PDA

Arată versiune întreagă : cursuri lb engleza...

goldbabe
16.05.2006, 09:05
hello...sint noua pe acest forum...sintem in america, in dearborn,de aproape 2 luni...m-ar interesa daca se pot face undeva cursuri pt invatarea limbii engleze..cit costa si cum se procedeaza?....multumesc

sorin
16.05.2006, 09:36
Incearca pe la biblioteca locala sau pe la universitati din zona, poate gasesti cursuri gratuite. Mergi oricum la biblioteca si ia-ti carti, casete video si audio de invatare a limbii engleze si dupa o luna o sa te sperii de progresele pe care le-ai facut.smileys/smiley1.gif

goldbabe
11.06.2006, 12:19
inca o intrebare....nu e nimeni dornic sa dea meditatii la engleza....m-ar interesa si cu cineva in particular sa fac ore pt invarea englezei...multumesc

foryoutupac
11.06.2006, 13:48
Poti sa incerci la Washtenaw community college mergi dai un test(zice ca vrei sa dai ESL nu campuss test) de engleza ei se uita cam pe unde esti cu engleza si mergi dupa aia la international students cu rezultate si iti zic ei ce clase trebuie sa iei si din cate am citit eu intr-un pliant poti sa faci cursurile gratuit,nu sunt sigur de chestia aceasta

Adi_Adrian
22.08.2006, 14:08
inca o intrebare....nu e nimeni dornic sa dea meditatii la engleza....m-ar interesa si cu cineva in particular sa fac ore pt invarea englezei...multumesc

Cursuri de engleza le gasiti la un colegiu. School Craft College este locat pe Haggerty dupa 6 mile ofera cursuri de engleza, este sub denumirea de ESL ( English as a Second Language).
Meditati as putea oferi.
Dava aveti nevoie de mai multe informati puteti sa-mi trimiteti un e-mail.

livia
12.09.2006, 05:26
Pentru cei intersati, zilele astea se fac inscrieri pentru ESL ( English as a Second Language).

BORN CENTER, 23340 ELMIRA

sau

ADULT ED. BUILDING , 23055 MASONIC BOULEVARD

Amandoua sunt in St. Clair Shores.

alexf
20.12.2006, 14:24
Vedetisi varianta de la

http://www.invata-engleza.com

ecu adresa deMI