PDA

Arată versiune întreagă : Poate sa ma ajute cineva?

Maryus
31.05.2006, 19:28
Buna! Sunt student la telologie in Cj! De mult mi-am dori sa vin si eu in USA! Anul asta mi s-a implinit visul si am contract de munca in Yellowstone, am primit si viza. Imatur si facand pt prima data asta nu mi-am dat seama ca acolo nu o sa castig (cam 700$/luna) banii pe care i-am investit in bilet de avion, taxe la firma, ambasada etc. si nu prea poti sa iti iei un al 2-lea job. Acum cand mi-am dat seama imi vine sa plang de necaz! Asa ca am hotarat sa ma opresc in Chicago, ca pana acolo o sa vin cu avionul. Tocmai de aceea va cer ajutorul! Poate se gaseste cineva sa ma ajute la inceput sa imi gasesc unde sa stau si un job. Astept raspunsurile voastre afirmative sau negative!

sorin
01.06.2006, 00:58
Nu vreau sa te descurajez, dar daca ai viza de munca pentru Yellowstone, va fi destul de greu sa gasesti pe cineva intr-un timp relativ scurt sa aplice pentru o alta viza in Chicago, dar nu se stie niciodata cine citeste anuntul tau, asa ca fii optimist.

Maryus
01.06.2006, 18:45
Pai din cate stiu eu nu trebuie sa aplice nimeni in locul meu pt viza in Chicago (sau asa ceva). Trebuie doar sa imi gasesc un job in Chicago in 20 de zilesi sa aplic pt SEVIS si Social Security Card cu noul contract de munca (ceva in genul asta). Eu am auzit chestia asta de la un tip care a facut la fel si nu a avut nici o problema. Daca nu o sa am de ales o sa merg in Yellowstone. Dar sper sa gasesc pe cineva care sa ma ajute in sensul ca poate are nevoie de un coleg de camera sau ma poate ajuta sa imi gasesc o chirie impreuna cu altcineva (nu as vrea sa stau singur) iar apoi sa imi gasesc si un job si totul sa fie ok.