PDA

Arată versiune întreagă : work abroud

Shushu
25.07.2006, 00:42
A auzit cineva de work abroud brasov? Cine a avut tangenta cu aceasta firma sa-mi spuna ce parere are ...

hanseatic69
15.08.2006, 02:57
Dragul meu/Draga mea,

probabil este vorba de "Work Abroad" dar ca sa ajungi in State invata si putina engleza....nu de alta dar s-ar putea sa-ti trebuiasca "pi colo sea..."

shara
15.08.2006, 05:37
smileys/smiley39.gifpt hanseatic69

Shushu
15.08.2006, 07:46
draga mea or dragul meu recunosc ca m-am grabit cand am scris de firma aia dar ce puteam sa mai modific ...insa nu asta ee problema... problema eee ca nu mi-ai rasp. la mesaj si de asta iti multumesc si iti raspund ... si o sa pun mana sa invat engleza nu ca vrei tu ci pt. ca vreau eo... bye

hanseatic69
15.08.2006, 22:17
Mersi.Dar n-o faci pentru mine si daca vrei sa stii punctul meu forte este... germana nu engleza.Dar.. revenind la firma "Work Abroad" pot sa-ti spun doar ca nu am auzit nici de bine dar nici de rau.Eu incerc sa plec prin Palmer Consult...poate ai auzit tu ceva despre aceasta firma.Si asa cum bine spunea un distins coleg de forum, cel mai bine este sa pleci prin angajator direct....dar sansele sunt infime pentru asta.Si ai nevoie de ....aceste firme pe care nu le poti controla la seriozitate si morala.Asa ca alegerea unei firme care sa aiba calitatile de mai sus + un bun procent de "passed" la viza este destul de aleatorie...TI PUP!