PDA

Arată versiune întreagă : club si fotbal

costin_85
14.07.2006, 08:13
salut
sunt un student venit la un internship aici in NY ...stau prin manhattan si doream sa stiu daca este vreun club cu muzica romaneasca pe aici prin ny...vroiam sa stiu deasemenea daca se joaca fotbal pe undeva as fii dispus sa joc oricand...

astept raspunsurile voastre
costin

sorin
14.07.2006, 16:12
Poate garfield si/sau sauzimdebine iti vor da ceva sfaturi ca ei sunt in NYC.

alincoman22
15.07.2006, 05:59
Costin,

nu stiu cat o sa stai in New York, dar daca o sa fii in New York in Septembrie poti sa vii sa joci fotbal la International House, care e la 122 St si Riverside Drive, foarte aproape de Columbia University.

Eu o sa fiu plecat in tara pana in 29 august, dar cand o sa ma intorc o sa incep din nou sa joc fotbal. La I-House se joaca de 3 ori pe saptamana (Marti, Joi si Duminica de la 10:00 pm) si nu te costa nimic daca cineva semneaza laintrarepentru tine. Asa ca daca esti interesat scrie-mi un mesaj la inceputul lui septembrie si o sa vin eu sa semnez pentru tine, numai sa ma anunti exact cand vii ca sa stiu.

Daca ajungi mai devreme in New York poti sa incerci la I-House, dar trebuie sa convingi pe cineva sa semneze si sa-ti arate unde e sala (ceea ce nu e foarte greu), dar s-ar putea ca pe perioada verii sa nu se stranga destula lume pentru 2 echipe.

Toate cele bune,

Alin