PDA

Arată versiune întreagă : rom work&travel

Shushu
24.07.2006, 09:54
Salut ; Este ok sa se plateasca o taxa de interviu cu angajatorii usa ? Cunoasteti aceasta firma rom work&travel ? Umu puteti da cateva informatii privind seriozitatea acestei firme? O zii buna...smileys/smiley5.gif

divo
24.07.2006, 10:19
De taxa de interviu cu angajatorii americani...nu am auzit!!!smileys/smiley5.gif

Iar de firma nici atat!!!smileys/smiley5.gif

Incearca sa cauti cat mai multe informatii despre firma respectiva, eventual sa gasesti persoane care au avut de-a face cu ei!!!Sunt o gramada de firme care iau banii, iar serviciile oferite sunt sub orice critica!!!Spune cineva ca"customer service in Romania..exceleaza prin absenta"!!!

Bafta multa!!!

Shushu
24.07.2006, 10:26
Aceasta firma "Rom work & travel" este chiar firma de apartament cu un sg reprezentant si a activat sub denumirea de Amerom Prestserv din Cluj ? Cunoasteti aceasta firma din Cluj ? O zii buna...

GicaContra
26.09.2006, 06:14
Rom Work&Travel este fosta Amerom Prestserv care si-a mutat afacerea din Clujin Bucuresti, sub acoperirea unui avocat, ca urmare a urmatoarei tzepe in masa care au dat-o cu cativa ani in urma. Aveau sediul in Palatul Copiilor din Cluj.

Cititi si va minunati cum se pot trage tzepe in Romania:

http://www.bza.ro/fullnews.php?ID=1711

Musette
27.09.2006, 06:40
Buna,

Nu vreau sa influentez pe nimeni, dar cu Rom Work&Travel a plecatprimavara astaprietenul meu in State, cu contract perfect valabil.Este adevarat ca a platit taxa de interviu cu angajatorii, insa costul contractului l-a stiut de la inceput si a fost de acord.Au fost destul de prompti si nu a avut nimicsa le reproseze.

Restul...ramane la latitudinea voastra.

anda_14
17.10.2006, 07:43
Buna ziua tutror.
Numele meu este Andreea si sunt din Suceava,si vreau sa va vb.despre firma Rom Work&Travel,care este cat se poate de legala.Nu vreau sa tin partea nimanui,intradevar este condusa de un avocat pe nume Romeo care datorita lui am fost plecata in State si am revenit acum o luna in tara cu un contract cat se poate de legal in Orlando la un hotel foarte mare,unde am lucrat cinstit si a fost foarte bine si totul a fost ok.M-am intors in tara ptr.ca am castigat la Loterie si nu am vrut sa plec in State can am aflat am vrut sa renunt la contract si datorita domnului Romeo am plecat si tin sa ii multumesc pe aceasta cale ca l-am asculat si ptr,sfat,ptr.ca ma duc cu tot cu famile la anul in acelasi oras unde am fost tot acolo voi lucra si am recomandare de acolo si totul a fost ok.Oameni buni nu va luati dupa vb.Ceea ce va pot spune eu este ca Domunul Romeo colaboreaza cu fata domnului valer lup care aceea persoana este o nesimtita,nu de aici veti avea priobleme ci acolo cand veti ajunge cu Doamna Marina Onaca acesta este numele ei de femeie casatorita.Deci nu rom work&travel este de vine firma este cat se poate de legala si domnul avocat la fel.Va pup si mai vb.

urspufos
16.01.2007, 20:05
Buna.

Eu sunt unul dintre fericitii care am ajuns in state anul trecut cu ajutorul acestei firme. Initial mai fusesem in ambasada si primisem 2 refuzuri cu viza turistica si J1 studenti. Rom work&travel a fost singura firma cu care am putut discuta problema mea, legata de cele 2 refuzuri, si totodata Romeo a fost cel care mi-a explicat ce trebuie sa fac pentru a avea sanse sa obtin aceasta viza. Stiu ca e avocat si probabil ca si acest lucru a contat...Dupa mine au venit cu alte contractesi 3 prieteni de ai mei. Intradevar la ei au fost unele intarzieri, insa acestea au fost inevitabile in conditiile in care petitia a ajuns cu intarziere.Concluzie: puteti avea incredere in colaborarea cu aceasta firma. Stiu ca si eu am facut unele cercetari inainte de a pleca prin ei si nu am gasit nimic in neregula. Mi s-a prezentat programul, costurile, riscurile si eu am decis sa merg mai departe. NU stiu de nici o legatura cu Amerom si din ce imi aduc aminte Rom work travel e o firma de sine statatoare. Oricum cu firma din state pot lucra mai multe firme din Romania, iar daca vreuna din ele lucreaza murdar, nu le putem blama pe retul...

In mare parte stiu ca multe depind de seriozitatea firmei din state. Insa per total sunt mai mult decat multumit de tot ce mi s-a ntamplat si de colaborarea cu Romeo. Cel mai bine e sa il intrebati pe el daca aveti probleme...

Din Los Angeles....numai bine si va astept pe aicismileys/smiley2.gif

cristama
17.01.2007, 21:53
Hmmm.....cele relatate de Anda si Urspufos , par......la fel ca si anunturile acelea din reviste cu Mama Omida, si mai stiu eu ce alte "vrajitoare" ,care nu mai stiu cum sa isi mai faca reclame smileys/smiley4.gif. Asta e doar parerea mea, poate ca gresescsmileys/smiley18.gif.

urspufos
28.01.2007, 20:06
lool din partea mea, traiasca si Mama Omida daca asa se poate obtine viza. Eu v-am zis k stiu;). Treaba voastra ce credeti.