PDA

Arată versiune întreagă : H2B Marriot Phoenix Arizona

rivier
02.07.2006, 23:31
In primul rand salutare la toti. Este prima data cand intru pe acest forum.

Vreau sa stiu daca cineva de pe aici a fost plecat cu viza H2B la Hotel Marriot din orasul Phoenix (Arizona) si daca imi puteti spune cum a fost.

repman
03.07.2006, 00:47
Salut,la ce firma exista oferta asta,daca nu sunt prea indiscret.

rivier
03.07.2006, 00:57
Din pacate oferta este inchisa. Contractele au venit de la angajatorii americani si plecarile sunt in jur de 1 octombrie.

magdel
03.07.2006, 18:28
Work Abroad si Worldwide au avut parca oferte la Marriot. La ce renume au cei de la Marriot, salariile sunt destul de mici....

outcoust
10.07.2006, 04:05
eu o sa merg la marriot in Phoenix,AZ asta daca iau viza dar cu J1.

tu cand ai interviu? god help us

arizona
22.07.2006, 03:49
eu sint in Phoenix si vorbit cufete la Mariott hotelul firma este foarte serioasa , dar muncesti bine si din pacate noi tineri nefiind obisnuiti cu standardul de munca din America este greau, ....nu stie nimeni un loc unde sa muncesti ca la mama acasa ..(nimin)?

zerocool
31.07.2006, 05:14
eu vin in Phoenix peste 1 sapt ... mai vb arizona .... lasa un id de messeger pe private sa tinem legatura

valyvisan
31.07.2006, 21:48
ce stiti despre firma worldwide group?

dana_pascan
01.08.2006, 09:58
Salut Dragilor,

Nu pot sa va zic nimic depre vizle H2B si J1 in schimb va pot spune depre Marriott. E o firma foarte serioasa unde se munceste pe branci (nu ca la "mama acasa"...nimic!). Daca vrei sa inveti ceva si sa faci ceva experienta inr-ale hotelariei, ati nimerit unde trebuia. Reguli stricte, munca multa, standarde inalte, incepi de jos si daca iti vezi de treaba avanasezi repede la un salar bunicel. Compania isi respecta angajatii si stie cum sa aiba grija de ei. din nou....daca muncesti si esti serios...pleci cu referinte bune care pot deschide multe usi pe viitor.

Mult succes.

dana_pascan
01.08.2006, 10:08
Rivier,

daca ai chef si nu-i prea mult ce iti cer....prin ce firma vii tu cu H2B la Marriott in Arizona? Nu de alta dar as vrea sa-i dau peste nas cuiva care a zis ca "nu se poate" la Marriott. Ha!

By the way: eu lucrez pentru Marriott de 3 ani!