PDA

Arată versiune întreagă : viza h2b

susu_d2
14.07.2006, 04:04
situatia mea ar fi cam asa: din 1 octombrie trebuie sa incep un contract la JW Marriot in California deci urmeaza sa merg la ambasada pe la inceputul lui septembrie. Proprietati in Romania am o casa care e de fapt coproprietate cu tatal meu, dar nu am carte de munca. ar trebui sa imi fac acum una cat mai repede? in afara de petitia de la angajator si scrisorile de recomandare cam ce ar mai fi esential sa am cu mine la abasada ca sa pot lua viza? mi-e frica de ambasada ptr ca am mai luat 2 refuzuri de viza pentru Anglia (dar eram total nepregatit atunci) care bineninteles ca nu am sa le declar, de fapt mi-am si schimbat pasaportul de atunci. Am mai fost plecat un an de zile in Franta cu contract si viza si nu am stat peste viza, ar trebui sau nu sa declar asta?

Rammses
14.07.2006, 05:44
Sal.Banuiesc ca la ambasada nu mergi ca la cutit...fii si tu mai barbat daca se poate.Si cam ar trebui sa iti deschizi o carte de munca, caci , ieri era deja tarziu.Imi spui si mie susu_d2 cu ce firma ai ajuns sa faci un contract?Pe mine ma intereseaza H2B-ul.Poate stii ceva.

In the 1st day God created Earth.2nd day he make the Sky.But in the 3rd day he realized that on Earth the Heaven is missing.So in the 4th day he created Rammses.