PDA

Arată versiune întreagă : O mica problema

mariuss
19.05.2006, 23:16
Salutare la toata lumea! Eu am cn-ul aproape de 16000 si sper sa merg la interviu prin august! am si eu o dilema! Pe mine m-a inscris la loterie prin programul electronic,unchiul meu din State.Eu i-am trimis poza mea si mi-a facut formularul de acolo.Am inteles de la el ca dupa ce iti accepta inregistrarea se primeste si un raspuns ca ai fost inregistrat! Acum cateva saptamani am vazut si eu pe net ce trebuia scris in acel formular si am observat ca sunt 2 rubrici in care ti se cere doar optional ca sa treci numarul tau de telefon sau adresa de mail(a celui inscris)! Este vreo problema daca m-a inscris altcineva?este vreo problema daca a primit raspuns unchiul meu(pe mailul lui)ca inregistrarea a fost inregistrata? trebuie neaparat ca sa stiu de pe ce adresa a trimis inregistrarea mea? Ptr cei care au fost pana acum la interviu:acolo te intreaba si de formularul electronic de participare? Banuiesc ca mai sunt si alte persoane care au fost inscrise de altcineva! Va rog mult de tot sa imi raspundeti foarte sincer!

marioana
20.05.2006, 00:37
Nu primesti nici o confirmare pe mail. Confirmarea este pagina care apare imediat dupa ce apesi pe butonul de trimitere a aplicatiei. Nu te intreaba nimeni nimic de formularul electronic, doar sa fi fost introdusedatele corecte.

usdream
20.05.2006, 01:47
corect

cornelia
20.05.2006, 02:02
Inca ceva ptr cei care stiu foarte bine. Am inteles ca sunt foarte rigurosi cu actele,dar ce inseamna asta? Pe certificatul meu de nastere scrie NEACSU CRISTIAN,iar pe traducerea in engleza(cea pe care am legalizat-o),scrie Neacsu Cristian. Asa mi-au tradus-o! Pot fi probleme din cauza asta? Adica trebuie sa corespunda literele exact ca de pe original? Sau pe alt act original scrie invers Neacsu Cristian si pe traducerea legalizata scrie NEACSU CRISTIAN! Ei pun accent pe acest lucru? si anume : litera I sa fie peste tot I sau poate sa fie sii ! Si ma refer si la celelalte litere pe care le avem noi in alfabet dar ei nu le au a in loc de S etc..!Sau trebuie sa fie numele tau scris corect,data nasterii,etc...

Original: NEACSU CRISTIAN

Traducere: NEACaU CRISTIAN

sau

Original : NEACaU CRISTIAN

Traducere: NEACSU CRISTIAN

POT FI PROBLEME DIN CAUZA ASTA?

20.05.2006, 02:14
completeaza peste tot in formulare fara diacritice (sh, tz,a,