PDA

Arată versiune întreagă : probleme?

gyna
29.05.2006, 02:30
Salutare la toata lumea.Ptr cei cunoscatori foarte bine si ptr cei care vor sama ajute,asa cum i-au ajutat si pe altii as dori si eu un sfat: daca in primul plic sosit din sua,am adresa mea trecuta de ei asa cum am scris-o eu in formularul electronic de participare,dar am uitat ca sa mai scriu si nr scarii dar si etajul,iar in al doilea plic sosit adresa mea am trecut-o si cu nr.scarii dar si al etajului(asa cum am scris-o in formularele trimise dupa primul plic),iar in suportul financiar trimis de unchiul meu din sua la adresa mea pe affidavit suport mi-a scris codul orasului,dar cel vechi,pot fi probleme la interviu?..mentionez ca in primul plic si in al doilea plic codul orasului este cel nou iar in affidavit suport este trecut codul vechi.

ps.. se pot lega de faptul ca adresa mea din formularul electronic este fara scara si fara etaj asa cum este si in primul plic iar cea din plicul 2 este cu scara si etaj,asa cum am completat in formularele dupa primul plic sosit? in ambele cazuri am scris codul orasului nou iar in affidavit suport codul orasului dar cel vechi...pot avea probleme din cauza asta la interviu?

usdream
29.05.2006, 03:52
nu cred ca vor fi probleme . Adresae importanta casa-ti ajunga plicurile de la KCC . Si noi in aplicatie am trecut vechiul cod postal , apoi noul cod in formulare....si a fost bine . La AOS e f important sa-ti treaca numele corect + data nasterii .

abab
29.05.2006, 04:45
Spune-mi si mie te rog usdream, unde pe formularul de Affidavit of suport (I-134)se cere precizarea datei de nastere a celui care are nevoie de AOS ? ..!

usdream
29.05.2006, 05:04
Sorrysmileys/smiley19.gif! Nu se cere data nasterii .....smileys/smiley18.gif....Am vrut sa spun varsta beneficiarilor....In AOS-ul nostru , la adresa noastra nu apare decat strada ( fara numar )

gyna
29.05.2006, 06:05
M-am uitat pe aos,dar nu scrie in nici un loc data nasterii.Doar numele meu cu adresa mea + varsta mea. Mai am o problema: Eu sunt nascuta in luna octombrie 1979 iar in anul asta octombrie voi face 27 de ani. Cand am completat formularele dupa primul plic sosit aveam 25 de ani fara vreo 4 luni,iar la rubrica unde trebuia ca sa imi scriu varsta am trecut 26 avand in vedere ca mai erau doar cateva luni desi eu aveam 25 si 8 luni. In aos-ul trimis de unchiul meu ,care mi l-a trimis acum 4 luni dar este valabil 1 an de zile sunt trecuta tot cu varsta de 26. Cand am fost la analizele medicale,la inceput mi-a dat un formular ca sa raspund la niste intrebari iar acolo am trecut varsta de 27 de ani,avand in vedere ca in octombrie voi face 27 de ani desi eu aveam in 26 si 7 luni. POT FI PROBLEME DIN CAUZA ASTA?

roxanici
29.05.2006, 06:13
Nu iti fa griji ca nu este nici o problema. E logic ca de la aplicare ptr loterie si pana la prezentarea la interviu iti schimbi varsta, nu ramai tot la 25 de ani.Totul va fi ok, vei vedea! Bafta!

gyna
29.05.2006, 06:22
Asta mi-am dat si eu seama,ca doar nu aveam cum sa raman tot la 25 de ani. Dar ma gandeam ca sa nu imi reproseze de ce am trecut 26 de ani desi eu aveam 25 si vreo 8 luni sau de ce am trecut la analizele medicale la acele date 27 de ani avand in vedere ca eu aveam 26 si 7 luni! Oricum din punctul meu de vedere mi se par niste chestii minore..Sper sa nu fie nici o problema!.voi ce spuneti?

usdream
29.05.2006, 08:58
intr-adevar , sunt niste chestii minore....smileys/smiley2.gif