ta de viza,mai ales in situatia care o descrii, este obstacolul major in cazul tau.

Numai bine !

bubu1972
01.08.2006, 19:32
dar faptul ca mama are green card si-mi face invitatie nu inseamna nimic in fata celor de la ambasada?

03.08.2006, 13:16
Nu inseamna chiar nimic, imi pare rau sa-ti spun. Obtinerea vizelor la ambasada americana este un mister mai mare decat triunghiul Bermudelor.

Eu am cetatenia americana si i-au refuzat viza fratelui meu care are slujba stabila de 12 ani, apartament, e casatorit cu 2 copii. Pe de alta parte, cunosc persoane in situatia ta care au obtinut viza. Pana nu incerci nu stii.