PDA

Arată versiune întreagă : Am sanse ?

codrut
08.06.2006, 07:17
Servus!Sunt Codrut din Sibiu iar lamijlocul lunii iulie am inteviul.Mentionez ca voi merge singur la interviu dar as dori ca sa imi spuneti daca am sanse!Va rog mult de tot!

1. Formularul electronic de inscriere mi l-a facut din Sua fratele meu.(pot fi probleme din cauza asta...este adevarat ca nu mai trebuia semnat de mine?

Am vazut ca toti spun ca trebuie sa ai actele in regula...ce inseamna asta?...acum sa va spun ce acte am eu:

2.Pasaport + 2 poze la fel cum am trimis cu formularele din primul plic

3.Certificat de nastere(de tip albastru nou+ copie xerox)..mai trebuie si traducerea legalizata daca estesi in alte limbi?

4.Cazier curat+copie xerox+traducere legalizata!

5.Diploma de bac+copie xerox+traducere legalizata!

6.Foaie matricola liceu+copie xerox+traducere legalizata

7. Atestat de la terminarea liceului+copie xerox+traducere legalizata

8.Diploma de facultate+copie xerox+traducere legalizata

9.Foaia matricola de la facultate+copie xerox+traducere legalizata

10.Nu am livret militar ptr ca nu am facut armata,deoarece nu m-au chemat si ca am facut facultate..pot avea probleme din cauza asta?

11.Extras de cont(5000 $)...trebuie si copie xerox la el?..trebuie legalizat daca este numai in limba romana?

12.Aos de 30.000 $

ps..mentionez ca nu cunosc limba engleza si voi sustine interviul in limba romana..pot avea probleme din cauza asta?

Ce sanse credeti ca am? ii rog tare mult pe cei care stiu foarte bine ca sa imi dea un raspuns sincer,asa cum au fost ajutati si altii!..va multumesc!

08.06.2006, 07:47
Felicitari!!!

Tu in plic primesti toate instructiunile si in limba romana iar daca le citesti cu atentie esti in clar cu actele

1.Nu vei avea probleme cu formularul chiar daca a fost completat de fratele tau,si nu trebuie semnat de tine.

2.Certificatul de nastere nu trebuie tradus,doar copie xerox iti trebuie.

3.Nu cred sa ai probleme cu livretul,dar nu stiu sigur(mai intreaba)

4.Extras de cont-tradus,legalizat si copie

Cred ca ai toate sansele,daca ai actele si analizele in regula-adica asa cum se cere.

Limba engleza nu e o problema pentru interviu,cunosc foarte multi care au primit viza,castigand la loterie si nu vorbeau deloc engleza,dar iti va fi foarte greu aici daca nu vorbesti limba-gasesti job mult mai greu,mai prost platit,etc

Mult succes

usdream
08.06.2006, 09:34
mai Codrut ! mai norocosule ! smileys/smiley1.gifnici noua nu ne-a venit sa credem cand ne-au spus altii dar interviul de la ambasada e mai mult o predare de acte .......sa-ti vada aia mutra si sa corespunda cu cea din pozele trimise anterior smileys/smiley36.gif.

BAFTA !