PDA

Arată versiune întreagă : despre studii

denaamo
29.06.2006, 09:43
Buna.Eu sant noua pe site,ma gandesc de ceva timp sa emigrez,as vrea sa ma ajutati daca puteti..Am doua intrebari:

1.Eu am ca studii liceul cu calificare designer interior(atestat),si mai am facut o scoala de 3 ani(scoala de arte)cu diploma-dar cu alta calificare-canto-.Scoala de arte e de stat,dar am facut=o in timpul liceului...intrebarea mea este:O SA FIE PUNCTATA SCOALA AVAND IN VEDERE CA AM FACUT-O IN TIMPUL LICEULUI???

2.Daca sa zicem ca esti acceptat si ajungi in Quebec,dupa cat timp ai voie sa treci in partea engleza?(de fapt asta as dori-dar sa emigrez pe partea engleza e foarte greu)

ovex
29.06.2006, 19:15
1.Daca scoala de 3 ani ai facut-o in afara licelui,adica la alta institutie de invatamant,se poate puncta ca a 2-a specializare.

2.Viza este federala,deci in momentul in care tu aplici ptr. Quebec si ti se pune viza in pasaport,aceasta viza este PTR. TOATA CANADA.Deci poti sa aterizezi in Canada in Quebec sau in partea englezafara a avea probleme.

denaamo
30.06.2006, 04:37
thank you.

Credeam ca te obliga sa stai in quebec un timp....ar fi super asa cum zici tu....!

Iti dai seama ca toti ar face acelas lucru...ar pleca pe partea franceza...si apoi...ar fugi in toronto.

Dar...am totusi o frica...tu stii sigur ca se poate????

13.07.2006, 17:26
thank you.

Credeam ca te obliga sa stai in quebec un timp....ar fi super asa cum zici tu....!

Iti dai seama ca toti ar face acelas lucru...ar pleca pe partea franceza...si apoi...ar fugi in toronto.

Dar...am totusi o frica...tu stii sigur ca se poate????

Si in zona franceza este bine (pentru unii!) deci nu toata lumea are interesul sa se stabileasca in zona engleza.
Dupa ce obtii VIZA poti pleca DIRECT in zona engleza fara nici un fel de probleme.