PDA

Arată versiune întreagă : VREAU SA MUNCESC!!!

donwrite
20.06.2006, 10:56
Bun gasit, ... sunt in USA din 1 mai a.c. venit la un trainning de management c-o viza de 10 ani B1/B2. Dupa trainning am lucrat ceva in constructii si instalari aer conditionat. Acum stau in Philadelphia dar pot schimba locatia fara probleme.

Caut ceva de lucru, pe coasta de est sau in zona.

Astept semnul dumneavoastra pe adresa donwrite2000@yahoo.com (donwrite2000@yahoo.com).

Cu multumiri, Ovidiu.

pgpdesign
06.07.2006, 08:12
Salut Ovidiu,

Eu sunt in cautarea unui furnizor de proiecte pe webdesign - situri mici, care sa se poata realiza repede.

Am aici o firma mica (14 oameni) si 75% lucreaza exclusiv pentru USA. As vrea insa sa acopar si acest segment (situri mici si multe). Daca consideri ca ai putea sa ne gasesti astfel de proiecte, sa aduni toate informatiile necesare si sa le trimiti incoace putem vorbi.

Ar putea sa nu-ti ia 8 ore pe zi.

Daca ai indoieli in ceea ce priveste seriozitatea putem sa-ti furnizam referinte din USA.

2 intrebari: ce pregatire ai, ce sti sa faci

pgpdesign
06.07.2006, 08:12
ti-am scris si pe email.

06.07.2006, 08:48
pgpdesign</span>, ce sens are intrebarea 'ce pregatire ai' ?
Este cat se poate de evident ca tu ai nevoie ca de aer de o persoana de legatura.

Nu cred ca este esentiala hartia. Chiar daca acum nu crezi ce-ti spun, mai discutam dupa intrarea Romaniei in UE.

Ca un exemplu, eu am colaborat cu un individ care nu avea decat 8 clase dar care, exceptand faptul ca pe parte hardware da clasa multora, este un om de baza (chiar si acum) al multor muzicieni din RO. Tot ca un exemplu, acum multi ani, tot in Europa am cunoscut (la fata locului) indivizi care nu aveau nici liceul dar care lucrau in AutoCad.. si crede-ma ca rupeau.. Firma respectiva este si in prezent lider pe piata respectiva, ba a avut lucrari si in Romania, mai exact in Timisoara. Asta ce inseamna ?

Daca vrei sa 'existi', fi destept ! ..stii vorba 'gandeste nemtzeshte' ?

In concluzie, este clar ca baiatul este deshtept, asa ca (,) chiar daca 'nu stie', invata-l.. este in beneficiul tau dar si al lui.

pgpdesign
10.07.2006, 21:33
ens*

Daca te uit vezi ca imediat dupa "ce pregatire ai" urmeaza "ce sti sa faci" - ceea ce mi se pare mai important.

Sunt de 4 ani pe cont propriu si - crede-ma - stiu ca hartia nu valoreaza nimic daca nu este sustinuta de pasiunea pentru ceea ce faci, dorinta de a invata, seriozitate si experienta (nu am pretentia ca am pus lista completa).

Persoane de legatura avem - chiar ca de aer nu avem nevoie. Este ciudat dar avem mai multe persoane de legatura si proiecte realizate in USA decat in Romania. Franta (vad ca esti din Franta) este pe locul 3.

Sti de ce avem nevoie ca de aer? Tocmai de oameni bine pregatiti si seriosi. Inca odata iti dau dreptate - oameni cu hartie se gasesc, oameni bine pregatiti mai greu.