PDA

Arată versiune întreagă : Ce ne poate descalifica?

ciprian25
22.05.2006, 11:53
Si eu impreuna cu sotia mea,asteptam interviul. Ce ar putea sa ne descalifice? Sau mai bine spus care ar fi motivele grave ca sa nu primesti viza? daca ai toate actele in regula( cazier curat,diploma de bac sau 2 ani experienta intr-o munca aprobata de ei,dar si celelalte acte cerute de ei) ce ar putea fi sa nu iei viza?

sauzimdebine
22.05.2006, 12:59
Cata vreme totul este asa cum trebuie si nu veti declara ca veniti in
US ca sa omorati americani, nu vad ce ar putea fi gasit impotriva
voastra. Capul sus, zambeste tot timpul, priveste interlocutorul in
ochi, raspunde la intrebari fara a incerca sa ascunzi - emotiile
generate de actul minciunii tradeaza de obicei - si totul o sa fie cat
se poate de bine.

roxanici
22.05.2006, 18:30
Asa e, cei de la ambasada sunt fini psihologi si ei vor sa vada oameni care isi doresc mult aceasta viza, care intra increzatori in sala aia, care zambesc si raspund ferm la intrebarile adresate! Asa ca va sugerez sa ganditi pozitiv!

Am mai spus-o si repet: daca aveti toate actele (BAC, cazier curat, certificat de nastere si casatorie, un cont sau AOS sau evaluare..astea sunt cele mai importante)si analizelein regula nu aveti ptr ce sa va faceti griji.

vasilemihaibota
22.05.2006, 20:23
Mai e ceva... sa nu ii fi persecutat pe haitieni in antecedente. Ar fi de neiertatsmileys/smiley4.gif

usdream
22.05.2006, 20:53
si inca ceva : la intrebari sa raspundeti scurt , fara explicatii si justificari suplimentare ,daca nu le cer ei desigur .

va faceti tot felul de ganduri pt ca pare prea simplu sa primesti viza , dar de fapt asa si este, daca aveti actele cerute si nu aveti vreo boala grava sau ceva antecedente la cazier .