PDA

Arată versiune întreagă : salariu babysitter

10.07.2006, 03:05
Buna, ma poate ajuta cineva cu o cotatie orientativa pentru un salariu de babbysitter live-in?

Am nevoie de cineva pentru bebelusul meu de 1 an si nu stiu ce salariu sa ofer. Sunt nou venita si mi-ar prinde bine orice sfat. Multumesc anticipat!!!

sorin
10.07.2006, 03:33
Nu stiu in ce stat esti, dar pentru a-ti face o id

10.07.2006, 09:23
TKS!!!

galushca77
10.07.2006, 19:13
neatza,

in scurt timp si mai exact in toamna voi merge in state la sotul meu care e deja acolo. cu o viza pe 3 ani. problema mea e ca pasaportul meu expira anul viitor. intrebarea mea e daca stiti vreo modalitate de a schimba pasaportul acolo fara a trimite procura in tara la o pers care sa se ocupe de pasaportul tau. am intrebat la ambasada dar eo dna acolo care mi-a zis sa citesc site-ul si nu mi-a mai raspuns la intrebari. poate a fost si altcineva in situatia mea...

adela

sorin
11.07.2006, 01:00
Adela, nu prea se potriveste mesajul tau cu titlul acestui topic si risti sa nu primesti raspunsurile pe care le astepti. Iti sugerez sa deschizi un topic nou, cu un titlu sugestiv (nu de genul "intrebare", "intrebare2", etc), pe forumul de imigrare.

Bafta!

magdutza_2006
19.07.2006, 08:01
heeeeeeeeeeeelp

caut si eu un job,poate careva sa ma ajute? sunt in NY,deocamdata nu am social securty pt ca sunt venita de o saptamana.am aplicat deja dar habar nu am daca o sa mi-l dea sau nu.am viza h2b

sorin
19.07.2006, 08:13
Daca esti cu H2B nu poti lucra legal decat pentru angajatorul care ti-a intermediat viza.

Popescul
30.07.2011, 04:21
Stie cineva de unde pot cumpara carne de mici in SF Bay Area???

----

Pe bune, frati romani, asta e primul forum pe care-l folositi? N-ati auzit de expresia "off-topic"?

rita76
30.07.2011, 12:36
No, ca vazui cat e de vechi postul.
Cum o fi sarit Popescul cu micii lui intr-un topic vechi de 5 ani? Sper sa nu fie si micii din SF area la fel de vechi !!!

Pisoi
30.07.2011, 15:04
Stie cineva de unde pot cumpara carne de mici in SF Bay Area???

----

Popescule,
...carne de mici poti cumpara de oriunde gasesti carne de orice fel ...tot ce tre sa adaugi la compozitie ie' condimentele alea secrete! :ideea:
...daca te-ai referit la "mici gata preperati" e alta "encilada" ...io pot sa-ti sugerez doar sa dai o fuga prin LA ca e o "bacanie" la Los Feliz unde au mici gata condimentati, fie proaspeti sau intepeniti" :d:

Pe bune, frati romani, asta e primul forum pe care-l folositi? N-ati auzit de expresia "off-topic"?
...pe buna frate! noi p-aici am auzit de off-topic ...d-aia si respectam regula! :d

p.s. ...daca-ti mai vine fo' idee d-asta care nu e la subect posteaza direct la topicul meu favorit "offtopic" :starsmile: