PDA

Arată versiune întreagă : Ce raspund ?

cristi29
09.06.2006, 04:17
salutare! as avea si eu 2 intrebari si sper ca ma puteti ajuta:

Daca ma va intreba la interviu asa: DE CE VRETI SA MERGETI IN SUA? ...ce se poate raspunde la aceasta intrebare?...este bine daca spun ca am avut norocul sa castig loteria si ca voi merge acolo ca sa muncesc si ca Sua imi ofera oportunitatea necesara?..daca nu este bine,imi puteti spune voi cam ce ar trebui sa raspund?

Si la aceasta intrebare: Sponsorul va va ajuta ca sa obtineti un job?..este bine sa spui ca "da" sau este bine sa spui ca iti vei gasi singur(ca sa nu creada ei ca nu te poti descurca singur) ?

Sau daca intreaba asa: Ce vreti sa munciti acolo? ..este bine sa spui ca la inceput orice si dupa aceea vrei ca sa profesezi in meseria ta sau trebuie spus de la inceput ca vrei sa profesezi in meseria ta de prima data?

Mentionez ca voi sustine interviul in limba romana!

usdream
09.06.2006, 10:24
pai te duci acolo ca sa traiesti mai bine , nu ? ca sa-ti faci un viitor ......referitor la munca : o sa incerci sa lucrezi in acelasi domeniu , iar daca nu... te vei reprofila .......nu-ti face griji ca stiu cei de la ambasada ce si cum e cu loteristii ? tu sa ai doar actele ca primesti viza smileys/smiley2.gif

foryoutupac
10.06.2006, 12:46
Eu vreau sa zic ca complici o treaba care este foarte usoare,acest interviu nu este ca si pentru o viza este un interviu pentru a vedea ce fel de om esti si daca ai sa reusesti aici sau ai sa mori smileys/smiley36.gif

10.06.2006, 18:32
tarii cit mai mult carbune..asta sa le spui, darie!smileys/smiley36.gif

mihhaela
11.06.2006, 03:05
Eu intrebasem serios si ma asteptam la niste raspunsuri ok,dar se pare ca sunt si oameni invidiosi.Totusi pana la urma,poate imi va raspunde cineva foarte serios. Apropo.sunt de ajuns ptr o singura persoana 5000 $ + UN AOS de 30.000 ?

sorin
11.06.2006, 04:10
1. De intrebat a intrebat cristi29, nu mihhaela smileys/smiley2.gifCe ti-e si cu identitatile duble smileys/smiley1.gif

2. Usdream a dat un raspuns serios.

3. $5000 + AOS pentru o singura persoana e suficient.

usdream
11.06.2006, 08:54
Sorin , multumesc smileys/smiley2.gif.