PDA

Arată versiune întreagă : punctaj incomplet

ghenghiu
15.05.2006, 19:53
Eu am primit doar 47 de puncte dar acest punctaj este insuficient pentru acceptare. Ar putea cineva sa-mi spuna ce as mai putea adauga la dosar pentru a intruni minimul necesar ?

ovex
16.05.2006, 10:28
Trebuie sa ne dai mai multe date despre tine:vechime,studii,nivele de limba,daca emigrezi singur sau nu,prieteni in Quebec,etc...

ghenghiu
16.05.2006, 19:33
Eu am primit doar 47 de puncte dar acest punctaj este insuficient pentru acceptare. Ar putea cineva sa-mi spuna ce as mai putea adauga la dosar pentru a intruni minimul necesar ?

Am liceul cu bacalaureat, calificari : electrician, electroenergetician, sofer profesionist, pirotehnist, etc

Limba franceza o evaluez cam la 6 din 12.

Vreau sa plec cu familia (+1 copil)

Situiatia financiara nu e o problema

Am prieteni in Montreal

ovex
18.05.2006, 08:53
ceva date despre sotie?

ghenghiu
22.05.2006, 19:35
ceva date despre sotie?

sotia are 36 de ani, liceul economic profil industria alimentara/turism, lucreaza ca operator baze de date (de 18 ani), are permis de conducere, limbi straine: engleza (mediu) si franceza (incepator)

ovex
23.05.2006, 06:29
Daca nu esti cu mult mai in varsta decat sotia ta si necunoscand daca,calificarile tale au fost obtinute in afara liceului sau in urma efectuarii unor cursuri de minim 1 an,parerea mea este ca in ceea ce priveste nivelul de franceza acesta ar cam trebui sa fie 8/8 la tine si 7/7 la sotie.Aceste nivele va aduc punctele necesare ptr. a participa la interviu,iar daca le si atingeti,interviul,zic eu,nu va fi o piedica.Dar trebuie sa fiti pregatiti....