PDA

Arată versiune întreagă : am castigat!!

calynady
06.06.2006, 06:34
am depus pentru 2007 si am castigat.am si trimis actele inapoi la KCC.avem CN-ul cu nr 51xx. intrebarea noastra este ca la numarul care-l avem la CN cam pe cand ar trebui sa avem interviul??sau daca indeplinim toate conditiile ar fi sanse sa nu ne cheme niciodata???
mentionez ca suntem rezidenti permanenti in Canada de un an jumate.eram in canada cand am aplicat!!
multumiri!!

usdream
06.06.2006, 10:02
la CN 51xx aveti toate sansele sa mergeti la interviu si sa primiti viza . Data interviului depinde .....e posibil sa fieanul acesta ....trebuie sa urmariti VISA BULLETIN sa vedeti CUT-OFF NUMBER .

BAFTA !

usdream
06.06.2006, 10:04
pt calocuiti deja in CANADA sunteti un caz fericit ....oricum veti face iesiti in castig smileys/smiley17.gif

foryoutupac
06.06.2006, 11:15
Cam asa ceva.Mi se pare interesant ca cei din Canada aplica pentru America.
Bafta!!!

06.06.2006, 16:02
Felicitari! Daca lucrurile se misca in acelasi ritm ca anul trecut, va vor chema la interviu in decembrie.

http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_1360.htm (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_1360.html) l

(studiati arhiva ca sa vedeti cum a fost in anii trecuti)

calynady
07.06.2006, 01:13
multumesc...si noua n-ii se pare ciudat pentru ca multi care locuiesc in canada si-ar dori un green card.eu am locuit 3 ani in america legal, inainte de a veni in canada si am tot aplicat pentru loterie.ce sa faci....prima dragostesmileys/smiley1.gif!!
explicati-mi va rog in mai indeamanunte cum este cu " cut off"-ul!pe anul trecut in decembrie s-au eliberat 5500.asta inseamna ca daca aveai CN 5470 exemplu,erai programat la interviu in decembrie???se afiseaza lunar?!?!
multe multumiri la voi toti pentru fiecare gand?!

vasilemihaibota
07.06.2006, 06:36
Am si eu o intrebare... Am vazut arhiva pe ultimii ani si mi se pare ca anul asta a mers muuult mai greu cut-off ul. Sper sa nu fie asta tendinta pt Europa si s-avem surprize la anu. Parca anul trecut s-a miscat repejor de tot, in perioada asta era pe la 20.000

vasilemihaibota
07.06.2006, 06:37
Si chiar, de ce sa mergi in SUA din Canada, dupa ce inepi sa te misti acolo?

foryoutupac
07.06.2006, 14:47
Pana nu se voteaza nimic,nu ai de ce sa te iei dupa unele chestii.
Da te duceai in decembrie la interviu.
In Canada ii saracia mai mare.
Cam seci raspunsurile,dar am o scuzasmileys/smiley4.gif sunt foarte obosit

tzuca
03.07.2006, 04:56
Buna

Am aplicat si eu pt loterie...smileys/smiley117.gif....dar nimic,pana acum

Ce ziceti, mai am sanse sa fiu anuntata ca am castigat si eu...sau deja s-au tras la sorti toate vizele?

V amultumesc

foryoutupac
03.07.2006, 09:38
Pana la inceputul lui august se mai primesc plicuri nu stiu si dupa aia,eu am primit primul plic la inceputul lui august.

roxanici
03.07.2006, 10:42
Am si eu o intrebare... Am vazut arhiva pe ultimii ani si mi se pare ca anul asta a mers muuult mai greu cut-off ul. Sper sa nu fie asta tendinta pt Europa si s-avem surprize la anu. Parca anul trecut s-a miscat repejor de tot, in perioada asta era pe la 20.000

S-a miscat mai greu cut-off-ul, nimic de zis, dar macar a mers constant luna de luna - 1000 - 1500 de cazuri procesate - deci puteai sa iti calculezi linistit luna cand vei ajunge la interviu. Si majoritatea romanilor au avut CN sub 15 mii, deci vor ajunge cu totii la interviu. Ptr DV2005 situatia a fost mai dificila ptr ca a sarit cut-off-ul foarte mult din primele luni si apoi nu a mai crescut deloc sau foarte putin. So, loteristii au fost putin bulversati. Si anul acesta Cn-urile au fost mai mici ca anul trecut.