PDA

Arată versiune întreagă : informatii h2b [2]

sorin
12.06.2006, 01:11
Acest topic este o continuare a topicului <B style="mso-bidi-font-weight: normal">

magdel
12.06.2006, 21:24
Hyatt, daca e vorba de aceleasi contracte la care eu am renuntat la WorkAbroad, atunci pe perioada contractului vei plati lunar 120$ din salar corect? Mie mi se pare aiurea sa platesti si in tara programul si in state lunar!! S-a enervat doamna de acolo cand am intrebat-o pt ce anume trebuie platiti acesti bani, ce primesc in schimb si a venit cu raspunsul "pentru asistenta si SSN", give me a breake....a crezut probabil ca-s picata de pe luna si o sa-i inghit prostiile....asa se face ca unele contracte au salar frumusel dar defapt acolo tie ti se trage "taxa" aceasta.

cipri27
15.06.2006, 02:01
Magdel eu am plecat cu ICEX si nu am avut nici un fel de probleme.E o firma serioasa spre deosebire de Adira sau altii.Sunt sigura ca si problema salariului de aici se va rezolva curand.Bafta in continuare.

valyvisan
19.06.2006, 00:55
salut. as vrea sa plec si eu cu h2b, dar nu stiu ce firma sa aleg. va rog ajutati-ma! e prima oara cand incerc.

magdel
19.06.2006, 02:36
www.studenttravel.ro
www.americanexperience.ro
www.studentadventure.ro
www.promointernational.ro
www.vangrove.ro
www.colaborare.ro
www.workabroad.ro
Nu exista firma de intermediere perfecta, deci unii sunt multumiti, altii nu....bafta multa!

valyvisan
19.06.2006, 09:19
dati-mi si mie va rog un model de scrisoare de recomandare in engleza. merci

zerocool
19.06.2006, 19:36
Salutari din Pigeon Forge Tennessee ... E mai bine decat m-am asteptat ... sunt de 1 sapt ... stam la casa ... avem toate conditiile ... salarul din contract era de 7 $ pe ora, la 8 ore pe zi 40 pe sapt. Dar aici e altcumva :7.25 $ pe ora si lucram cat vrem ... adica pot lucra 14 - 15 h pe zi daca vreau ... si e super ok .... stam pe scaun toata ziua si dam drumu la aparatele din parcul de distractii.

Momentan sunt multumit ... suntem vreo 24 de romani in total in 3 case si tragem la chefuri de nu o vazut America .

Sper sa nu trebuiasca sa ma intorc in tara ca nu am de gand.Bafta la totzi sa ajungeti aici.

valyvisan
19.06.2006, 20:25
zerocool cu ce firma ai plecat? ai mai fost in state? cum a fost la ambasada?

cipri27
20.06.2006, 01:36
Ma bucur ca esti bine Zerocool.Ne mai auzim