PDA

Arată versiune întreagă : tranzactii financiare insi din Romania

stefanm
21.06.2006, 19:48
Salutare oameni buni ca orice om am si eu o intrebare daca vreau sa trimit bani in sau din Romania ce ar fi mai ieftin (fara un comision mare) transferuri bancare, western union sau cecuri de calatorie?
Multumesc mult ptr sprijinul acordat toate sfaturile pe care le-am primit de aici sau dovedit a fi foarte reliable.
Keep up the good work!!!

sorin
22.06.2006, 00:55
Depinde si de suma pe care vrei s-o trimiti. Spune o cifra si iti vom da exemple de comision pentru diferite variante.

stefanm
25.06.2006, 19:08
ma gandeam in jur de $1000.
Mersi mult Sorin, ya are the man!!

sorin
26.06.2006, 01:25
Poti trimite online cu Money Gram (max. $899), fara sa te deplasezi la vreun birou de al lor, comisionul fiind de $25 (fata de $89 la Western Union pt. 1,000 trimisi), sau poti face transfer electronic cu comision intre $20-$40 de tranzactie, in functie de banca. Trebuie sa ai un cont in banca pentru cele spuse mai sus. Daca nu ai, poti merge cu cash, la un birou Money Gram.

stefanm
27.06.2006, 19:39
Hei Sorin Mersi mult ptr ajutor ma ajutat mult informatia ta. Esti ca intotdeauna de mare ajutor, ca si site-ul de altfel...
Ya Rock!!!

rudi78
30.06.2006, 16:14
prin Washington Mutual,daca ai cont bancar la ei,poti sa transferi banii in Romania ,fara nici un comision,conditia este sa ai cont in dolari in Romania,si nu uita sate documentezi inainte sa trimiti banii,daca banca din romania percepe comision sau nu.eu am trimisbani prin ei,au ajuns in 5 zile ,sibanca din romania (Raiffeisen Bank)aincasat un comision de 5% din suma trimisa,dar ,sunt banci care nu percep nici un comision,trebuie sa te interesezi.