PDA

Arată versiune întreagă : Cum completez sectiunea 6 din DCS

miris8
18.06.2006, 07:45
Salutare ! Am inceput sa completez DCS-ul si am ajuns la sectiunea 6[B]
6. Avez-vous d

ovex
18.06.2006, 11:21
Neaparat la sectiunea respectiva mentioneziclar ca ai mai avut une demande d'immigration pour le Canada,in dreptul aceste sectiuniscrii lunasi anul in care ai avut aplicatia deci: 09.2005.Nu completezi nimic despre faptul caai fost refuzat,ci,doar luna si anul in care aitrimis aplicatia.Tocmai ca vrei sa completezi cat mai "curat" acest al 2-lea dosar,trebuie sa scrii la toate sectiunile adevarul.Crede-ma,daca vrei cu adevarat sa pleci in Canada,nu cred ca vrei sa fi prins cu "cioara vopsita".Bafta si dosar cat mai complet!

miris8
19.06.2006, 01:29
Multumesc pentru raspuns ! deci cam asa ar trebui sa arate ?
Une demande d

ovex
19.06.2006, 03:05
Te rog sa ma ierti! Am explicat eu gresit,am gandit ceva si am scris altceva...mea culpa.Deci in prima faza la une demande......bifezi oui ;apoi la Province: scrii Quebec , sub Quebec bifezi: refusee si apoi la Date scrii 09.2005. Atat.NU bifezi nimic la en attente d;une decision ptr. faptul ca nu astepti nicio decizie. OK?

miris8
19.06.2006, 06:59
multumesc ! asa mi se parea si mie bine dar am mai intrebat , pentru siguranta , merci mult pentru ajutor !Bafta !

miris8
19.06.2006, 07:11
Ce stii despre cei care aplica a doua oara ? Daca au punctajul necesar mai au ceva probleme din cauza ca au fost respinsi prima data ? In cazul meu mi-a picat dosarul pentru ca nu am stiut cum sa-l completez bine . Conteaza ? Sau il analizeaza ca pe un dosar nou ?

Merci pt raspuns !! BAFTA !!!!

ovex
19.06.2006, 08:02
Fiecare dosar e tratat independent.Faptul ca nu ai renuntat si incerci a 2-a oara,demonstreaza ca doresti intradevar sa emigrezi,ca ai luat in serios dorinta de a trai in Canada si nu in ultimul rand dovedesti ca esti totusi perseverent si nu te sperii de esec ci incerci sa nu mai faci erorile facute prima data.Ptr. toate astea,in mod sigur la adaptabilitate vei avea de castigat(evident ca si prezenta de spirit la interviu conteaza) si pana la urma punctele care se aduna formeaza "drumul" spre Canada.Eu asa vad lucrurile,daca cineva are alta parere putem discuta.....
Deci,fiecare dosar e tratat ca dosar nou,cu informatiile care le contine de ultima ora,asa ca stai linistit nu vei avea de pierdut ci dimpotriva....

miris8
20.06.2006, 08:41
Multumesc mult pentru sfaturi ! BAFTA !

ovex
20.06.2006, 23:12
BAFTA !

Bafta si tie!