PDA

Arată versiune întreagă : Lamuriri!

roxyonce
15.05.2006, 11:09
Sunt o "viitoare sotie" a unui castigator al Loteriei.As vrea sa ma lamuriti daca trebuie sa depunem initial si actele mele sau numai dupa casatorie este posibil acest lucru.In luna noiembrie urmeaza sa avem un copil si sunt foarte ingrijorata.Nu stiu daca este mai bine ca sotul meu sa plece singur si apoi sa ceara reintregirea familiei sau daca este mai bine sa plecam toti.Va multumesc!

roxanici
15.05.2006, 19:15
Numai dupa casatorie poti trimite formularele completate si ptr tine. Nu mai asteptati ci casatoriti-va acum. Sotul tau poate trimite acum formularele apoi va casatoriti si trimiti si tu un set de formulare completate. Sau dupa casatorie trimiteti ambii actele intr-un singur plic. Noi am ales prima varianta.

sorin
16.05.2006, 01:21
Nu stiu daca este mai bine ca sotul meu sa plece singur si apoi sa ceara reintregirea familiei sau daca este mai bine sa plecam toti.Va multumesc!

Nu te complica daca poti face totul simplu. Plecati toti, sa luati green card-urile si dupa aia puteti iesi si intra in State de cate ori vreti.

16.05.2006, 02:01
Plecati acum amandoi, sau toti trei daca se va naste si copilul pana la interviu, daca pleaca numai el, voi veti reusi sa plecati la el numai dupa cativa ani buni de asteptare. Va trebui sa asteptati cel putin 5 ani pana isi obtine el cetatenia si apoi sa pleci si tu, actele pt reintregirea familiei la rezidenti dureaza multi ani, nu stiu sa iti spun exact cat dar dureaza mult.