PDA

Arată versiune întreagă : Pentru J1 sau H2B

bogdanico
25.06.2006, 20:13
Salutare!

Vreau sa-i anunt pe toti cei care vor sa aplice la programul Work&Travel sau H2B sa se fereasca de firma SC COLABORARE SRL din Cluj, ce are site pe gasiti.com. Eu m-am inscris la ei si am luat o teapa mare de tot! Am pierdut 300 de dolari. Asta este! Sa-mi fie invatatura de minte!
Am crezut ca daca sunt mai scumpi sunt si de incredere! Nu a fost asa. Inca de la inceput m-au tratat cu indiferenta. Mi-au gresit contractul, dupa ce mi-au trimis un contract nou pe mail, l-am trimis in doua exemplare prin posta la ei la Cluj. Bineinteles ca nu mi l-au mai trimis inapoi pe al meu. Le-am scris o gramada de mailuri, dar me-au raspuns doar la cateva si la alea foarte pe scurt. De aceea ii sunam, insa si la telefon ma expediau foarte repede, si se mirau ca am tupeu sa-i deranjez cu telefoanele, de parca nu era dreptul meu sa ma interesez ce drepturi am, ce bani trebuie sa le dau etc.
In cele din urma m-am certat cu ei pentru ca simteam ca dau banii pe mana la niste hoti, si nu am vrut sa le platesc diferenta pana cand nu am un contract la mana. S-au enervat foarte tare ca am asa un tupeu, si au spus ca ma exclud din program, si nici banii nu au vrut sa mi-i dea inapoi.
Asa ca nu am ce face pentru ca nu am un contract la mana, si am luat o teapa de toata frumusetea. Asa ca ganditi-va de doua ori inainte sa alegeti firma prin care vreti sa plecat in State.

Deci, va rog sa aveti mare atentie!

Numai bine!