PDA

Arată versiune întreagă : ma lamureste si pe mine careva ?

georgegeorge
19.07.2006, 08:22
domnilor , am viza , geamantanul facut .... tot nu am aflat .... pot sa zbor in BC daca am aplicat si reusit ptr Quebec ? o sa am probleme cu emiterea cardului de rezident permanent ? e musai sa imi iau bilet cu destinatia orasului declarat in dosar ???...multumesc.

sorin
19.07.2006, 08:42
Cred ca <B style="mso-bidi-font-weight: normal">ovex[/B] poate sa-ti raspunda la aceasta intrebare, dar nu l-am vazut pe forum de vreo doua zile. Poti incerca sa-i trimiti un PM sau email.

cipi604
19.07.2006, 10:06
Trebuie sa te prezinti la comisia pt emigrare in orasul care e trecut in dosar cu fisa pe care ai primit-o de la ambasada. Dupa ce te inregistreaza ei acolo si ce acte iti mai fac... poti zbura unde vrei.

ovex
20.07.2006, 21:23
Deci VIZA ESTE PENTRU TOATA CANADA! Nu scrie nici unde pe aceasta viza ca trebuie sa mergi in Quebec chiar daca dosarul tau a fost procesat ptr. Quebec.Viza este ptr toata Canada,deci indiferent unde mergi(daca nu mergi in "partea franceza"),nu vei fi intrebat de ce nu ai mers in Quebec sau ca ar fi trebuit sa mergi intai acolo sau alte intrebari legate de dosarul de emigrare.Deci aterizeaza unde vrei si vei fi tratat la fel ca peste tot,indiferent de orasul din Canada pe care-l alegi.Zbor lin si aterizari usoare(la escala si in Canada).Bafta!

cipi604
21.07.2006, 08:24
Poti face si asa dar din cate stiam eu daca nu te prezinti in orasul pt care ai optat in dosar ai probleme cu ajutorul social & stuff...
Poate ma inshel

ovex
21.07.2006, 11:44
Daca aterizezi in "partea engleza",nu vei primi ajutor social daca ai aplicat ptr. Quebec dar repet:poti ateriza unde vrei in Canada,poti lucui,lucra,invata,etc. .....

cipi604
22.07.2006, 02:25
Cred ca si-a luat zborul deja