PDA

Arată versiune întreagă : magazine romanesti in montreal

arkes
16.07.2006, 13:30
nu stie care-va unde pot gasi un magazin romanesc in montreal cu bere romaneasca?

sorin
16.07.2006, 15:38
Dupa cate stiu eu, in Canada (cel putin in Toronto), vanzarea bauturilor alcooliceeste monopol de stat si nu cred ca poti gasi magazine etnice care sa vanda astfel de bauturi. Poate totusi cei din Canada stiu mai multe decat mine si poate unele din magazinele canadiene vand si bauturi romanesti.

ungureanu_niku
26.08.2006, 00:41
spuneti-mi si mie este greu la interviul de limba franceza.....nu am facut in scoala nici un minut de franceza dar se pare ca am timp sa invat in cateva luni....d-zeu sa va ajute pe cei ce ati reusit si ati ajuns acolo.....aici e jale....nici agocalminul nu se mai da la liber decat daca stai la coada la dr, de familie si sa-ti dea reteta.....

aici daca ai bani mananci daca n-ai bani nu ti-e foame.

va doresc tot ce e mai bine in lume si sa aveti noroc deplin in tot ceea ce va doriti in viata

care poate sa-mi spuna si mie si bineinteles are si timpul necesar ....totul ce inseamna banii pt venit in canada....inclusiv bilet de avion care nu stiu cat costa si cati bani de buzunar imi trebuie de persoana

salut tuturor

ungureanu_niku
26.08.2006, 00:46
ma gandesc si la un loc de munca...este greu de gasit....sau la o locuinta cat ar fi de mica dar sa poti face un dus sau sa faci o mancare....eventual la tv sau calculator...sper ca frigider o sa gasesc acolo asa mai la second-hand.....cat costa tigarile si berea....asta e o gluma dar ar fi bine sa stiu daca tot ma injura cineva cu intrebarile mele prostesti

sa va dea D-zeu tot ce e mai bine pe lume.

astept si eu un raspuns cat mai clar

salut tuturor