PDA

Arată versiune întreagă : viza au-pair

ginuta
22.07.2006, 04:19
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width="100%">
<T>
<TR>
<TD class=text vAlign=top background="" bgColor=#f8f8fc>Buna tuturor si va multumesc de la inceput pt toate informatiile.Am si eu o nelamurire...o sa am interviu la ambasada pt viza au-pair si e totul in regula,toate actele insa eu nu sunt sigura ca voi obtine raspuns afirmativ.Problema e ca eu am stat 6 luni in europa cu o simpla viza de turist si avand grija de copilul fratelui meu, nu am avut nici o problema cu legea,si cand am venit in tara nu am primit interdictie si nici o mentionare pe pasaport.Ar putea sa-mi refuze viza din motiv ca am stat 6 luni?eu pot spune ca am calatorit pt ca am fost in mai toate tarile.Va rog sa-mi trimiteti un raspuns sa stiu la ce sa ma astept.Va multumesc inca o data si succes tuturor celorce vor sa ajunga acolo. </TD></TR>
<TR>
<TD background="" bgColor=#f8f8fc>Back to Top (http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=5791&amp;PN=1#top)</TD>
<TD class=text background="" bgColor=#f8f8fc></TD></TR></T></TABLE>

22.07.2006, 11:34
Personal nu cred sa ai probleme din punctul asta de vedere. Doar daca ai frecventat moschei fundamentaliste..