PDA

Arată versiune întreagă : Alunecari de teren in California

sorin
11.01.2005, 08:53
Sta vreunul din voi pe langa zonele afectate de alunecarile de teren? E rau tare? Povestiti.

danielle
11.01.2005, 09:31
Din ce am vazut la stiri a fost foarte rau. Oameni carora li s-au daramat casele pe ei, case luate de ape, dealuri la care pamantul a alunecat, inundatii mari, tot felul. Noi nu stam chiar in zonele respective deci am fost norocosi.

Ieri seara am fost sa luam un prieten de la aeroport si, din cauza ploii, erau inchise 2 freeway-uri. Asta e cel mai rau din ce-am intalnit noi.

Sa speram insa ca a trecut pentru ca au anuntat la stiri ca de maine incepe California sa uite de ploaie.

kiki
11.01.2005, 12:12
Pe mine m-au trimis acasa ieri de la serviciu pe la 3 din cauza autostrazilor inchise, iar azi trebuia sa stau acasa si sa lucrez de acolo, dar cum a apraut soarele m-a mancat undeva si am fugit la lucru. Ceilalti colegi carora li s-a zis sa lucreze de acasa azi... au stat acasa. Eu --- am un dracusor in cap, numit constiinta. smileys/smiley17.gifM-am simtit vinovata sa stau acasa, canmd motivul pt care stateam se evaporase ... Cateodata imi vine sa-mi dau picioare-n ...

"Hi, my name is Kiki and I have a problem..." smileys/smiley36.gif

dancing_fire
11.01.2005, 12:31
Nu Kiki, esti ROMANCA iar eu am intalnit cativa americani care stiau despre romani ca sunt foarte muncitori, hard-working. Deci...

kiki
11.01.2005, 12:37
Deci si prin urmare smileys/smiley17.gifsunt romanca get-beget. Grozav! Ce bine se plimba colegii mei care pe unde intimp ce eu stau pe scaunul asta ...

Sorin,

Din fericire noi am avut norocul sa auzim de alunecarile astea de teren doar la radio sau sa vedem la TV. "Am intalnit si romani norocosi" smileys/smiley2.gif