PDA

Arată versiune întreagă : Faceti loc fotbalului!

sorin
09.06.2006, 09:06
Odata la 4 ani, toata planeta este la picioarele sportului cel mai indragit. Noi nu am mai gustat de multicel din cupa dulce a calificarii, asa ca in loc sa mergemsa cucerim stadioanele din Germania, stam cuminti in fata televizoarelor si ii vedem pe altii cum se bucura sau plang. Multi dintre noi ne rupem din timpul pretios pentru a vedea 1-2 sau mai multe meciuri, pentru ca este greu sa rezisti la asa tentatii. Stam relaxati in fata televizorului, fara ca inima s-o ia la trap din cand in cand, sau sa simtim ca ni se urca sangele in cap la o faza periculoasa de poarta, pentru ca ai nostril nu-s la masa celor puternici. Nu putem decat sa le multumim alor nostri ca au grija de sanatatea noastra, ne-creindu-ne emotii tari la acest campionat mondial.

Lasand gluma la o parte, am vazut meciul de deschidere dintre Germania si Costa Rica (4-2 pentru teutoni), meci frumos, goluri frumoase, dar Germania nu m-a impresionat in mod deosebit si personal n-o vad in finala.
Tocmai a a inceput Polonia

09.06.2006, 09:39
Common England,
Common England!
cred ca anul asta avem sanse dupa 50 de ani!..la mai mare!

09.06.2006, 19:01
Nu are nici un farmec daca nu suntem si noismileys/smiley5.gif.

Cred ca va castiga Anglia sau Olanda. Anglia daca nu castiga acum cand au echipa nu vor mai castiga niciodata. Pe Brazilia nu o vad sa castige cupa mondiala in Europa. Anyways..GO USA! ( batem pe Italiasmileys/smiley16.gif)

09.06.2006, 20:46
we're fighting for england!
inger-land!

09.06.2006, 21:16
kadades iei parte la vreo imparteala de lire sterline ?smileys/smiley36.gif

10.06.2006, 03:02
no my brother..sint doar un fan an fotbalului adevarat, unde un fault subtire nu se da si "femeile" nu se prabusesc pe teren la mila arbitrului, la un cartonas galben!smileys/smiley36.gif
he's tall
he's red
his feet fall out of bed,
peter crouch, peter crouch!

sorin
10.06.2006, 04:56
Anglia 1 - 0 Paraguay.

Gol norocos, victorie chinuita. Slabut. N-am vazutacea mare echipa a Angliei in teren.

10.06.2006, 18:26
a fost primul meci..mai ramin citeva...la mai mare!

10.06.2006, 20:44
Slabuta Anglia intr-adevar ,in afara de sutul lui Lampard n-am vazut nimic. Poate daca eram si noi pe acoloii mai bateam odata.smileys/smiley36.gifCe sa ma zic de Paraguay,bezna totala. kadades tot speram sa dea Crouch gol sa-i vedem dansul robotic ,daca de fotbal tot nu a fost cazul.

10.06.2006, 21:08
o sa dea cu tobago..atunci sa te tii de dansuri!smileys/smiley36.gif

11.06.2006, 17:19
Din ce-am vazut pana acum cred ca a venit si vremea Olandei.

Maine smileys/smiley74.gifsa-i batem pe cehi!!!

12.06.2006, 01:28
daca joaca barros cred ca au cam puso..oricum si olanda ..inceput slabut..dar e primul joc..doar germania pina acum..si 5-1 nu se uita..daca ajungem ii mai bate albionul odata!

13.06.2006, 01:45
americanii o luara pe coaja rau de la cehi..nu prea mai au sanse sa se califice..italienii sint pe val.

13.06.2006, 18:17
taci tu ca batem pe italieni si ne calificam cu 6 punctesmileys/smiley36.gif. Daca la bara lui Reyna era gol poate altfel vb acum ,ca nu au jucat rau. Imi pare rau ca acum dupa ce oarecumcrescuse interesul pt fotbal aici ,acum va scadea drastic daca nu o dreg de vreo 4 pct.

sorin
14.06.2006, 01:03
Daca au sa scoata un egal cu Ghana sa fie multumiti smileys/smiley36.gif

14.06.2006, 01:42
brazilia e de3 batut..foarte slab si neconcludent..plus pase fara noima..parca era romania..jucatorii care nu joaca mai nimic legat, dar vor sa se dea in spectacol...au avut noroc ca croatii nu au fost mai decisivi...pronostic de la mine..brazilia nu cistiga cupa si croatia in semifinala

sorin
14.06.2006, 04:51
De ce sa n-avem si noi falitii nostri?smileys/smiley2.gif Pana azi echipa SUA era cea mai rau batuta cu 3-0, dar rusinea a fost spalata de ucraineni care au luat-o pe coaja cu 4-0 de la spanioli.smileys/smiley36.gif

tonita
14.06.2006, 22:56
cehii sunt foarte tari, considerati printre favoriti in Europa!

Germania - Polonia 1-0 .smileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gif

Ca sa vezi ce inseamna patriotismu local !

15.06.2006, 01:27
gol frumos al nemtilor,englezesc, dat pe debusolarea polacilor pe sfirsit de meci!..de meciul se joaca pina la ultimul fluier

sorin
15.06.2006, 08:22
<st1:country-regi&#111;n w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">England</st1:place></st1:country-regi&#111;n> sucks. smileys/smiley11.gif
Britii au fost penibili din nou si abia au datprimul gol chinuit cu Trinidad Tobago in ultimele minute, dupa ce nu au aratat mai nimic tot meciul. Nici nu ma mir de ce-i batem peste tot pe unde-I prindem. smileys/smiley36.gif

GNChicago
15.06.2006, 08:31
Finala va fi Italia-brazilia si italia va cistiga cu 2-1!!!!

Doar vin din Europa si mi-a spus si Nashul si Mitica...... E BLAT!

sorin
15.06.2006, 08:45
GNC, bine ai revenit la baza, chiar asa cu creierii spalati de Nasu

Pisoi
15.06.2006, 10:09
Finala va fi Italia-brazilia si italia va cistiga cu 2-1!!!!

...pe visinata ta ca asa va fi?smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif...te-au pus cumva sa pariezi?smileys/smiley18.gif

GNChicago
15.06.2006, 11:40
Daca eu dau visinata, tu cu ce vii pisoias?

Eu am mancat visine si in Romania....

15.06.2006, 11:46
liverpool e peste ei..am zis eu ca da crouch gol cu tobago..cit despre caliatea jocului...ericksonn joaca de parca e antrenor la lazio, nu la englezii...sper sa jucam cu germania si o sa-i mai batem inca o data!

GNChicago
15.06.2006, 13:12
Sorine ma bucur ca am ajuns acasa cu toate ca si in Romania m-am simtit bine, dar am alergat foarte mult intre Cluj, Bucuresti, mangalia-Vama veche, virful Omul in bucegi, etc.... O sa vin cu poze si impresii si bune si rele....

Sorine, e greu ca cineva sa-mi spele creierii, mai ales ca Nashul si Corleone au fost pe aici in USA cind eu eram in Romania.....

Deocamdata lucrez la fusul orar si odihna dupa atita alergatura in Romania......Am stat aproape trei saptamini, dar mi s-a parut prea putin si am intrat in time panic.

Voi reveni....

Pisoi
15.06.2006, 13:54
Daca eu dau visinata, tu cu ce vii pisoias?

...eu dau recolta de visine din 2014smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

GNChicago
15.06.2006, 14:51
Treaba ta si paishpe bani

sorin
15.06.2006, 15:32
Mutati-va la topicul cu visinata sau la off-topic va rog. Aici se discuta fotbal smileys/smiley2.gif

15.06.2006, 18:15
<st1:country-regi&#111;n w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">England</st1:place></st1:country-regi&#111;n> sucks. smileys/smiley11.gif
Britii au fost penibili din nou si abia au datprimul gol chinuit cu Trinidad Tobago in ultimele minute, dupa ce nu au aratat mai nimic tot meciul. Nici nu ma mir de ce-i batem peste tot pe unde-I prindem. smileys/smiley36.gif

Daca ii prindeam acum cred ca-i bateam maiusor ca niciodata. Per ansamblu la ce am vazut pana acum mai toate echipele(vreo 2 exceptii)sunt extrem de slabe ,cu mult sub nivelul anilor '90.Bine ca e caderea peste tot si nu numai la noi ( poate de aici si performantele echipelor noastre inUEFA). La nivelul asta cu putin noroc ar fi ajuns si echipa lui Piturca prin sferturi fara prea mari probleme . Olanda o sa castige cupa mondiala lejer.

16.06.2006, 01:41
deci janel si fanel nu se lasa de blaturi..atunci coasta de fildes sa cistige..ma duc sa pun banii pe ei in vegas!smileys/smiley36.gif

vasi37
16.06.2006, 02:21
Eu cred ca Spania are mari sanse la finala care poate fi(parerea mea)Brazilia sau Italia

sorin
16.06.2006, 02:25
Posibil, dar sa vedem si al doilea meci al spaniolilor intai, sa ne convingem daca a fost sau nu o intamplare scorul de 4-0 cu ucrainienii lui Blohin.

vasi37
16.06.2006, 02:37
un pronostic ?....Argentina-Serbia Montenegro ?.....http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley75.gif2-1

16.06.2006, 02:38
maybe..1-2?..you never know!

vasi37
16.06.2006, 03:07
1-0

vasi37
16.06.2006, 04:50
cine ar fi crezut? 6-0 !

16.06.2006, 06:53
mama mama .asta e scor de maidan!

pepper
16.06.2006, 15:00
Kadades, ce te grabesti asa spre Vegas, pariaza aici: www.sportsinteraction.com (http://www.sportsinteracti&#111;n.com), ca au aceleasi reguli. Mie nu prea imi plac conditiile de joc comparativ cu agentiile din Europa, dar daca ai o strategie buna poti cistiga lejer si dupa regulile din Las Vegas.

Oricum pierdeai cu Coasta de Fildes, cum am pirdut eu cu Mexic.m-au scos de pe 3 bilete. C EST LA VIE.

16.06.2006, 15:06
e legala treaba?sau in zona gri?

pepper
16.06.2006, 19:49
E legala eu joc de 2 ani si au sediu in canada si sint prompti in a face plati atunci cind cistigi. Eu le trimit mesajsi ei trimit banii in contul meu,si niciodata nu au facut figuri. Ai sa te convingi daca joci la ei ca sint seriosi si o poti face pentru inceput cu suma minima de 20$. Eu am inceput cu 100$ si mi-au dat un bonus de 20$.

Bafta si incearca daca eti parior, nu ai ce pierde.

16.06.2006, 20:48
pepper cred ca ma bag si eu smileys/smiley36.gif. mai jucam si eu prin Ro am castigat odata cu Galata lui Lucescu de a facutscorul meu exact 2-2 cu Barcelona in Liga..ultimele minute smileys/smiley36.gif. kadades hai sa ne punem averile pe Anglia respectiv Olanda cat mai e timp ,poate ajungem homeless ne mutam in NY. chiar cum sunt cotele?smileys/smiley17.gifde pariuri personale intre oameni seriosi e cineva interesat poate devin mai interesante meciurile eliminatorii? sumede-un 12 pack nu de platit taxe smileys/smiley36.gif

17.06.2006, 00:42
averea mea e creierul!..si asta nu dau..!smileys/smiley36.gif

vasi37
17.06.2006, 02:38
[QUOTE"Bafta si incearca daca eti parior, nu ai ce pierde."[/QUOTE]

as juca si eu dar.......smileys/smiley7.gif in florida e ilegal.......sa mai vorbim de libertate?.......

vasi37
17.06.2006, 02:46
sa ma corectez.....e legal ...daca mergi pe un vapor (on a cruise)Far in to the ocean.... only for gamblinghttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley5.gif

vasi37
17.06.2006, 02:48
Nu vreau sa deviez de la subiect...Portugalia -Iran..eu zic 3-0

vasi37
17.06.2006, 04:08
Portugalia -Iran...un meci jucat pe foulturi..nu pe golurihttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley11.gif

sorin
17.06.2006, 05:01
Ai fost pe aproape cu pronosticul tau. smileys/smiley2.gifPortugalia se califica in faza urmatoare dupa 40 de ani!!!

sorin
17.06.2006, 07:58
Ghana - Cehia 2-0!!!!

Nu cred ca au pariat prea multi pe Ghana. smileys/smiley36.gifMare surpriza!!!

GNChicago
17.06.2006, 08:10
Cehii au jucat in zece oameni ultimele minute.

Ghanezii au jucat foarte dur atit cu italienii cit si cu cehii. Multe cartonase galbene.

Italienii la un moment au jucat cu un spirit de conservare ptr jocurile ulterioare.

Ghanezii au invins prin forta fizica, cehii nu si-au revenit dupa golul din minutul doi....

Sper ca fotbalul sa ramina un sport frumos, elegant....

vasi37
17.06.2006, 09:53
Cred ca mondialul acesta vor fi cele mai multe foulturi din istoriesmileys/smiley21.gif

vasi37
17.06.2006, 10:58
United States-Italia....1-1......un meci uratsmileys/smiley24.gif..iar albitrajulsmileys/smiley39.gif

divo
17.06.2006, 11:09
Hmmm..ceva nu este in regula la campionatul asta!!!smileys/smiley18.gif

17.06.2006, 11:57
totul e posibil cind ai ca miza cupa mondiala..ghana sa bata cehia..asta chiar ca e ceva..si italia egal cu sua..intresting...dar e posibil sa fie o conservare de energie cum gnc spuse.

pepper
17.06.2006, 13:37
Si eu am jucat dubla desfasurata in 1x cehia, iar la italia ma asteptam la o surpriza, dar daca au ghinionul sa termine pe locul 2 in grupa se intinlesc cu brazilia in optimi, si ii trimit aia acasa.

Vasi37 numai in Vegas au legislatie pentru pariuri. Am incercat sa joc la o casa de pariuri din Anglia si mi-au spus ca tara in care locuiesc SUA nu-mi permite sa joc si am transferat banii in cazinoul lor.

Eu cred ca si casele de pariuri din Europa au un cuvint greu de spus mai ales ca in spatele lor stau magnatii care investesc in fotbal, si de accea sint surprize la orice nivel. Cind prinzi surprizele te umpli de bani.

20.06.2006, 11:43
c'mon england, c'mon england...we made it..ecuador, we're comming!

24.06.2006, 15:26
suedia a jucat asatazi mai bine in 10 decit in 11..frumos meci!

GNChicago
24.06.2006, 16:05
Uitindu-ma pe programare am vazut ca e imposibil practic si teoretic o finala Brazilia- Italia si revin cu o finala Germania-Italia (2-3).

Italia noua campioana mondiala daca si arbitrii arbitreaza corect.

Rusine arbitrului meciului Germania-Suedia care la un fault usor a dat al doilea galben lui Lucic si astfel Suedia a ramas in zece oameni!

Rusine, ca ala nu a fost fault de galben!!!

Altfel joc frumos dar rezultatul final a fost alterat!

Eu as fi scos echipa de pe teren si as fi lasat doar arbitrul cu Germania!!! sau ptr a nu fi sanctionata Suedia, toti ar fi trebuit sa scoata tricourile de doua ori ca toti sa primeasca galben si sa fie eliminati, atunci FIFA ar fi deschis ochii!!!

sorin
24.06.2006, 16:15
Arbitrajul pro Germania s-a vazut si in meciul Argentina - Mexic, cand argentinienilor li s-a refuzat un gol perfect valabil la sfarsitul reprizei a 2-a. Deh,ar fifostmai usor pentru Germania sa joace cu Mexicul decat cu Argentina. Din pacate pentru ei, in meciul urmator Argentina le va spune HALT la nemti. smileys/smiley2.gif

24.06.2006, 18:57
GN nici de data asta n-ai nimerit finala pt ca daca Germania trece de Argentina o sa joace cu Italia in semifinala. Arbitrajul.. no comment ...ce nu ne-am obisnuit mai ales noi romanii???

Programul ce va sa vina cred ca o sa arate cam asa :

Sferturi

1. Germania - Argentina

2. Italia - Elvetia/Ucraina

3. Anglia - Olanda

4. Brazilia - Spania

Semifinale

1. Argentina - Italia

2. Olanda - Brazila

Finala

Argentina - Olanda,

si Olanda va fi campioana.

GNChicago
24.06.2006, 20:00
Claudiu, Argentina nu se poate intilni cu italia nici teoretic ptrca sunt in grupe diferite.

Aighicit bine optimile dar fara Ucraina, dar sferturile vor fi germania-olanda si italia -brasilia si finala cum am zis germania-italia cu scorul de 2-3.

Blatul e deja facut! Blatter si blat merg mana in mana!!!!

Germania este avantajata.....Nu stiu de ce dar am vazut multi jucatori alunecind pe terenurile nemtilor, o fi iarba aia tratata cu ceva?

25.06.2006, 00:54
Man daca iarba e tratata ,italieni cu USA iau dat cu gel...nemernicie mare cand erau calariti de 10 netalentati

sorin
25.06.2006, 03:57
Claudiu, Argentina nu se poate intilni cu italia nici teoretic ptrca sunt in grupe diferite.

GNC, aici gresesti. Argentina se poate intalni (macar teoretic) cuItalia in semifinale. Rationamentul lui Claudiu este corect. Daca ai curaj, punem pariu pe o sticla de visinata. smileys/smiley36.gif

GNChicago
25.06.2006, 06:28
Sorine, eu am visinata, dar tu ce ai? Curaj am, iar daca nu am imi fac....

Deci in sferturi joaca suna cam asa:

Meci 1.Germania vs

Meci2.Argentina

Meci3. Anglia vs.

Meci4. Olanda

Invingatoarele dintre 1-2 si 3-4 se intilnesc... sa zicem Germania cu Olanda, pe 4 iulie.

invingatoare sa zicem ca ar fi germania care intilneste pe 9 iulie invingatoarea de mai jos.... adica italia...

In continuare, paralel va fi:

Meci 5 Italia vs.

Meci 6. Elvetia

Meci 7. brasil vs

Meci 8 Spania pe 1 iulie

Invingatoarele dintre 5-6 si 6-7 sa zicem italia si brasil se vor intilni pe 5 iulie si sa zicem ca bate italia aici si merge in finala

Finala mica e pe 8 iulie intre olanda si brasilia....

E CLAR????

Anglia a jucat prima repriza ca o echipa de divizia C, iar Ecuadorul a ratat cea mai mare ocazie singur cu portarul!!!

pepper
25.06.2006, 06:40
Ei, ce ziceti de Anglia? Am pariat x pauza 1 final si pina acum sint in "carti" cum spun pariorii.

Claudiu, rationamentul tau e bun dar eu zic ca azi Olanda nu trece de Portugalia. Am jucat 1x pe mina Portugaliei. In privinta blaturilor,ele sint un mare avantaj pentru pariori. Eu am prins x solist Franta-Elvetia am desfasurat dubla in 1x Italia- SUA,si acelasi lucru am facut cu Croatia-Australia si cind am avut posibilitatea le-am cuplat cu 1 solist Germania.In privinta Germaniei, hai sa fim seriosi, dupa ce conduci cu 2-0, nu mai are importanta ca le dai suediei un om afara. e greu sa remontezi un rezultat in fata echipelor care stiu sa inchida jocul.

sorin
25.06.2006, 08:16
GNC, esti incapatanat si atat, pentru ca o semifinala Argentina - Italia este perfect posibila, daca ambele echipe castiga meciurile urmatoare (cu conditia ca Italia sa treaca mai intai de Australia). Poate chiar o sa se si intample si atunci iti voi da adresa unde sa-mi trimiti visinata smileys/smiley2.gif

GNChicago
25.06.2006, 08:28
Iti dau eu adresa, dar nu prea stiu ce o sa-mi trimiti....

pepper
25.06.2006, 08:35
Nu e clar ca Olanda nu ajunge in semifinala iar Brazilia nu bate Spania. Anglia a jucat ca la manual simplu si eficient, ca au meci dificil cuPortugalia. Eu cred si sper ca nici Brazilia, nici Argentina nu trec in faza urmatoare si vor pleca acasa.

Succes pariorilorsmileys/smiley2.gif

GNChicago
25.06.2006, 09:12
Pepper pune si tu putina sare si pepper la discutia mea cu sorin care zice ca e posibila o intilnire argentina cu italia in semifinala, iar eu zic ca se vor intilni doar in finala daca bate tot fiecare din ele....vreau sa-i iau visinata aia care nici nu o are.....pariaza pe blana lupului din padure....

pepper
25.06.2006, 09:31
Da e posibila, dar cu conditia sa bata pe nemti ceea ce eu nu cred.

Portugalia conduce cu 1-0. Hai Portugalia.

pepper
25.06.2006, 11:04
GNC ai pierdut visinata si ca sa te convingi uita-te aici:www.livescor.com, iar Olanda stiam ca nu are stofa de semifinale. Claudiule mai incearca alta finala .Deci dubla mea in 1x a tinut cu cota 2.3 pentru victoria Portugaliei.Iar am cistigat.smileys/smiley36.gif

pepper
25.06.2006, 11:07
Adresa corecta e: www.livescore.com (http://www.livescore.com) Am omis un e dar dupa meciul asta cu emotii.....smileys/smiley36.gif

GNChicago
25.06.2006, 11:12
Cred ca scriu in chineza aici!!!

Urmatorul meci este Germania cu Argentina si cine cistiga dintre astea joaca cu invingatoarea dintre Anglia si Portugalia de pe 1 iulie, iar cistigatoarea de aici joaca cu cistigatoarea dintre sa zicem Germargentina pe 4 iulie.

In alte cuvinte semifinala va fi intre germargentina si angloportugheza.

Unde este italia aici???? Daca e sa joace italia cu oricare din cele de mai sus se pot intilni doar in FINALA!!!!DOMNILOR!

Pierdeti cu totii visinata pe care nu o aveti!

Visinata voastra e inca in copac!

25.06.2006, 11:23
Olanda deja tre sa se grabeasca ca pierde avionul. au inceput bine si au terminat prost. Van Basten macar a furat ceva meserie de la Piti si din prostie l-a tinut pe banca pe Van Nistelroy. De arbitru ce s-a mai zic ..alt meci facut praf!!!!!!!! Costinha trebuia sa fie eliminat mai devreme , penalty si rosu la o talpa in piept pusa lui Robben in careu , primul olandez eliminat pt cot in figura care de fapt a fost o scamatorie de-a lui Deco a vazut o lume intreaga cum a cazut degeaba, Van Bronkorst dat afara pt ca arbitrul voia sa egaleze echipele numeric pana sa fluiere finalul. Patetic!

GN de ce nu vrei sa pricepi ca nu ai dreptate?smileys/smiley1.gifTu ai in cap ca sunt niste grupe ceva,dar nu sunt. Nu se joaca 1 cu 2 si 3 cu 4, ci 1 cu 3 si 2 cu 4. toate echipele trebuie sa aiba un timp egal de recuperare intre meciuri . Italia nu are cum sa joace cu Brazilia in semifinala ci doar cu Argentinadaca ajunge. Trimiti visinata sau ce faci? Cred ca o sa fie ras mare la Brazilia- Ghanasmileys/smiley36.gif

sorin
25.06.2006, 11:27
Olanda - Portugalia, urat meci. Incredibil ca se poate intampla asa ceva la nivel de campionat mondial. smileys/smiley18.gif

GNC, este o vorba romaneasca: daca mai multi iti spun ca esti...obosit, trebuie sa mergi la culcare. smileys/smiley36.gifTe sun daca vrei si-ti explic ca nu ai dreptate in teoriile tale. smileys/smiley2.gif

25.06.2006, 11:30
GN nu scrie in chineza si nu te enerva ! stai jos si ia un pahar de visinata smileys/smiley36.gif Cred cu tarie ca tu te ghidezi dupa un program gresit.

GNChicago
25.06.2006, 11:44
Claudiu, alta prospatura care atenteaza la visinata mea.

O sa va explic drumul macaronarilor utilizind grupele folosite de FIFA!

Deci grupa E loc1 (Italia) joaca cu Australia adica grupa F loc2 si sa zicem ca italia se duce mai departe si va juca cu invingatoarea dintre elvetia (grupaG loc1) si Ucraina (grupaH, loc2) si sa zicem ca mai departe merge elvetia. Deci Elvetia joaca cu Italia in sferturi si daca cistiga joaca dupa urmatoarea schema:

Grupa F loc1 (brasil) cu grupa E loc 2 (ghana) si sa zicem ca merge mai departe brazilia.

GrupaH, loc 1 (Spania), joaca cu grupaG loc 2 (Franta) si sa zicem cistiga Spania.

urmatoarea etapa este Brasilia cu Spania.

Deci in semifinala asta va fi Italia cu brazilia

Asa cum am scris anterior din grupele A-D cealalta semifinala ar putea fi Germania(Argentina)- Portugalia(Anglia)

SPER CA AM FOST CLAR!

Deci italia cu argentina nu se pot intilni decit in FINALA daca cistiga meciurile mentionate!!!

25.06.2006, 12:18
Niculee ,suflete m-ai facut sa maiiau odata pixul si hartia,am zis ca poate nu stiu eu. uite man programul calculeaza si vezi cum iese.

Optimi de finala

<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=2 width=530>
<T>
<TR class=s-h bgColor=#7f8fd4>
<TH width=39>Meci</TH>
<TH align=left width=106>Data</TH>
<TH align=left width=102>Stadion</TH>
<TH width=210>Meci</TH>
<TH width=53>Ora/Scor</TH></TR>
<TR class=s-da align=middle bgColor=#f3f3f3>
<TD width=39>
<DIV align=center>49</DIV></TD>
<TD noWrap align=left width=106>24 iunie 2006</TD>
<TD align=left width=102>Munchen</TD>
<TD class=c1 style="FONT-WEIGHT: bold" width=210 bgColor=#d8d8d8>
<DIV align=left>Germania : Suedia (http://www.&#111;nlinesport.ro/cm2006/news/germania/191/podolski_semneaza_calificarea_germaniei.htm)</DIV></TD>
<TD class=score style="FONT-WEIGHT: bold" width=53 bgColor=#d8d8d8>
<DIV align=center>2-0 (http://ols2.liga.ro/frm.php?sport=Fotbal&amp;competitie=Cupa%20M&#111;ndiala%20 2006&amp;eveniment=Ziua%2016&amp;id=50&amp;meciid=263)</DIV></TD></TR>
<TR class=s-db align=middle bgColor=#f3f3f3>
<TD width=39>
<DIV align=center>50</DIV></TD>
<TD noWrap align=left width=106>24 iunie 2006</TD>
<TD align=left width=102>Leipzig</TD>
<TD class=c2 style="FONT-WEIGHT: bold" width=210 bgColor=#d8d8d8>
<DIV align=left>Argentina : Mexic (http://www.&#111;nlinesport.ro/cm2006/news/argentina/194/un_gol_genial_salveaza_argentina.htm)</DIV></TD>
<DIV align=center>2-1 (http://ols2.liga.ro/frm.php?sport=Fotbal&amp;competitie=Cupa%20M&#111;ndiala%20 2006&amp;eveniment=Ziua%2016&amp;id=50&amp;meciid=263)</DIV></TD></TR>
<TR class=s-da align=middle bgColor=#f3f3f3>
<TD width=39>
<DIV align=center>51</DIV></TD>
<TD noWrap align=left width=106>25 iunie 2006</TD>
<TD align=left width=102>Stuttgart</TD>
<TD class=c1 style="FONT-WEIGHT: bold" width=210 bgColor=#d8d8d8>
<DIV align=left>Anglia : Ecuador (http://www.&#111;nlinesport.ro/cm2006/news/anglia/198/sclipirea_lui_beckham_duce_anglia_in_''sferturi''. htm)</DIV></TD>
<DIV align=center><A href="http://ols2.liga.ro/frm.php?sport=Fotbal&amp;competitie=Cupa%20M&#111;ndiala%20 2006<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

25.06.2006, 12:23
vezi sa trimiti visinata overnight

pepper
25.06.2006, 12:56
E clar ca Anglia are o misiune usoara cu Portugaliasi ajunge in semifinala, iar Italia are un culuar faforabil si este a-2-a echipa calificata in semi. Germania mai mult ca sigur va fi ajutata sa se califice ca doar e gazda si nu pote sa scada interesul pentru sportul rege si sa stea oamenii acasa. Toata lumea la stadion ca avem nevoie de incasari. Si daca bascii si catalanii nu se mai incing pe la vestiare si iau meciurile in serios ajung si ei in semi.

Invingatoarea dintre Germania-Argentina joaca cu invingatoarea dintre Italia- Elvetia(Ucraina) Finala nu pote fi Germania-Italia, eventual Germania-Anglia(Spania), ca programul blaturilor exclud sudamericanii.smileys/smiley2.gif

pepper
25.06.2006, 13:01
Gng ce ai scris tu in penultimul mesaj sint optimi nu semifinala, si le-ai amestecat pina si tu ai sa crezi ca scrii in chineza. Dar nu-i nimic noi putem lua visinata si din copac daca acolo o puismileys/smiley2.gif

GNChicago
25.06.2006, 13:05
Am corespondat cu Sorin, care mi-a trimis un link la un site romanesc, iar eu i-am trimis din revista pro-sport adusa recent din romania....

Conform acestei reviste tiparite pe care o am in mina, eu am dreptate iar conform link-ului trimis de Sorin varianta voastra sta in picioare.

Greseala poate fi ori in link ori in printed copy.

Nu visati la visinata mea ptrca nu se poate trimite prin posta, e ilegal sa trimiti prin posta, plus ca voi nu aveti visinata cu care sa pariati daca eu cistig. Asa pot paria si eu si punmiza cuSears tower care nu-mi apartine........

pepper
25.06.2006, 13:16
Este important ca te-ai lamurit si te asigur ca noi avem dreptate, cit despre visinatade la mine zicere a fost doar o gluma.smileys/smiley36.gif

GNChicago
25.06.2006, 13:27
Il rog pe Sorin sa puna pe forum programul din prosport pe care l-am scanat si trimis in e-mail.

Thanks sorine!

GNChicago
25.06.2006, 14:14
Domnilor, avem doua variante, una publicata de revista pro-sport si adusa cu mine din Romania si cealalta publicata pe internet la www.onlinesport.ro (http://www.&#111;nlinesport.ro) si atunci m-am decis sa merg sa aflu din gura leilor la site-ul de la FIFA.

Conform acestui site, http://fifaworldcup.yahoo.com/06/en/w/bracket.html

varianta data de voi este cea buna si va FELICIT!

Deasemenea are sens si ce a spus Claudiu privitor la timpul de odihna.....

Cred ca ma duc sa mai iau o cana de visinata si poate ma culc....

sorin
25.06.2006, 14:29
GNC, au gresit aia de la ProSport la ultima faza, unde in loc de 1 cu 2 si 3 cu 4, trebuiau sa spuna 1 cu 3 si 2 cu 4, pe varianta lor de imperechere. Nu mai pun programul scanat ca e prea mazgalit. smileys/smiley36.gif

Asta nu te scuteste sa dai visinata, mai ales ca mie nu trebuie sa mi-o trimiti prin posta ci s-o aduci personal la Alumni Club in Schaumburg. smileys/smiley2.gif

25.06.2006, 14:31
we made it, again...portugal..here we come!..slabut meci, totusi..sper sa-l schimbe pe eriksson dupa campionat..indiferent de rezultat.

sorin
30.06.2006, 07:16
Pentru cine nu are posibilitatea sa vada meciurile World Cup la televizor, am aflat ca se pot vedea in direct si online aici:

http://search.espn.go.com/keyword/search?searchString=live&a (http://search.espn.go.com/keyword/search?searchString=live&amp;page=multimedia&amp;multimedi aCount=15&amp;filter=video) mp;a mp;page=multimedia&amp;multimediaCount=15&amp;filter=video

Dupa ce mergi pe acea pagina, <A name=""></A>apasa pe World Cup Live on ESPN360. Dupa 1-2 reclame, se poate vedea meciul LIVE!! Nu stiu inca daca se pot vedea toate, sau doar cele transmise de ESPN si la televizor (de ex. Germania

GNChicago
30.06.2006, 11:21
Puteti sa nu va mai uitati la meciuri ptr ca v-am spus deja rezultatul final de la marea finala Italia-Brazilia (2-1)!!!

sorin
30.06.2006, 15:25
Hopaaa, ca dupa oracolul fotbalului romanesc (Mitica a lu' DragomirzisCorleone), a aparut si oracolul de la Chicago. smileys/smiley36.gif

GNC, daca o nimeresti cu pronosticul tau, voi strange fonduri si-ti voi comanda o statuie pe undeva. smileys/smiley2.gifPana atunci insa, roaga-te ca Brazilia sa bata Franta, ceea ce nu va fi chiar asa usor dupa cum au jucat brazilienii pana acum.

GNChicago
30.06.2006, 16:45
Daca te uiti la jocul brazilienilor iti face placere, e o arta sunt ca un mecanism care functioneaza in totalitate, toti jucatorii participa la joc chiar daca nu au mingea.

Franta poate cistiga in fata braziliei doar daca vine cu o caruta de cash ptr refacerea economiei braziliene.

Mai trebuie italia sa invinga germania si o va invinge chiar la ei acasa.

Imi plac italienii care se regasesc pe teren in viteza, mingea circula de la unul la altul cu o exactitate inexplicabila.....

30.06.2006, 19:15
GN nu fii asa sigur, ca in meciul cu nemtii nu le mai da nimeni penalty mocain min '94. smileys/smiley36.gifMi-a parut rau de Ucraina azi ca au ratat saracii cat pt 10 meciuri..n-a vrut sa intre. Faza lui Shevchenko cand a trecut printre 2 italieni in pirueta e MEMORABILA. Tin nu Germania..ca numai am cu cine altcineva.

GNChicago
01.07.2006, 05:00
Eu tin cu FOTBALUL!

01.07.2006, 06:53
spar ca meciul asta sa nu fie "mincat" de inca unul de la united..trebuiau sa-i dea chill pills lui rooney
c'mon england...we can do it!

01.07.2006, 07:46
pacat..se putea!

sorin
01.07.2006, 08:04
Ma baieti ma, v-am spus ca englezoii n-ajung prea departe dan-ati vrut sa credeti.

sorin
01.07.2006, 11:54
S-a facut dreptate si in privinta Braziliei, care nu a aratat mai nimic. Umflati artificial de ziaristi si cu vedete care probabil credeau ca simpla prezenta in teren e suficienta pentru a castiga un meci, acestia s-au lovit de o aparare ferma din partea unei echipe batrane dar experimentate, care de la un joc la altul si-au turat motoarele din ce in ce mai tare. Titlul ramane in Europa. smileys/smiley2.gif

pepper
01.07.2006, 11:58
Daca la acest nivel se joaca corect,Franta e campioana. Nu au adversar de talia Braziliei si dupa cum am pronosticat ia trimis acasa.

01.07.2006, 13:28
franta a aratat ca finala de acum 8 ani nu a fost noroc chior..bravos!

pepper
01.07.2006, 21:47
Kadades nu ai inceput sapariezi? Iti dau ultimul meu sistem de joc cu favorite Anglia si Franta.

Anglia- Portugalia 1x cu cota 2 pt 1 si 3 ptx

Brazilia- Franta x2 cu cota 3.2 pt x si 4.5 pt 2, si am desfasurat dublele: 1 x 1 x

x x 2 2, dupa care am pus pe Nadal favorit cu Agasi cu cota 1.4. Am prins x Anglia cu 2 Franta si 1 Nadal. Deci 3x4.5x1.4=18.9 si am patit 15$ pe fiecare varianta. Dacaai sa calculezi cotele cele mai mici banii investiti se dubleaza. Ti-am dat exemplul asta pentru ca vreau sa te intreb: Stii un domeniude afaceri unde investesti o suma oarecare si cistigi 100%? La pariuri in functie de sistemul de joc ales cel putin iti dublezi banii,si depinde de fiecare cit pote investi.

Succes pariorilorsmileys/smiley2.gif

02.07.2006, 00:37
pepper...imi place sa dau pronosticuri, dar nu-mi place sa ma Joc cu banii..nu am noroc la bani...mai ales ca pariez cu inima si cu preferatii mei, nu cu mintea..desii sa stii am cistigat 60 de parai cind am pariat pe anglia in amicalul cu finlanda din 2001..la scor de 3-0 si cota de 30/1..daca puneam 100, faceam bani frumosi..dar atunci eram in uk unde e legal si in ultimele minute de joc eu eram ala de se ruga sa nu mai marcheze englezii inca un gol...impotriva vointei mele de a marca, fiind suporter...si eram intr-un pub..asa ca nu ma manifestam zgomotos, la ratari!smileys/smiley4.gif

02.07.2006, 20:51
Nu au adversar de talia Braziliei si dupa cum am pronosticat ia trimis acasa.

si care a fost talia Braziliei?smileys/smiley36.gif primul sut anemic pe poarta dupa min 90venit de la omul de 100 de Kg? cam era timpul sa si-o ia in barba ,o echipa de vedete cum a spus Sorin care au impresia ca daca intra pe teren e de ajuns . R. Carlos nu se mai satura in declaratii ca nimeni nu le poate face fata,ei sunt prea buni. Muuuult mai bine ca ei s-a prezentat Romania in 94smileys/smiley36.gif.

toate cele ramase in cursa sunt peste Brazilia la ora asta diferenta fiind facuta si de antrenori sunt convins.

pepper
03.07.2006, 14:44
Claudiu, tot ce spui tu e perfect, e adevarat dar tu vezi fotbalul din hai sa zic,din punct de vedere a suporterului, a iubitorului de fotbal si nu in ultimul rind a cunoscatorului. Am scris mai devreme ca sud- americanii nu ajung in semifinala si asta pentru ca eu ca parior iau in consideratie si alte elemente: statistica, predictia, bioritmul, si lista mai pote continua.

Si ce spui despre antrenori e adevarat si sint la fel de convins ca si tine ca ei pot face diferenta. Solari e cel mai bun exemplu si a dus Portugalia unde nimeni nu visa, si acum 4 ani Brazilia cu el a cistigat finala.

GNChicago
03.07.2006, 15:02
Loc Rezervat pentru comentariul lui Sorin scris la visinata dupa consum:

Uite ca nu vrea sa vina singur si am facut copy si paste:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="95%" align=center>
<T>
<TR>
<TD class=bold>lightsoflotus wrote:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=1 width="100%" bgColor=#999999>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%" bgColor=#ffffff>
<T>
<TR>
<TD class=text>
Ai idee...e valabil si pentru azi??? sau pana se termina cu toate meciurile(cate au mai ramas)??</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

Vezi ca ambele semifinale (4 iulie si 5 iulie) se transmit si pe ESPN, deci teoretic ar trebui sa le dea astia din nou LIVE pe internet.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="95%" align=center>
<T>
<TR>
<TD class=bold>Pisoi wrote:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=1 width="100%" bgColor=#999999>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%" bgColor=#ffffff>
<T>
<TR>
<TD class=text>GNC, cum ramane cu finala Ita-Bra (Ger-Ita)??http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley2.gif..."blatul" pronosticat de sursa ta sigura ramane valabil si peste 4 ani???http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley17.gifpoate vi si tu cu o explicatie plauzibilahttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley5.gif</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

Omu' o da cotita si refuza sa raspunda la intrebare http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

Uite ce bine ii sta la topicul adecvat.....s-a invatat omul la visinata mea....

GNChicago
03.07.2006, 16:10
Sorine, ce se intimpla, ai inceput sa incurci si tu topicele....? Ai scris la visinata in loc de Campionatul Mondial. Cind te trezesti muta-ti comentariul pe locul de mai sus rezervat pentru tine.

Cit priveste meciul Braziliei intr-adevar m-au dezamagit ptrca stiam ca fotbalul la ei e o religie. Sa fie de vina pariurile?

Nu-mi explic cum cel mai bun fotbalist din lume, Ronaldinhola o virsta de aur in plina glorieatinge mingea de vreo zece ori in 90 de minute si un Zhidane la sfirsitul carierei e cel mai bun de pe teren, da pasa de gol si mai da o lectie de fotbal adevarat. Sa fie experienta... poate fi .....dar nici Ronaldinho nu e prea lipsit de experienta.

Greu de explicat si hotul neprins e negustor cinstit.....

Sper totusi ca italia sa joace si sa cistige finala..... Vom vedea!

Sorine, cred ca am raspuns la toate intrebarile tale.....nu ma ascund chiar daca citeodata pierd, e normal....

sorin
03.07.2006, 16:52
GNC, n-am incurcat nici un topic. Am scris si la topicul cu visinata, pentru a raspunde unor intrebari legatede World Cup si oricum pe acel topic nu prea ai cum sa fii off topic smileys/smiley36.gif

Eu merg pe mana italienilor maine.

GNChicago
03.07.2006, 17:04
Te tzin de mana atunci....

pepper
03.07.2006, 18:40
Eu zic finala Germania- Franta, campioana Franta. Pentru meciul de miine pronostic 1x si Italia merge acasa. GNC pariurile pentru mine sint in primul rind o pasiune si apoi devin interes material.Toata lumea o dadea faforita pe Brazilia, eu am spus ca pleaca acasa fiindca stiam ca va prinde un bioritm negativ in accesta perioada cu un procentaj de 28-35%. Si asta sa reflectat si in terenul de joc.Si nu poti sa cistigi tot timpul, ca mai sint si altii care stiu fotbal. Am avut un interes special pentru acest mecipentru caFranta a avut o cotatie 4.5-5.2 pentru victorie, iar Brazilia 1.7-1.8. Dar asa se intimlpa in fotbal ,prinzi o zi proasta, un antrnor neinspirat si ai clacat.Ce sa mai joace Ronaldinho daca juninhio afost individualist si au jucat pe acelasi post,iar Kaka voia sadea numai el gol.

Gnc te prinzi la un pariu cu mine pe 100$ , eu nu am visinata,ca Italia nu e campioana?

03.07.2006, 19:21
si eu tot pe franta asi merge, daca ajung in finala.

GNChicago
04.07.2006, 06:26
Uite-l si pe pepper ca asta vrea sa ma ligugeasca de parale, altii de visinata, etc.....plus ca m-a citit ca nu sunt in mana buna cind am dat-o in bara cu braziliutza pacatoasa....

04.07.2006, 07:21
GN mairamane sa fii provocat la un pariu pe camesile de pe noismileys/smiley36.gif

Vad ca nimeni nu se inghesuie la o finala Germania-Portugalia asa ca imi insusesc varianta

GNChicago
04.07.2006, 11:42
ITALIA e in FINALA!!!! dupa ce le-a scos fotbalul din cap nemtzilor!!!!

ITALIA-germania 2-0 BRAVISSIMO ITALIA!

sorin
04.07.2006, 11:43
GNC, we made it! smileys/smiley32.gif

Frumos meci! Italienii au castigat meritat si isi pastreaza invincibilitatea, nemaipierzand un meci din 2004.

Finala: Italia - Franta. Nu cred ca portughezii ii vor bate pe francezi.

GNChicago
04.07.2006, 11:45
RIGHT!!!

ITALIA-FRANTA marea finala si ITALIA cistiga TITLUL!

MERITA!!

pepper
04.07.2006, 12:49
Italia a facut un meci extrordinar si cred ca e cel mai frumos din tot campionatul mondial. Ambele echipe au fost bine organizate in teren dar Italia prin individualitati si mina forte a unui antrenor de valoare au fost superiori.Dupa ce am vazut azi ce joaca Italia sincer mi-ar place sa cistige finala. Dar ramane de vazut.

GNChicago
04.07.2006, 15:40
In vocabularul fotbalistic, Italia a jucat la POMANA. Asta inseamna ca a tinut un om doi in coasta apararii germane si astia au asteptat mingea sa vina si de multe ori i-a prins in offside. Dar fotbalul se joaca pe goluri si primul gol a fost inscris din actiune cind erau multi aparatori germani in zona, iar al doilea a fost inscris datorita faptului ca nemtii au fortat egalarea in ultimele secunde sub lozinca:" To be or not to be!" si nu a fost....Nemtii nu pleaca acasa ptr ca sunt acasa dar fara cupa!

Sa nu uitam ca Romania le-a dat cinci boabe la Bucuresti!

sorin
05.07.2006, 10:59
GNC, cred ca ar trebui sa ne apucam de pariuri. smileys/smiley2.gifAm ghicit ultimele 4 castigatoare de la acest campionat (unele in afara forumului). Merg tot pe mana Italiei in finala. Ar fi frumos sa ghicesc si al 5-lea smileys/smiley1.gif

GNChicago
05.07.2006, 11:03
Unde-s celilalti vorbitori?????

Where's everybody??????

Italia noua campioana mondiala on Sunday!

05.07.2006, 12:06
eu merg pe zidane si compania!

GNChicago
05.07.2006, 12:50
Al naibii' GNC asta a prezis Italia in finala inca din 15 iunie (vezi pagina 2), imediat ce a venit din Romania.....

E drept ca a dat-o in bara cu Brazilia, dar acolo unde fotbalul e o religie a fost ceva putred.....de i-au darimat pina si statuia lui Ronaldinho, asa de suparati sunt brazilienii si au dreptate.

sorin
05.07.2006, 13:12
Modestule smileys/smiley36.gif

GNChicago
05.07.2006, 17:09
Am trecut prin Cismigiu in sectorul cunoscatorilor, comentatorilorsi chibitzilor de fotbal, dar erau doar doi shahisti acolo care au facut remiza.....

Probabil ca am luar vreun virus de la chibitzii aia.....

Pisoi
06.07.2006, 06:15
Al naibii' GNC asta a prezis Italia in finala inca din 15 iunie (vezi pagina 2), imediat ce a venit din Romania.....

E drept ca a dat-o in bara cu Brazilia, dar acolo unde fotbalul e o religie a fost ceva putred.....de i-au darimat pina si statuia lui Ronaldinho, asa de suparati sunt brazilienii si au dreptate.

...ai dat-o in bara bine si puteai sa dai si mai binesmileys/smiley2.gif...italia s-a calificat la mustatza in urma penaltiului ala nejustificat in ultimile secundesmileys/smiley18.gif

kadades, si eu merg tot cu cocosul galicsmileys/smiley32.gif

sorine, cum procedam cu pariurile?smileys/smiley4.gif

sorin
06.07.2006, 06:37
sorine, cum procedam cu pariurile?smileys/smiley4.gif

Pai o sa va dau adresa unde sa-mi trimiteti castigurile smileys/smiley36.gif

vasi37
06.07.2006, 14:24
eu cred ca Italia va castiga

sorin
07.07.2006, 04:44
17 finale mondiale in cifre (pentru cei care nu stiau)<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]

30 iulie 1930 - Montevideo: Uruguay - Argentina 4 - 2
10 iunie 1934 - Roma: Italia- Cehoslovacia 2 - 1 (dupa prelungiri)
19 iunie 1938 - Paris: Italia - Ungaria 4 - 2
16 iulie 1950 - Rio de Janeiro: Uruguay - Brazilia 2 - 1
04 iulie 1954 - Berna: RFG - Ungaria 3 - 2
29 iunie 1958 - Stockholm: Brazilia - Suedia 5 - 2
17 iunie 1962 Santiago de Chile: Brazilia - Cehoslovacia 3 - 1
30 iulie 1966 - Londra: Anglia - RFG 4 - 2 (dupa prelungiri)
21 iunie 1970 - Ciudad de Mexico: Brazilia - Italia 4 - 1
07 iulie 1974 - Munchen: RFG - Olanda 2 - 1
25 iunie 1978 - Buenos Aires: Argentina - Olanda 3 - 1 (dupa prelungiri)
11 iulie 1982 - Madrid: Italia - RFG 3 - 1
29 iunie 1986 - Ciudad de Mexico: Argentina - RFG 3 - 2
08 iulie 1990 - Roma: RFG - Argentina 1 - 0
17 iulie 1994 - Pasadena: Brazilia - Italia 0 - 0 (dupa prelungiri si 3-2 dupa lovituri de departajare) 12 iulie 1998 - Paris: Franta - Brazilia 3 - 0
30 iunie 2002 - Yokohama: Brazilia - Germania 2

GNChicago
07.07.2006, 16:31
Foarte interesante,toate aceste statistici......

Foarte putine goluri din actiune in ultimii ani.....

Felicitari Sorine si hai italia ca joaca frumos, plus ca are asa de multi suporteri de origine romana in Italia.

Pisoi o sa piarda ca el e cu Franta!

sorin
09.07.2006, 07:20
Iata ca am ajuns si la marea finala, pe care probabil nimeni nu ar fi avut curaj sa parieze nici la o cota de 50/1 la inceputul acestui campionat mondial. Indiferent cine va castiga (imi mentin afirmatia ca Italia), va merita acest nou titlu.

De maine incolo, viata noastra va fi un pic mai monotona, pentru ca nici o alta competitie sportiva nu poate concura cu un campionat mondial de fotbal.

marian42
09.07.2006, 09:05
Allez, allez, allez les bleus !!!!!smileys/smiley32.gifsmileys/smiley86.gifsmileys/smiley101.gif

vasi37
09.07.2006, 09:34
Franta-Italia....smileys/smiley92.gif...1-2

vasi37
09.07.2006, 09:38
Indiferent cine castiga cupa ramane in Europasmileys/smiley32.gif

marian42
09.07.2006, 09:55
Allez, allez, allez les bleus !!!smileys/smiley32.gifsmileys/smiley101.gifsmileys/smiley86.gif

</span></font></span>

09.07.2006, 10:32
urit , urit zidane..pacat

vasi37
09.07.2006, 10:50
smileys/smiley32.gifItalia campioana!smileys/smiley32.gif..............Zidanesmileys/smiley21.gif

sorin
09.07.2006, 11:17
Pacat ca Zidane a ales sa iasa pe usa din dos din acesta finala care trebuia sa fie pentru el incheierea unei cariere frumoase. smileys/smiley21.gif

Italia a castigat meritat. Bravo Italia!

GNC, la campionatul urmator ne apucam de pariuri. smileys/smiley2.gif

marian42
09.07.2006, 20:05
Nu Italia a castigat Cupa Mondiala ci Franta a pierdut-o ! De
fapt, a pierdut-o Domenech, ca dupa ce l-a tinut pe banca mai tot
timpul pe Trezeguet, l-a bagat in ultimele 10 min de prelungiri si apoi
l-a desemnat sa execute si lovitura de la 11 m... O imensa greseala !!!
Oricare altul in locul astuia era mai indicat s-o faca !!!

Despre Zidane, n-am nimic de zis, in ochii mei ramane la fel de maresmileys/smiley32.gif si-s mai degraba inclinat s-arunc vina pe Materazzi - subiectiv dar n-am ce face, nu-mi pot ignora simpatiile !

09.07.2006, 21:16
si mie imi place zidane, ca fotbalist, dar ce a facut in meciul de final de cariera internationala nu mai e fotbal..e bataie de strada..pina si la ultimate fighter au reguli sa nu lovesti cu capul...materazzi putea sa-l injure de mama..in situatia aia..mai dai 2 goluri..nu un cap in piept..iar la chestia cu trezeguet si eu am parearea ca nu trebuia sa-l bage la penalti..cine joaca in italia, la juventus in special are in minte scandalul de pe acolo si unde se duce dupa retrogradare.

dorianos
10.07.2006, 14:40
Si culmea e ca dupa ce a primit rosu in finala, si a mai ratat si un meci din cauza acumulari de cartonase, Zidane a fost ales jucatorul cupei mondiale...

marian42
10.07.2006, 20:34
Pentru ca MERITA !...

Dante
11.07.2006, 03:08
darinos, Zidane a fost ales jucatorul cupei mondiale pentru tot ce a facut in aceste meciuri. Practic el a tras echipa frantei dupa el pana in finala.
Gestul pe care l-a facut in finala a fost total deplasat, insa per total el a fost cel mai bun jucator al acestei competitii.

Chiar, daca aveti alte pareri despre cine trebuia sa fi ales cel mai bun jucator al cupei mondiale 2006, va rog sa ne spuneti (asta daca moderatorul sorin nu are nimic importiva).

sorin
11.07.2006, 03:15
Normal ca n-am nimic impotriva sa discutati. De ce as avea?

dorianos
11.07.2006, 18:35
Mie mi-a placut Miguel de la Portugalia, dar fundasii nu prea casgtiga nici odata.

Zidane n-a meritat pentru ca nu a facut nimic in grupa preliminara, chiar a lipsit un meci(in grupe) si jumate (finala). Singurul meci in care m-a impresionat Zidane a fost cel cu Brazilia. In rest a inscris mai mult din lovituri de la 11 metrii la care s-au tavalit altii prin careu.

Asi zice ca Klose ar fi meritat trofeul mai mult. A dat 5 goluri, si 2 pase decisive in meciul cu Suedia. El a condus Germania pe locul 3, fara absente sau scandal.