PDA

Arată versiune întreagă : am luat viza!!!

21.05.2006, 08:03
Buna la toata lumea.

Noi am avut interviul pe 15 mai, am luat viza chiar f. usor,iar asta s-a intamplat in mare parte si datorita forumului.Sfaturile primite si tot ce am citit cu multa atentie(despre acte si restul)au fost de f. mare ajutor.De aceea ni s-a parut chiar usor.Va multumim mult si tineti-o tot asa!Astfel ii ajutati mult pe cei care sunt interesati.Parerile contra ale altora chiar nu au valoare.

usdream
21.05.2006, 08:11
Felicitari !

Asa am spus si noi ,ca a fost usor , pt ca am fost informati , si am stiut exact ce avem de facut si la ce sa ne asteptam - tot datorita unor oameni minunati de pe forum .

Thank you !!!

roxanici
21.05.2006, 19:43
Bravo mishuk!smileys/smiley32.gifCe a fost mai usor a trecutsmileys/smiley36.gif...acum spor la alergat dupa bilete, valize, cumparaturi si..restu'smileys/smiley2.gif

22.05.2006, 08:59
Multumesc de raspuns.

Sunt de acord cu tine, Roxanici, ca de acum avem treaba, cu pregatirile.Inca o data bafta si drum bun.

Usdream, voi cand plecati?Cum e cu biletele de avion?Noi inca nu am inceput cautarile.Daca ati gasit vreo companie de zbor mai acceptabilapoate ne scrieti si noua.Succes.

Tom1975
22.05.2006, 09:06
felicitari pentru viza mishuk smileys/smiley32.gif,

am si euciteva intrebari daca se poate : cazierul este un cazier normal de genul celui care se face pt scoala de soferi sau e ceva mai special ? ,si unde se legalizeaza traducerile ? , doar la notar ? , sau mai special ceva cu apostila ? .Multumesc anticipat pt raspuns .

usdream
22.05.2006, 09:26
noi am gasit bilete mai ieftine cu LOT - Polonia si plecam pe 11 iulie . Mergeti la mai multe agentii care vand bilete de avion si comparati....cautati si pe net ca sa va faceti o idee....www.airtickets.ro

mie de exemplu nu mi-au spus de LOT dacat dupa ce am cerut eu informatii , ei oferindu-mi bilete mai scumpe cu alte companii..

Cazierul e cel normal , valabil 6 luni.... nu trebuie decat tradus la un traducator autorizat si legalizat lanotar . Nu e nevoie de apostila .

Tom1975
22.05.2006, 10:08
multumesc , zbor placut

usdream
22.05.2006, 10:17
cu placere si multam'...smileys/smiley2.gif

Tom1975
22.05.2006, 10:23
eu astept plicul cu actele pt K1 , intre timp fac cercetari si ma pregatesc sufleteste pt interviu smileys/smiley1.gif

23.05.2006, 08:15
Usdream, multumesc mult de raspunsurile prompte.

Calatorie placuta si mult noroc in state.

23.05.2006, 09:04
Tom1975, Usdream ti-a raspuns f. bine.El ne-a ajutat si pe noi in multe nedumeriri.Bafta.

usdream
23.05.2006, 11:14
Multumesc , multumesc smileys/smiley1.gif. Acum cat mai sunt in RO profit si stau mai mult pe net , ca cine stie cum va fi acolo la inceput si cat timp liber vom mai avea .

zamolxe
24.05.2006, 02:58
Incearca si la Czech Airlines, eu am luat cu 830 euro Buc-New york ptr 2 persoane si plec pe 28 iunie...

blonde
24.05.2006, 04:25
Misuhk ...daca aveti pe cineva deja in US puteti gasi bilete mult mai ieftine de acolo..

Incercati daca nu inNY undeva in queens este o agentie sunt sigura ca poti gasi adresa pe site..puteti incerca...caut adresa de site si revin cu mai multe informatii

Bafta

vasilemihaibota
24.05.2006, 04:34
Eu am un prieten care vine periodic in Romania si care isi cumpara bilete mai scumpe de acolo decat noi de aici. Dar poate nu stie el de unde sa ia.

Eu anul trecut am luat bilete dus-intors de la Happy Tour (www.happytour.ro). De asemenea, oferte bune ne-au gasit si Eximtur (www.eximtur.ro). De exemplu, la pasageri sub 25 de ani, de la Otopeni la NY, cu retur open valabil 1 an, a fost 567 euro, cu Air France, prin Happy Tour.

Ai grija cu LOT ca au timpii de escala uneori scurti si avioanele mai intarzie, risti sa nu-l prinzi pe al doilea si sa stai aiurea prin aeroport. Au mai fost patiti dintre studentii cu W&T.

Ca o mica "smecherie", iti sugerez ca intai trimiti mail de pe site si vezi cam ce iti ofera si cam care sunt preturile. Apoi suni si ii spui tipei de l agentie ca ai gasit la o agentie concurenta un bilet la un pret bun, dar ca nu iti convine fie perioada, fie returul nu e open etc., si ca poate iti gaseste ceva mai bun. Asta legat de ceea ce zicea cineva mai sus ca la inceput ei iti ofera bilete mai scumpe dar daca vor mai cauta si ceva mai ieftin.

trddrt
24.05.2006, 07:05
eu am luat cel mai ieftin de la travelocity.com sau incearca asta sa vezi preturile.
http://dps1.travelocity.com/airgchoice.ctl?SearchMethod=Best FareFinder&trip_option=roundtrp&dep_arp_cd(1)=otp&am p;arr_arp_cd(1)=new%20york&module=calendar&adult_p ax _cnt=1&chld_pax_cnt=0&senior_pax_cnt=0&frontDoor =Y&departure_dt=May&arrival_dt=Sep&pref_aln=all& amp;FromTF=true

nu uita sa dai flexible dates</span>

zamolxe
25.05.2006, 00:38
si eu tot prin HappyTour mi-am luat bilet, dar am cunoscut pe cineva acolo si mi-a dat ce era cel mai bun ...

vasilemihaibota
25.05.2006, 01:15
In general agentiile mari scot preturi mai bune, pentru ca iau un numar mare de bilete de la companii.

Pe langa cele doua, si Paralela 45 mi-a dat o oferta buna.