PDA

Arată versiune întreagă : Help Romanian Kids

matrix147
29.06.2006, 04:44
Hello.Am intrat pe acest forum in speranta ca voi gasi intelegere la voi si cativa cu suflet bun sa ma ajute sa demarezi un proiect in tara de ajutorare a unor copii din famillii dezorganizate sa previn abandaonul familial.Personal in munca mea am tangenta putin cu copii care u trecut prin cosmarul strazi si marturile lor sunt socante.Astfel de copii sunt greu de educat si readus la linia de plutire apoi.Daca sunt intre voi persoane care doresc sa ma sprijine in demersul meu va rog sa-mi scrieti si voi da mai multe detalii despre ce vreau sa fac.Va multumesc anticipat.

matrix147
29.06.2006, 06:24
Nu doream sa plictisesc lumea .Personal am crescut un copil cu prietena mea care l-am luat cand avea 12 ani intr-o situatie similara e o poveste mai lunga de acum 5 ani.In prezent lucrezi si pentru o fundatie unde intretin reteaua de calculatoare dar fac si ore de info cu copii care au trecut prin experienta strazii unii.Ceea ce vreausa fac e sa selectezi 15 familli unde sa identific problemele lor sociale si sa-i ajut iar copilul sau copii lor sa-i implic intr-o echipa de fotbal de juniori,de aceea am ales 15 familly.In felul asta nu depart copii de familie doar le creiezi un nou orizont un nou tel in viata departe de problemele lor care i-ar determina sa fuga de acas .Paralel cu acest lucru a-si putea face si alte actiuni de strangere de ajutoare si distributie cu acesti copii acest lucru avand un impact pozitiv major asupra psihicului lor de- ajuta semeni de-a simpti ca fac ceva.Cam asta e ceea ce vreau sa fac pe scurt.

Pisoi
29.06.2006, 08:19
matrix147, bine ai venit pe acest forumsmileys/smiley32.gif

topicul deschis de tine se incadreaza mai bine la Anunturi Umanitare, asa ca am sa-l mut acolosmileys/smiley1.gifin acelasi timp vreau sa te informez ca nu este necesar sa deschizi 2 topice cu acelasi subiectsmileys/smiley2.gif

...esti bine venit cu noi comentariismileys/smiley1.gif

Loniia
29.06.2006, 10:00
matrix147 ma bucuraproiectul pe care doresti sa-l realizezi...si ca sunt din ce in ce mai multi interesati in legatura cu copiii nostrii defavorizati de soarta...

... consider necesar sa ne dai mai multe informatii pe forum...