PDA

Arată versiune întreagă : pt romanii din orlando!!!

ionutromania
20.05.2006, 07:33
buna ziua!! sunt ionut si impreuna cu 30 de studenti vom fi in orlando incepand cu 13 iunie pana in septembrie si vom lucra la universal studios, cautam romani care sa fie din orlando si sa ne spuna ce si cum e e acolo. daca vreti ceva special din Romania, de genul bors praf de la Knor, leustean, condimente, vin, anything just let us know!!

astept raspuns! multumesc!!

21.05.2006, 04:02
Ma bag in discutie neintrebat ptr. ca nu sunt in Orlando (doar m-am plimbat pe acolo).

-Vedeti ca nu puteti aduce alimente perisabile:

"You may also be asked whether you are bringing in any food. Do not
bring any food with you. Food you received on the plane should be left
on the plane. It is forbidden to bring perishable foodstuffs, such as
fruit, vegetables, and meat, or plants into the US."

</font>http://www.edupass.org/travel/customs.phtml

-indiferent cand veniti acolo este in permanenta vara. Asa ca sper ca stati bine cu slapii si bermudele.

danadecupa
16.06.2006, 10:05
la ora asta probabil ca ai dat piept cuptoarelordin orlando...iti scriu, nu pentru ca sunt in orlando, ci pentru ca la universal se afla cineva drag mie.prietenul meu a ajuns acolo acum o luna si mai bine.singurele greutati le-a intampinat la inceput cu cazarea.apoi cu socialul mai are de asteptat si sapt asta .munca in sine nu e grea, numai ca te omoara caldura.in rest...bafta!

rebecca
09.07.2006, 09:37
Buna..Sunt rebecca. Am aplicat si eu pt H2B in Florida, Naples prin S.C. COLABORARE. S.R.L. .E prima oara cand plec din tara si sunt la fel de nedumerita ca majoritatea. Am auzit pareri pro si contra...chiar si despre S.C. COLABORARE. S.R.L. In rest...daca cumva reusesc sa ajung..promit ca va fac o vizita....asat daca primesc salariul promis...smileys/smiley19.gif

pa