PDA

Arată versiune întreagă : as vrea sa merg in USA

17.01.2005, 21:06
eu primesc o invitatie si as vrea sa raman dupa viza. ce se intampla cu familia care cheama?

Cum as putea sa ma descura (suntem 2)?Sunt sanse sa reusim sa stam la negru vreo 2-3 ani? Sunt joburila negru?

Va rog sa ne ajutati cu un raspuns..

sauzimdebine
17.01.2005, 22:47
Da si nu - depinde ce doresti sa realizezi, ce legaturi ai, cine, daca, te ajuta, cat de multe stii si poti sa faci, cat de sanatos esti, si asa mai departe.
Ideal este sa ai cazarea pe gratis si un "job" la negru asigurat. In aceste conditii poti sta 2-3 ani, strangi bani si pleci inapoi. Cat de mult vei reusi sa realizezi, nu-ti poate spune nimeni.

Brasov34
19.01.2005, 01:49
[QUOTE=Bebitzu]

eu primesc o invitatie si as vrea sa raman dupa viza. ce se intampla cu familia care cheama?

/QUOTE]

Familia la care vrei sa ramai s-ar putea sa-si piarda credibilitatea la ambasada si sa nu mai poata primi pe nimeni asa ca tine, in vizita. Am auzit asemenea cazuri. Cat priveste munca la negru nu stiu dar cred ca deja ai fost sfatuit bine. SUCCES.

Ina2004
20.01.2005, 22:01
Categoric, cei care ti-au facut invitatia nu vor mai putea invita pe nimeni altcineva pe viitor. Alte consecinte nu sint. Munca se gaseste daca vrei. Acum depinde daca ii respecti pe cei ce ti-au facut chemarea si iti pasa daca le creezi vreun inconvenient.

catad
02.02.2005, 07:23

Cum as putea sa ma descura (suntem 2)?Sunt sanse sa reusim sa stam la negru vreo 2-3 ani? Sunt joburila negru?

Sunteti siguri ca smecherii de la US Embassy din Bucuresti o sa va dea viza la amindoi?