PDA

Arată versiune întreagă : opsss..ce fac?

ramonna
02.06.2006, 01:22
Buna! Aceeasi problema o am si eu si anume cu trecerea tuturor locurilor unde am locuit mai mult de 6 luni!Dar problema la mine este ca eu sunt din Bucuresti,am facut facultatea la Cluj iar la inceputul lunii iulie voi merge la interviu! Eu la acel punct unde trebuiau scrise toate locurile unde an locuit mai mult de 6 luni,nu am trecut si locul unde am facut faculatea(Cluj) ptr ca aveam viza de flotant si mi-a spus cineva ca in Romania se percepe un singur cazier ptr toata tara iar cele cu viza de flotant nu trebuiesc trecute si ca ar trebui doar locurile unde ti-ai schimbat adresa de pe buletin si unde ai stat mai mult de 6 luni continuu in tara, darsi locurile din afara tarii unde ai stat mai mult de 6 luni continuu! AJUTATI-MA! Pot avea probleme din cauza ca nu am specificat acolo si anii facultatii,unde am avut viza de flotant dar unde nu am stat niciodata 6 luni continuu ptr ca la 2 -3 saptamani veneam acasa? Sunt disperata...HELPPPPP

foryoutupac
02.06.2006, 12:10
Si eu am facut facultatea la Cluj,am scris ca am stat acolo mai mult de 6 luni,dar cand am mers la ambasada si am dat cazierul din judetul din care eram eu si cazierul din Cluj,m-a intrebat cea de la ghiseu,ca de ce am facut doua caziere si s-a mai uitat si ciudat la minesmileys/smiley4.gif,eu cred ca ei vor sa vada daca ai fost si in alte tari,nu ii intereseaza pe ei ca te-ai mutat dintr-un loc in altul in Romania,nu o sa fie nici o problema,ca sa te linistesti poti sa suni la ei, sa ii intrebi.
Bafta!!!